Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teherbeesés elött mennyi...

Teherbeesés elött mennyi idővel kéne abbahagynom a fogamzásgátló szedését?

Figyelt kérdés
3 hónap elég? És ha abbahagyom és máris teherbeesek akkor az árthat a babának, ugye? Vagy akkor mondjuk 2-3 hónapig védekezzünk óvszerrel és csak utána akarjak teherbe esni? Ti hogy csináltátok ezt?
2011. jan. 26. 11:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól is függ, mennyi ideig szedted. Ha jól emlékszem, fél évet mondanak a "tisztulásra"
2011. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg 3 hónapot kellene óvszerrel védekezni, de a statisztika azt mutatja, hogy nem okoz magzati ártalmat az azonnali teherbeesés sem.
2011. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elöször is menj el orvoshoz és ezeket a kérdéseket ott tedd fel. Itt lesznek akik megesküsznek hogy még többet is várj mint 3 hónap, de én orvossal kezdtem.


Ö azt mondta hogy semmenyit sem kell várni. ezeknek a gyógyszerknek annyira alacsony a hormon szintjük, hogy ha gyógyszer közben teherbe esel akkor sem kell elvetetni (semmi baja nem lesz a gyereknek). a gyógyszeredre rá van írva ha 1-2x kihagyod akkor védekezzetek kondommal, mert már attól teherbe eshetsz.


A doki nekem azt is javasolta hogy sok embernek az elsö 3 hónapban nagyobb esélye van a teherbe esésre mint a 3 hónap után. ekkor a szervezet hirtelen beindul és van akinek vissza esik és pár hónapig nem lesz pete érése.


barátnöm mindkét gyerekével az elsö gyßogyszermentes hónapban lett terhes. teljesen egészséges 4-6 évese van.


de az orvosodnak tedd fel ezeket a kérdéseket.

2011. jan. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én voltam, aki fél évet írt :)

hülyeséget nem akartam mondani, még sosem szedtem gyógyszert, de annak idején ezt tutira így hallottam.


Ezek után tényleg azt mondom, hogy dokinál érdeklődj.

2011. jan. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekünk fél évre rá sikerült a baba, nem védekeztünk óvszerrel a gyógyszer abbahagyása után.
2011. jan. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mai fogik utan nem kell varni.

Nekem direkt babaprojekt miatt kellet fel evet szednem abbahagyni es rogton probalkozni.


a regi fogik masok voltak ,azert mondtak a tisztulasi folyamatot.

Anyosom fogi mellet lett terhes,de nem tudta meg 3honapig szedte, a parom egeszseges.

2011. jan. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2011. jan. 26. 11:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Én úgy estem teherbe, hogy évekig szedtem a gyógyszert, nem as akartam abbahagyni 8nem terveztünk akkor még gyereket)

Egyik hónapba elfelejttem elkezdeni, úhgyhogy kihagytam azt a hónapot.

Utána meg már nem kellett szedni:-))

Szóval nem tudom mi ürül ki 3 hónap alatt szervezetből, de bennem vagy nem volt, vagy extre gyorsan kiürült.

2011. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk miután abba hagytam nem védekeztünk sehogy a dokim azt mondta az azonnali teherbeesés sem járhat semmiféle komplikációval. 3 hónapra rá lettem terhes a kisfiunkkal és makk egészséges kislurkó lett belőle.

úgyhogy szerintem nem kell túl izgulni a dolgot akkor fog jönni amikor akar én bántam hogy nem tudtam siettetni. :DD

2011. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 11 évig folyamatosan szedtem a fogamzásgátlót. Az orvosom azt tanácsolta, hogy várjunk 3 hónapot a babaprojekttel, de ha nem várunk akkor sem lesz semmi gond.
2011. jan. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!