Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a menete az utánvételes...

Mi a menete az utánvételes postázásnak, ha én adom fel és nekem fizetnek utána?

Figyelt kérdés
Eladtam egy mellszívót, és utánvételesen postázom.Ez hogyan működik,tudna valaki segíteni ebben?Mert még nem adtam fel így soha semmit.Előre is köszi.
2011. febr. 9. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Be kell menni a postára kitölteni egy papírt három helyen, ott be lehet ikszelni, hogy mindent az fizessen a postaköltségedet is aki kapja a csomagot, én így adtam fel, kb 2300 ft körül volt a költség rajta, így feladáskor én nem fizettem, pár nap múlva hozta a postás a pénzt amit a vevő fizetett. Sajna utánvételnél be kell nyúlni a zsebedbe, ezért érdemes tudatni a vevővel mennyi postaköltségre számíthat.
2011. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két lehetőség van. Az egyik, hogy a feladási díjat te fizeted, de gondolom ebben az esetben nem erről van szó. Az a lényeg, hogy kérj utánvétes papírt a postán, töltsd ki, és add fel. Neked nem kell semmit fizetned, majd a címzett fizeti a feladási díjat, ami ebben az esetben másfélszerese a normál díjnak. Te pedig postafordultával utalványon megkapod a termék árát + a postaköltséget. Annyi a rizikója a dolognak, ha a vevő nem veszi át, visszajön, és minden költség a tiéd. Én ezért jobban szeretem az előre utalás utáni postázást. Neked biztonságosabb, a vevőnek olcsóbb.
2011. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :).És az előre utalás utáni postázás az, hogyan működik?Mert azt sem ismerem.Leírnád nekem?

Nagyon nagy segítség lenne.Lehet, hogy ha ez jobb módszer akkor így küldeném a mellszívót.

2011. febr. 9. 12:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Megadod a vevőnek a számlaszámod,ő átulja rá az árat+postaköltséget,mikor már ténylegesen rajta a számládon a pénz utána adod potára.

Postaköltséget a posta.hu oldalon találsz levéldíj kalkulátor cím alatt,súly és feladási mód alapján (sima,ajánlott,elsőbbségi stb.) változhat.Mielőtt leméred csomagold be!

2011. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Megírod neki, hogy mennyibe kerül a termék postaköltséggel együtt, és adsz neki egy számlaszámot. Amint megérkezik a számládra a pénz, küldöd a cuccot. Nem érdemes sima levélként küldeni. Olcsóbb, de ha elveszik, nem tudod bizonyítani, hogy feladtad. Vagy ajánlott levélként, vagy csomagként add fel.

Ha gyakran adsz el ezt-azt, érdemes SMS szolgáltatást kérned a banktól, hogy rögtön tudd, ha utaltak, és küldhesd a terméket.

2011. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú, csajok, nagyon, nagyon köszönöm mindenkinek!!!!

Időközben írt a vevő, hogy inkább előre utalna, hát igazatok volt.Írta is, hogy drága az utánvét.

De most már nektek hála képben vagyok és intézem a küldést.

Ezer hála és köszönet, jó hogy van ez az oldal :D

Ha valamit elbénázok, akkor jelentkezem még tanácsért:)

2011. febr. 9. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!