Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyesen vagyok, nyilatkoznom...

Ha gyesen vagyok, nyilatkoznom kell a MÁK-nak, hogy visszalépek az állami nyugdíjrendszerbe?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Arról kell nyilatkoznod, ha maradsz a magánban.
2011. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az államiba való visszalépés automatikus, nem kell külön jelezni. Ha szeretnél a magánban maradni, arról kellene nyilatkoznod. Semmi dolgod nincs.
2011. jan. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. jan. 13. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell nyilatkoznod, mert a MÁK-nak tök mindegy, ő a járulékot, a 10%-ot utalja az APEH-nak, ami tovább utalja a magánpénztárnak, illetve most már lassan féléve nem utal semmit, hiszen befagyasztották a magánnyugdíjpénztári kifizetéseket egészen 2011 végéig, legalábbis addig biztosan.

Így most egyetlen fillér nem megy magánnyugdíjba. És arról sem kellett nyilatkozni. Az Apeh meg tudni fogja hova utalja, ha egyáltalán valaha is újra indítják a magánnyugdíjpénztárakat, mert nekem vannak kételyeim.

2011. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!