Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes mellett ha dolgozom és a...

Gyes mellett ha dolgozom és a gyermekem betegsége miatt kell otthon maradnom, akkor is kapok táppénzt? Ha igen, mennyit?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:

TÁPPÉNZ ÉS GYES

A jogszabályok alapján nem jár táppénz a GYES folyósításának az idejére, tekintettel arra, hogy az anya keresetkiesését a GYES pótlja, így megélhetése biztosított a jogalkotó megítélése szerint.

A fenitől eltérően kivételt képez az az eset, amennyiben az anya a GYES folyósításának ideje alatt olyan munkát végez, amely a GYES jogosultságot nem értinti, és ezen munka alapján jár GYES. Így ebben az esetben lehetséges GYES és táppénz jogosultság egymás mellett.

A GYES mellett munkát végző biztosítottra a táppénzre speciális szabályok alkalmazandók, a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a GYES, a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni.

A GYES melletti munka után járó táppénz összegének megállapításánál a biztosítási jogviszonynak a fentebb meghatározott időtartam alatt elért, biztosítási jogviszonyból származó pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelmet kell figyelembe venni.

A fenti bitosítási időre, a figyelembe vehető jövedelemre vonatkozó speciális szabályai érvényesülnek a gyermeknevelési támogatás és az ápolási díj esetében is.

2011. jan. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


ez lemaradt.

2011. jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez oké, de még mindig nem tudom a kérdésemre a választ :-)
2011. jan. 13. 13:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem. Csak akkor kaphatsz gyes mellett táppénz, ha saját jogon vagy táppénzen.
2011. jan. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és a gyermekgondozási táppénz akkor mit takar?
2011. jan. 13. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
A gyermekgondozási táppénz a beteg gyermek után járó táppénz. A gyes pedig a gyermek nevelésért járó segély. A 2 együtt nem jár.
2011. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most készülök vissza dolgozni,tegnap voltam a munkaügyön.Nekem azt mondták,hogy csak az jöhet el táppénzre a gyerekkel,aki a gyest kapja!

Akkor most mi az igaz?

2011. jan. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy a munkaügyesek jól tudhatják ;)

Köszi a segítséget!

2011. jan. 15. 07:36
 9/9 anonim ***** válasza:

GYes mellett akkor jár táppénz (akár gyermekápolási, akár saját jogon járó), ha a táppénz igénylése előtt dolgoztál.


Ha gyes alatt dolgoztál mondjuk 3 hónapot, akkor 3 hónapig jár együtt gyes és táppénz.


Nem kell ezt annyira túlragozni, a törvényben nagyon egyszerűen meg van fogalmazva:

"

a) a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni."


Az összegét ugyanúgy határozzák meg, mint ha saját jogon vennél igénybe táppénzt.

Ha 2 év folyamatos biztosítotti időd van, akkor 60%, ha ennél kevesebb, akkor 50%.

2011. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!