Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ezt az új családtámog...

Anyukák! Ezt az új családtámogatási adókedvezményt ami 1 gyerkőc után is jár, azt igényleni kell? És ha igen hol? Vagy jár autómatikusan? Kérdeztem a bérszámfejtőnket, de még nem válaszolt!

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 14:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A munkahelyed (legalábbis nálunk) veszi fel a kapcsolatot az APEH-hal, ahogy minden hónapban ill. év végén az adójóváírással kapcsolatban. Csak azt kell jelezni, hogy melyik szülő veszi igénybe.
2011. jan. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem ma mondta a védőnő, hogy a MÁK-kal kell felvenni a kapcsolatot. A mi bérszámfejtőink sem tudnak még semmit a dologról.
2011. jan. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na akkor ez még mindíg nem tiszta:(
2011. jan. 4. 17:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Beszéltem a könyvelőnkkel, és az Apehhal tegnap. Egy gyerek után 2011-től jár, tehát leghamarabb 2012-ben lehet egy összegben igénybe venni.Vagy valami ilyesmi, az apeh sem volt teljesen tisztában a dologgal. A MÁK pedig elküldött, hogy nekik ehhez semmi közük. Viszont azt mondta a könyvelő, hogy ha megkapjuk azt a papírt az oeptől, hogy mennyi gyást és gyedet kaptunk a tavalyi évre, azon meg lehet nézni, hogy mennyi adót vontak le. Ezt az adót idén havonta vissza lehet igényelni. Nekem kb. havi 7000 ft az adó, ezt minden hónapban hozzá fogják rakni a gyedhez,vagyis nem vonják le. HA tudom, hogy melyik nyomtatványon kell ezt igényelni, és hová kell beadni, akkor írok nektek. JA, max havi 10 e-vel lehet többet kapni.

De azért szerintem pár ezer forint is jól jön mindenkinek.

2011. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Nagyon köszönöm sokat segítettél nekem!

az én bérszámfejtőm még válaszra sem méltatott mondván ez nem sürgős és neki rengeteg dolga van:(

2011. jan. 6. 11:16
 6/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Remélem azóta választ kaptál a kérdésedre, de ha még sem akkor leírom amit én tudok.


Igen, igényelni kell. Adóelőleg nyilatkozatot kell kitölteni és átadni a munkáltatódnak.


Itt tudod letölteni:

[link]


Január 20-ig ha leadtad a nyilatkozatot akkor már a januári bérszámfejtésnél is figyelembe veszik az adókedvezményt, ha lecsúsztál a határidőről akkor a következő hónaptól veszik figyelembe.

(és a januárra járó adókedvezmény 2012-ben a bevalláskor tudod érvényesíteni).

2011. jan. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!