Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdtetek először adni,...

Tundi79 kérdése:

Mikor kezdtetek először adni, a babának az anyatejen kivül mást is?

Figyelt kérdés
nem leszoktatni szeretném, csak mellé táplálni!! és mivel kezdtétek??( bocsi lehet hogy hülyén hangzik a kérdés első baba) és hogyan csináltátok meg... stb..
2011. jan. 28. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!én 4 és fél hónaposan már megkínáltam reszelt almával, nagyon élvezte, bár anyatejes baba, de nem vártam meg a 6 hónapot mivel 4 hósan már 8 kg volt, így anyai ösztöneim azt súgták, hogy 1 kis gyümölcsöt beiktathatok szopi után.Pár nap után már babakekszet is tettem a reszelt almához, előtte beáztattam egy kis teába, na ezt imádta.A glutén tartalmú ételeket amúgy most már 4-6 hónapos kor között javasolják bevezetni.

4 hónapos kor után próbálkozhatsz még körtével, meggyel, őszibarackkal, sárgarépa, krumpli, cukkini, sütőtök, de én húst csak fél éves kora után adtam.

2011. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5 és fél hónapos elmúlt, mikor reszelt alma levét adtam neki, néhány kávéskanálnyi mennyiséget. Majd kapott pici almát is hozzá, majd a barack következett. Pont nyár volt, győztem adni neki a gyümölcsöket, imádta, "kérte" azóta is hihetetlen mennyiségű gyümölcsöt eszik (a zöldség, főzelékek...az már más kérdés.....)
2011. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6 hónaposan, előbb nem, mert felsleges és az belainek sem tett volna jó
2011. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!sokat segítettetek::))
2011. jan. 28. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!