Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még mindig kérik az 5pecsétet...

Még mindig kérik az 5pecsétet az egyszeri anyaságihoz?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy már vmi igazolást állítanak ki, hogy rendesen jártál dokihoz, és nem a pecsétek számát nézik ahhoz, hogy megkapjuk az egyszeri anyasági támogatást. Ez így van, vagy a pecsét kell? Köszi.
2011. febr. 16. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A 4 pecsét alapján állítják ki az igazolást. Tehát kell a pecsét, hogy meg kapd az igazolást.
2011. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
oké, köszi
2011. febr. 16. 10:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem kell a 4 pecsét, ha egy adott terhességi kor előtt születik meg a baba (talán 28 hét???). Akkor kevesebb pecsétet kérnek. De mindenképp kell a pecsét a terhesgondozás igazolásaként.
2011. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a baba koraszülött, tehát 36 hét előtt születik akkor 1 pecsét is elég. (én is így voltam azért tudom). Viszont ha normál időre születik akkor 4-4 pecsét kell a dokitól, és a védőnőtől is.
2011. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

4-szer kell megjelenni terhesgondozáson, ez magában takarja a nődokit és a védőnőt is. Nem kell külön-külön.

Az igazolást a szülést követően a kórház, nődoki adja ki, ő igazolja, hogy megvolt a terhesgondozás. A kutya nem nézi a könyvedet és a pecséteid számát. (Kérhetik, de nem szokták.)

2011. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 1éve szültem, akkor kérték a kiskönyvem fénymásolatát a pecsétekkel. Most júniusban fogok szülni, és azt hittem megváltozott, de akkor nem. :-)
2011. febr. 16. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyerekkel egy igazolást kértek a nőgyógyásztól, ami szerint x alkalommal megjelentem terhesgondozáson.

A kiskönyvet soha nem kérték.

Bár nekem a munkahelyem TB kifizetőhely, így ott intézték az anyaságit, lehet, hogy a MÁK-nál máshogy van.

2011. febr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!