Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit tanítod és mikre 2 év...

Mennyit tanítod és mikre 2 év körüli gyermekedet egy átlagos napon? Mondókák, zene, könyvek milyen arányban?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 09:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem "tanítom". Sokat játszunk együtt, együtt főzünk, együtt játszunk, együtt csináljuk a házimunkát. Külön tanítás nincs. A mondókák, gyerekdalok inkább a tevékenységekhez kapcsolódnak. Pl. Ha épp főzünk, akkor olyan dal, mondóka megy, ami ehhez kapcsolódik. Úgy, hogy leültessem és "tanítsam", nincs. Ez még egy 3 évesnél se hatékony... Amikor kéri, könyvet nézegetünk, elmeséljük, mi van a képeken. Zenét is háttérként hallgatunk... Semmi sem direktben megy, hanem mindent játékon, tevékenységeken keresztül csinálunk. Így sokkal több megmarad bennük, mint ha "tanítanánk... egy óvónő anyuka
2011. jan. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét tanítás nálunk sincsen. Mivel mindenhova jön utánam, mindent együtt csinálunk. A mosógép bekészítéstől a főzésen át a porszívózásig, mindent-mindent. Közben karattyolunk egész nap. Most éppen a Mi ez? korszakát éli, így mindenről elmondjuk hogy mi az, mit csinálunk vele, miért csináljuk. De ő még utánozással tanul főleg. Azután ha bevásárolni megyünk elmondjuk 500x a bevásárlólistát, majd másnap reggel rákérdezek, hogy mit is vettünk tegnap a boltban? És újra összeszedjük. Gondolom ez fejleszti a memóriáját, fene tudja, de jó időtöltés. Azután van, hogy amikor már nagyon-nagyon sokszor elismételteti egy tárgy nevét, akkor 50edszerre angolul mondom neki, majd magyarul elismétlem. Van hogy visszamondja az idegen szót. Ettől nem lesz perfekt angol, de baja sem lesz, ha ismerkedik vele. Szóval legtöbbször úgy érzem, hogy az egész nap egy folyamatos információgyűjtés a számára. Mese elalvás előtt van délután és este is, mondókák menet közben. Zene kevés, bár néha előveteti a furulyámat, akkor mutatom neki hogyan kell helyesen tartani, fújkálhat bele, befogjuk ezt vagy azt a lyukat, nézd akkor más hang jön ki, de ez még nem nagyon megy. Azután játszom neki egy-két népdalt, de többnyire gyorsan vissza is kéri, hogy majd ő :). Hát ennyi kb.
2011. jan. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tanítom aszó szors értelmében.

Nézegetünk képeskönyvet, mondok neki mondókákat.

próbálon neki színeket magyarázni, de úgy vezsem észer , még nem érett rá.

Ezen kívül minidg monodm neki mit csinálok, beszélgetek vele.

22 hós

2011. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy nem tanítom, holott mégis. :) Leülök vele egy képeskönyvet nézegetni, mutatja, hogy mit szeretne tudni és mesélek, magyarázok. Szóval mégis csak tanítom.

Sok mondókát szoktunk mondani, a legtöbb mutogatós mondóka. Babázunk, építünk, kirakózunk. Arcfelismerő kirakó közben mindig mondom, melyik milyen állat és milyen hangot ad ki. Szóval megint csak azt lehet mondani, hogy tanítom is közben.

Ő még nem kérdez, csak mutatja, hogy mit szeretne. Most 20 hónapos.

2011. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Na, kedves utolsó, én épp azért tettem idézőjelbe a tanítás szót.... Egy kisgyerek épp azzal tanul, hogy velünk együtt tevékenykedik, mi beszélünk hozzá, ő válaszol (ha már beszél) és közben rengeteget tanul... Utánzással és nem úgy, hogy direktbe tanítanánk :)
2011. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

Természetesen én sem úgy értettem, hogy akkor napi szinten kötelezően 45 percet célzottan tanítom mondjuk a színekre. Én is idézőjelesen értettem a dolgot. De ilyenekre gondoltam, mint amit írtatok!

2011. jan. 25. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!