Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvérnek (bármilyen neműek...

Testvérnek (bármilyen neműek is) egyforma stílusú, eredetű hosszúságú nevet "kell" adni?

Figyelt kérdés

A kislányunk neve 4 betűből áll. Ha húga születik, a másik favorit név már 9 betű. Nem lesz fura?

Ti odafigyeltetek erre is a testvér(ek) névválasztásakor?


Szerintem kerülendőek az effajta névpárok testvéreknél. Vagy csak én érzem nem "összeillőnek"?


Krisztofer, Erzsébet

Zsolt, Dzsenifer

Koppány, Brendon

Éva, Klarissza stb.


2011. febr. 16. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi oda figyeltünk, nekem ez (is) számít, meg még sok más szempont a név választásnál.


De azt nem teljesen értem, hogy most a saját gyereked miatt vacillálsz, vagy azért hoztad ezeket a példákat, mert mások névválasztásán vagy felháborodva.

2011. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a fontos, hogy hány betű, neke név választásnál eszembe se jutott. A lényeg számomra, hogy könnyen kiejthető legyen mindenki számára. A fiam neve 7 betű, a lányomé 4. Semmi különös nincs ebben számomra.
2011. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű név mellé szerintem sem illik a "trendi". De ha a két név hasonló stílusú, nem annyira ütnek el egymástól, akkor a hossza szerintem nem számít. Elárulod mi a két név?
2011. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Anyukám bizonytalanított el kicsit, hogy a kislányunk rövid nevéhez nem megy a másik kedvenc nevünk, ami meg elég hosszú.

Innen jutott eszembe a kérdés, hogy miket kell(ene) figyelembe venni, ha a kistesónak választunk nevet.

Konkrétan ezeket a testvérpárokat ismerem.

2011. febr. 16. 13:31
 5/13 anonim ***** válasza:

No alap tézis nálunk:

a baba nevét csak a születés után áruljuk el a kedves rokonságnak, akik aztán neki állhatnak "megemészteni".


Azt a nevet válasszátok, ami Neked és a férjednek tetszik!

első

:o)

2011. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia


Szerintem nem gaz ha egy stiluson belul van a 2 nev.

Az rosszabb ha az altalad emlitett stilusbeli kulonbsegek vannak....

pl nalunk csaladi hagyomany, hogy 1 hosszu es 1 rovid keresztneve van mindenkinek.En nem szakitom meg ezt a szep regi hagyomanyt.

Igaz ha fiunk lesz akkor apa nevet kapja masodik nevnbek ami nem rovid (Andras), de akkor is mindenkeppen 2 neve lesz a babanknak.

A masik amitol herotom van az Anna-Panna

Anna-Hanna Panna-Panna

Nora-Dora

Dominik-Dominika Viktor-Viktoria

Martin-Martina stb ikrektol....

2011. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Krisztofer, Erzsébet

Zsolt, Dzsenifer

Koppány, Brendon

Éva, Klarissza stb.


Amiket itt felsoroltál, hát nem túl szerencsésen választottak a szülők.


Szerintem is figyelni kell arra, hogy valamennyire egyensúlyban legyenek a testvérek nevei, de a betűk száma nálam nem fontos. De az általad említettek így együtt nagyon furcsák.

2011. febr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Évike és Klari ikrek, Krisztofer testvérét Lizának becézik, de Erzsébet a neve.

Ezek szerint nem csak számomra fontos szempont, hogy ennyire ne térjenek el egymástól a nevek.

Köszönöm.

2011. febr. 16. 14:25
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Nekem csak egy gyerekem van, de ha 2 lenne sem a szerint választanék a második gyerekemnek nevet hogy illjen a nagyobb tesó nevéhez.

De nem tudom mien nevek passzolnak: én Vivien vagyok, a tesóm Gábor István.

Ha születhetne egy lányom neki 2 neve lenne, annak ellenére hogy a fiamnak csak egy van.

Soha nem jutott ilyen eszembe hogy a testvérek nevének passzolnia kell.

2011. febr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

nálunk a névválasztásnál az volt a fontos,hogy ugyanannyi szótagú legyen a neve(pl a nagy Bendegúz,a kicsi Aladár);meg hogy mindkettő ugyanabból a "korból" származzon(mondjuk ősi/bb).

ha lesz 3.és pl lány,annál is törekedni fogok,hogy 3szótagú és régi magyar neve legyen...bár nagyon tetszik a Tícia és a Regina nevek is :-))))

az említett névpárok tényleg nem szerencsések.

2011. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!