Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Túlzásba viszem? Szerintetek?

Túlzásba viszem? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Túlzás hogy az egy éves babám még nem kapott tejet, semmilyen tejterméket és lisztet, tojást sem?
2011. jan. 12. 10:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Mármint a féltést az allergén anyagok - bár a tojássárgát nem értem- miatti óvást?


ez mindenkinél egyéni van aki hat hósan is ad meg van aki úgy mint Te minél később.


De akkor mit eszik? amivel kikerülhető a tojássárgája/sütve, főzve, a rántás, és a savanyitott tejtermékek ?

2011. jan. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

zöldség, gyümölcs (szerencsére mind a kettőt imádja) Húsival.

Ritkán kap bébiételbe olyant ami tésztás, de tényleg nagyon ritkán!

Egyébként se túró, se olyan bébi desszert amit babapuding néven futtatnak. Inkább reszelek neki egy almát és egy banánt azt kapja, ha nagyon savanyú az alma rakok bele 1 babakekszet. Kb ennyi lisztet eszik a babám, 2 hetente fordul ez elő.


Ja és nekem tojás allergiám van!

2011. jan. 12. 10:48
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Tojást lassan kéne adni, hogy tudd, allergiás-e rá, mert a 15 hónapos oltásban van tojásfehérje. Sajtot se kapott még? Akkor mit adsz neki??
2011. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Nem sajtot sem kapott! Ilyeneket még nem is kóstoltattam úgy sem mint a lisztet.

Valamelyik nap sóskát csinálok főtt krumplival (imádja) akkor már gondoltam egy kis tojás sárgáját adok neki.

2011. jan. 12. 10:53
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Újabban azt ajánlják, hogy 1 éves kora előtt kapjon glutént tartalmazó élelmiszert, hogy kiderüljön van-e rá allergiája.

Pontosan nem tudom az indokokat, de bizonyára van fönt ezzel kapcsolatban info a neten.

Szerintem az nem ártana, ha savanyított tejtermékeket adnál, ha tejet nem is adsz. Tojássárgáját is lehetne.

2011. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem ez már túlzás. Nem értem, mi az oka, hogy ennyire semmit nem adsz neki, amiket pedig már ehetne.
2011. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem túlzásba viszed, igen. Meg kellene már új dolgokkal ismertetni a szervezetét, szerintem ez nem helyes.
2011. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
És szerintetek mit adjak neki először?
2011. jan. 12. 11:14
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Egy kicsit talán tényleg túlzás. A mai irányelvek épp azt ajánlják, hogy a glutént addig érdemes bevezetni, amíg a baba anyatejet is kap (4-6 hónapos kor), így csökkenthető az allergia kockázata. A tejtermékekkel is ez a helyzet: ha anyatejes, akkor is bevezethetők az étrendbe a savanyított tejtermékek 9-10 hónapos kortól. A tojásnál a fehérjének van kockázata, de azt 1 éves kor alatt nem is ajánlják, a sárgája viszont nem jelent általában gondot. Az nem igaz, hogy az MMR oltásban tojásfehérje van, már régen megváltoztatták az alapanyagokat, így még a tojásfehérjére allergiások is megkaphatják. Írod, hogy babakekszet néha kap: igazán mindegy, hogy csupán néha vagy rendszeresen kapja. ha allergiás a gluténra, az már csekély mennyiségnél is gondot okoz. Így aztán már akarva-akaratlanul találkozott a szervezete ezzel az anyaggal. tehát, ha allergiára hajlamos, akkor a folyamat már elindult. Annyi a bibi, hogy a gluténérzékenység nagyon alattomos dolog, sokszor nem is gyanítják a szülők, de az orvosok sem, hogy a különböző tünetek mögött ez áll. A nagylányom egyik osztálytársáról pl. 14 évesen derült ki, a barátnőmről meg 18-19 évesen, hogy a tanulási nehézségeinek alap oka épp a gluténérzékenység... Szóval, egy kicsit bátrabban is lehet, hiszen a gyermeked már nem védtelen csecsemő.
2011. jan. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Savanyított tejtermékek: joghurt, túró, kefir, reszelt sajt már mehet. Emellett a főzelékeit már sűrítheted habarással, rántással.Ezek mellett: kiflicsücsök, kenyér falatok is mehetnek.
2011. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!