Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány ezer forintos fizetésnek...

Hány ezer forintos fizetésnek kell lennie az anyának és az apának Magyarországon, hogy fel tudjanak nevelni 3 gyermeket?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 16:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Min. 250.000, - max a csillagos ég.!
2011. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
2011. jan. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Erre én is kíváncsi vagyok. Mert 3 gyerekre nagyon sok kedvezmény jár. De mi van, ha csak két gyerek van?
2011. jan. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
3 gyerekre, szerintem minimum nettó 500 körül, ha egyformán mindent meg akarsz nekik adni.
2011. jan. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
25%
500 ezer vagy attól több
2011. jan. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem 500 e. Bár attól függ, hogy mennyire akarod luxus körülmények közt nevelni a gyerekedet. Sok anyuka van a környezetemben, egyikük sem él havi 500 e-ből és vidáman nevelgetik csemetéiket akik a világon mindent megkapnak.

Persze vannak akik szeretnek vásárolni, de szerintem akinek netto 500 e-re van szüksége az nem a gyerekre költi a pénzt hanem egyéb fölösleges hülyeségekre.

2011. jan. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mi havi kb. 400ezerből nevelünk 3 gyereket. (hitel is van, iskola, pelenka, stb...)
2011. jan. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

szerinte meg nem költi hülyeségekre

de egy normál szinvonalú élethez, ami nem abl áá, hogy most nincs, nincs nincs...ahhoz igenis kell ennyi pénz

2011. jan. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

figyelj, amíg kicsi a pelenkára sokkal kevesebb is elég, de nem lesz mindig így. Például én angolt tanítok, 2500 forint átlag egy óra, ha a 3 gyerekedet járatni akarod, csak ez 90 ezer havonta. És ez egy különóra, hol van még a sport, ami kb ugyanennyi, én lovaglást kérdeztem, 10 perc egy ezres, ha mind a három lovagolni akar? Mellette mondjuk uszodába is eljárnának? Ez már havi szinten több, mint százezer forint.

Aztán később jön a jogsi, egyetem-tudod mennyi az még állami finanszírozással is 3 gyerek egyetemi költsége?


És alap dolgok, nyelvtanulás, sport, egyetem, jogosítvány- egyik sem hülyeség, jó persze lehet enélkül élni, sőt sokaknak nem jut kajára sem. De a kérdés az volt, mennyi kell, hogy 3 gyereknek mindent meg tudj adni?

Én el tudom képzelni, hogy mondjuk mentőorvos apuka és tanár anyuka ennek feléből is lazán felnevel tisztességesen 3 gyereket. De amiből már mondjuk tényleg tudod finanszírozni az életét, minimum nettó 500. Sőt lehet jelentősen alulbecsültem.

De mondjuk én úgy képzelem a gyerekem sportoláshoz, tanuláshoz való igényét tudjam finanszirozni.

2011. jan. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kulfoldon elunk, kb. 610.000 ft-nak megfelelo £-bol elunk, nagyon kenyelmesen.
2011. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!