Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Légzésfigyelő. Vegyek vagy ne?

Légzésfigyelő. Vegyek vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdést azért így tettem fel, mert rengetegszer előfordul, és mindig vannak ellenzői és támogatói.

Okulásul leírom a mi történetünket.

A baba pelenkájára csatolható légzésfigyelőnk van, Respisense a neve, bár ez a történet szempontjából talán nem lényeges. (Ezt amúgy már több kérdésnél is írtam, biztos olvastátok páran.)

Ez a készülék nem csak a kiságyban védi a gyereket, hanem mindenhol, azért vettem meg. A sípoláson kívül rezeg is, mert ezzel ébreszti a babát, ha a mély alvás közben elfelejtene levegőt venni.

[link]

A lányomról:

nagyon nyugodt, kedves, jókedélyű, és természetesen egészséges kislány, 3 hós múlt. Még sosem volt beteg, az oltástól sem lázasodott be, szerencsére most sem az.

A történet:

Tegnap reggel 3/4 5-kor ébredt a pici, megetettem, majd betettem a mi ágyunkba, h összebújjunk egy kicsit. Mindketten elaludtunk.

3/4 7-kor rezgésre és "dallamra" ébredtem. Félálomban azon gondolkodtam, h vajon miért ébreszt a telefon, amikor a párom nem is megy dolgozni ma. Aztán hirtelen kapcsoltam! A gyerek (aki közvetlenül mellettem feküdt) légzésfigyelője sípolt, rezgett. Felpattantam, megpiszkáltam a pofiját, de szerencsére akkor már rendesen vette a levegőt, nyugodtan aludt. Megnéztem a figyelőt, minden rendben volt vele, azaz téves riasztás kizárva!

Azóta is azon gondolkodom, h mi lett volna, ha nem veszek légzésfigyelőt, vagy olyat veszek, ami a kiságyban figyel csak! Vajon milyen lett volna a reggelünk, ha pl fél 8-kor felébredek és a gyerek nem lélegzik mellettem? Hogy éltem volna túl? Hogy lehet egy ilyet egyáltalán feldolgozni? A hideg futkos a hátamon, ha belegondolok!

Biztos már többetekkel történt hasonló eset (besípolt a figyelő), és nagyon remélem, h kevesen vannak olyanok, akiknek bölcsőhalálban halt meg a gyermekük. (Nekik őszinte részvétem!)

Én nem pártolom a mi légzésfigyelőnket, bár most nagyon örülök neki, h ilyet vettünk, DE pártolom a légzésfigyelőket, legyenek is bármilyenek!

Sokan fogják most elmondani, h nekik X számú gyerekük nőtt fel enélkül, és élnek (örülök neki, meg a szerencséjüknek), meg h ez milyen káros (sztem a mobil is az, meg a mikró, meg a szmog, stb...).

Erről itt egy levelezés:

[link]

Nos, csak azért akartam ezt leírni, h igen, mki maga dönti el, h vesz, vagy sem; és mkinek lehet erről poz v neg véleménye, az én példám csak okulásnak szerepeljen itt (és remélem, h másoké is fog).

Ennek fényében kedves (leendő) kismamák, anyukák, fontoljátok meg!

Remélem, h nem törlik ki a kérdésem, nagyon fontosnak tartottam ezt leírni!

Köszi mkinek, aki elolvassa (és esetleg hozzászól)!

A.


2009. jan. 30. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem édesanyám mondta, hogy az első dolog amit venni fog az unokájának ha megszületik az a légzésfigyelő lesz... Sajnos az öcsém 2 hónaposan halt meg bölcsőhalálban... Én nem kockáztatnék, nyugodtabban alszom éjjel ha lesz neki...
2009. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
szia, nekem ugyan kiságyban használható figyelőm van (álomvirág), de én is örülök, hogy megvettem, mert utóbb kiderült, hogy a lányom csak és kizárólag hason hajlandó aludni. ha nem lenne az ágyában a figyelő minden éjjelem egy rémálom lenne, hogy vajon nem fúrja e a párnába a fejét, vesz e levegőt stb. én is úgy gondolom mindenki szíve joga eldönteni vesz e én nem bántam meg egy percig sem.
2009. jan. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam okt.29én született,és csak dec.19 jött össze annyi,hogy vegyek neki légzésfigyelőt(angelcare401)

Mondhatom,hogy elég nehéz éjszakáim volta,mert ráadásul külön szobában aludt.Főleg miután a poci miatt szinte csak hason hajlandó aludni.Ehhez van egy bébiőr funkció is,ami szintén egy hasznos dolog.Mióta beüzemeltük,egyszer csippant be,akkor is hason kitámasztva erőlködött.Én ajánlom mindenkinek,sokkal nyugodtabb vagyok,hiszen ha velem aludna se biztos,hogy észrevenném,ha baj van!

Anyukám is furcsállotta,és kezdte volna,hogy az ő idejében....de ha most van ilyenre lehetőség,és még hasznos is,akkor miért ne használnám?!

Most akkor sugároz,vagy nem?Ez engem is érdekelne...

2009. jan. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem megnyugtat, hogy van légzésfigyelőnk. Majdnem két hónapos a kisbabánk, majdnem átalussza az éjszakákat, így én is sokkal nyugodtabban alszom, hogy működik ez a kütyü.

Ha megteheted, vegyél, lehet kapni olcsóbban használtakat is.

2009. jan. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Szia

Örülök, hogy elolvastam kérdésed. Te válszoltál egy kérdésemre, hogy miért hiszik azt az anyák, hogy felébrednek, ha a gyermek nem vesz levegőt? És igen, te adtad meg a választ! TEljesen egyet értek veled. És azért mertem feltenni ezt a kérdést, mert lányom 8 hós és még mindig vannak "fals"riasztások, azaz látható ok nélküliek. Nem mászik le, nincs rajta sok ruha , mégis riaszt, ami azt jelenti, hogy valóban kihagy a légzése . Erről is volt egy kérdséem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Amúgy unokahugom most született 3 hete, náluk is szólt, elvitték kivizsgáltatni, és ki is derült hogy gond van. És azóta szegényem gyógyszert kell szedjen, hogy rendesen működjön a szive, ami ellátja oxigénnel a testét. És ez lehet nem derült volna ki légzésfigyelő nélkül, csak max a halálával.

És igazán sajnálom, hogy a kérdésem provokatívra sikerült, nem annak szántam, csak tényleg az érdekelt volna, hogy milyen érzés lesz annak az anyának, akinek emiatt hal meg a gyereke, ahogy te is írtad. Biztos akkor ő lenne a világ legmegsértettebb anyája, ha valaki "számonkérné" hogy miért nem tett meg ennyit...

Na mindegy, csak felhúztam magam és elszomorodtam, hogy ennyi anya gondolkodik velem ellentétesen.

Mert tény, sokminden volt rég másképp, de ez egy igazán jó találmány és igazán lehetne rá áldozni havi 2500 fot, --na nem is ragzom. Hihetetlen, hogy egyeseknek ez nem fontos...

Örülök, hogy kiírtad a kérdésed, és örülnék, ha ezt is 36-an kommentálnák

2009. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztük a termék honlapját, de de nem igazán derült ki, hogy mivel működik. Az intro szerint az elem áthúzva, konnektor áthúzva, adapter áthúzva.

Egyébként nagyon szimpatikus, a következő babánknak biztosan veszünk. Te hol vetted, és mennyiért? Privátban is örömmel veszem válaszod! :-)

2009. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, úgy érzem mintha ez egy burkolt reklám lenne, ami alapvetően nem baj, de nem hiszem, hogy önreklámozás érdekében túl etikus lenne olyan szavakat használni mint: gyerekhalál, bölcsőhalál, arra ébred hogy nem lélegzik stb... Minden megvolt a szövegben ami egy gyenge marketinglevélben megtalálható.

02 07 17:53 válaszoló ugyanaz mint a kérdés feltevője...


Ettől föggetlenül a termék lehet jó, csak az nem tisztázott hogyan lehet tölteni.

2009. ápr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Igen sajnálatos a feltételezésed, tudod, azt szokták mondani, h mki magából indul ki!

Én magasról teszek rá, h ki milyen figyelőt vesz, csak kiakadok, h mennyien nem tartják ezt fontosnak!

Az én lányomon azóta is mindig rajta van! Nagyon megijedtem, és azért mertem kiírni egy ilyen kérdést!

Sztem minden anyának el kéne azon gondolkodni, h mi van, ha egyszer tényleg nem vesz levegőt a baba! Hiszen annyi apróbb dolgon tudnak aggódni ("adjak-e rá sapkát?", "vajon nem lett túl meleg a tápszer?", "mi van, ha az én gyerekem még csak balról jobbra fordul/nem mászik/nem áll, pedig a szomszédé/barátnőjé/rokoné már igen?"), ezen miért nem?

Ha Angelcare figyelőm lenne, azt írtam volna ki. És nem mellesleg, ha akartam volna, kiírhattam volna ide, h hol, mennyiért vettem, de inkább pv-ben válaszoltam.

Még annyit tennék hozzá, h állításoddal ellentétben, nem jelentkeztem be több néven, és nem válaszoltam a saját kérdésemre! 1 nicken vagyok itt már több, mint 1 éve, és néha ledöbbenek egyes emberek rosszindulatúságán.

Erre nem is vesztegetnék több szót, inkább megyek a lányommal játszani! Az ő mosolya fontosabb!

Üdv: egy aggódó anyuka, aki lesz*rja a márkákat, mert NEM EZ A LÉNYEG!

2009. ápr. 15. 08:05
 9/11 A kérdező kommentje:
Jav: -j
2009. ápr. 15. 09:13
 10/11 A kérdező kommentje:

Amúgy etikusnak azt tartanám, ha az illojális feltételezésedért bocsánatot kérnél (ha már egyszer etikáról írsz), de nincsenek nagy elvárásaim.

Mindazonáltal nagyon sajnálatosnak tartom, h olyan világot élünk (és olyan normák szerint), h a másik emberről csak a tisztességtelenséget, a haszonszerzést, a marketingcélú megnyilvánulásokat feltételezzük, nem pedig a korrekt viselkedést, segítő szándékot.

Természetesen tudom, h felesleges itt "jártatnom a számat", nem fog változni semmi, így -utólagos engedelmeddel- ezt a témát le is zárom. Úgyis csak meddő vita kerekedne belőle!

További szép napot!

2009. ápr. 15. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!