Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismét gyermeket várok, de az...

Ismét gyermeket várok, de az egész család ellenem fordult. Mit tehetnék most?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves lányom, aki nem áll velem szóba, mióta megtudta, hogy terhes vagyok. Minden jól alakult, boldogan éltünk a párommal, de kiderült, hogy terhes vagyok és a lányom, az anyám, az apám is nagyon ellenségesek velem. Csak azért, mert 43 éves vagyok és hogy lehetek ilyen "felelőtlen". Nem mondtuk el senkinek, hogy gyermeket tervezünk, és mikor megtudtam, nagyon boldog lettem. A lányom olyanokat mondott, hogy elköltözik, minek csináltam neki testvért, soha többet nem fog szeretni, sem a gyereket. Már tegnap sem aludt itthon. Nagyon kétségbe vagyok esve! Az anyám meg azt mondja, hogy ne csodálkozzam, ha a gyermek beteg lesz. Én nem gondoltam, hogy így fognak reagálni és nagyon kikészít, napok óta sírok. Mit tehetnék? Ti mit tennétek a helyemben? hogy legyek így boldog? Egyenesen utálnak.
2011. febr. 24. 17:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%

Sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél, de próbálj meg empatikus lenni: a lányod már kamasz, a kitörése nem meglepő, de idővel megemészti és hidd el, ha megszületik a pici, ő lesz rá a legbüszkébb, boldogan fog majd vele büszkélkedni! A kamasz lányok rajonganak a picikért, csak jól rejtegetik:-)

Anyukád biztosan féltésből mond neked ilyeneket, aggódik értetek, szerintem ez nem rosszindulat. Mivel nem számítottak erre a családtagjaid, teljesen váratlanul érte őket a hír, így mindenkinek más az első reakciója, de ha amúgy eddig jó volt a kapcsolatotok a családon belül, akkor ez rendeződni fog, csak kell egy kis idő nekik.

Tudom, hogy mindez eléggé megkeseríti a napjaidat, próbálj a babára koncentrálni, ha látják, milyen boldog vagy és sokat mosolyogsz, ez a többiekre is jó hatással lesz!

Biztos vagyok benne, hogy mindenki veled örül majd , amikor megszületik a pici!

Gratulálok, jó egészséget, boldog babavárást!

2011. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked a választ. Már sajnos arra is gondoltam, hogy elvetetem a picit. Az elmúlt 1 hétben rengeteg bántást kaptam, nagyon rosszul esik, hogy a lányom ilyen velem, mindig jó volt a kapcsolatunk és nagyon szeretem Őt, fáj a viselkedése. Most fog érettségizni és elhatározta, hogy kollégiumba megy, mert nem akarja látni az "álszent" képemet. Meg azt gondolja a szavaiból ítélve, hogy őt meguntam, ezért vállalok másik gyereket. 1 hét alatt sok rossz jegyet beszedett, ahogy fent írtam, tegnap nem aludt itthon és nem szól hozzám vagy csak kiabál. Ahogy ismerem, nem fog megváltozni. Nagyon félek
2011. febr. 24. 17:39
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia

18 voltam amikor a tesóm született, az anyám 45. Egészséges, sőt ő a legokosabb hármónk közül. 16 évesen felvették egyetemre, 18 évesen 2 felsőfokú nyelvvizsgája volt. Most 21 éves, másoddiplomázik.


Kicsit nehéz volt feldolgoznom, hogy tesóm lesz, a szüleimmel hetekig nem beszéltem.

Ne hagyd hogy a környezeted befolyásoljon, örülj a babának, és várd, fogadd sok-sok szeretettel!

2011. febr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Mit tegyek, ha elfordul tőlem a gyermekem? Ha majd elköltözik és nem fog meglátogatni? Kezdem azt érezni, hogy elárultam. Még ha nem is így terveztük, fáj. Olyan, mint egy rossz álom.
2011. febr. 24. 17:42
 5/26 anonim ***** válasza:
55%

Nem értem, a lányod duzzogása miatt el akarod venni az életet a másik gyermekedtől? Ha örültél, mikor megtudtad, hogy babát vársz, akkor csak szeretnéd ezt a csöppséget. Ne foglalkozz a környezeteddel, ha szívből akarod a kicsit, akkor megbékélnek majd, ha látják hogy boldog vagy. A korod nem mérvadó, manapság annyira kitolódott a gyerekvállalás, hogy akad, aki 40 évesen terhes először.

Szerintem gondold végig, hogy tudjátok-e vállalni, és ha igen, csak a babára koncentrálj. Nagyon fejlett az orvostudomány, nem törvényszerű, hogy bármi baja is legyen. Csak ne idegeskedj, azzal ártasz neki a legtöbbet. Mindenkit váratlanul ért a helyzet, beszéljétek meg higgadtan, és idővel biztosan várni fogják ők is a kicsit.

Hogy mit tennék a helyedben? Természetesen megtartanám, hiszen gondolj bele, a lányodra 17 évet "fordítottál", 1 év, és ki tudja hová megy fősulira, egyetemre. Maradnátok kettecskén a pároddal, de így megint lenne kit szeretgetni. A szüleid is örülni fognak, ha megszületik, nem hiszem hogy nem mutogatnák büszkén a kis unokájukat. Adj időt mindenkinek, majd hozzászoknak az új helyzethez! Pihenj sokat, és inkább élvezd a terhesség és a babázás szépségeit, nézz előre a jövőbe, és ne a múlt befolyásoljon! Jó egészséget Nektek! Megírod majd, hogy döntöttél?

2011. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igen, megírom. És köszönöm a jókívánságokat, nagyon jól esik így ismeretlenül is. Sajnos a szüleim a páromat utálják a legjobban, sosem kedvelték. A lányom sem tőle van. És mindig remélték, hogy nem lesz közös gyermekünk, ez pedig igazi csapásként érte őket. Nem tudok a babára koncentrálni, nagyon ideges vagyok a lányom miatt. Talán várhattunk volna ezzel, mert félek, hogy majd most kezd el lázadni, érettségi előtt, és nem tudok elég időt szentelni rá, elkallódik.
2011. febr. 24. 18:00
 7/26 anonim ***** válasza:

Akkor ebből a nem kedvelésből adódik a probléma :( Így nem lesz egyszerű, de üljetek le beszélgetni, mert a strucc politikával nem lesztek előrébb. Felnőtt emberek, csak lehet velük kommunikálni. Remélem, minden jóra fordul majd!

Utolsó válaszoló voltam

2011. febr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értelmezem a kommentjeidet is, a lányod eddig egyke volt. Ő volt mindenki kis hercegnője, most pedig jön egy undok baba, és mindenki a síró csöppséggel fog foglalkozni, nem pedig vele.

Ne hagyd magad zsarolni.

Most őszintén? A lányod már nem kisgyerek, lassan kész felnőtt. Meddig maradt volna még otthon veled? Érettségi után főiskola, kapcsolat, férj stb., ugyan az anyukája leszel mindig, de ő kívánja majd, hogy vágjátok már el a köldökzsinórt és nem akar majd a mama kicsi lánykája maradni.

Megijedt az új helyzettől, de gondolom, benned is van némi aggodalom. Keresd meg, üljetek le, ha eddig jó volt a kapcsolat, nem lehet gond megbeszélni egy ilyen ügyet.

(Szerény véleményem szerint a gyerek ne döntse el, hogy a szülők mennyi gyermeket vállalhatnak. Ez két ember döntése, a tied és a párodé, senkinek semmi köze hozzá, az a picike ott benn a kettőtöké.Véleménye lehet, de ezt a döntést nem neki kell meghozni.)

Érthető a szüleid aggodalma, de huszonéves nők is szülnek beteg babát és 40 fölött is egészséges lehet az a pici.

Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni. Te akarod a babát, a párod is, egy abortusz lenne számodra a legtragikusabb dolog a világon. A lányod ki fog repülni és te majd mindig arra gondolsz, hogy a babád már mekkora lenne, fiú v. kislány....

Állj a sarkadra és közöld mindenkivel, ez a Ti gyereketek, a Ti döntésetek, akinek nem tetszik, nem kötelező részt venni az életetekben.

Egyébként pedig hatalmas gratuláció!!!! :)

2011. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Kérlek ne írj olyat, hogy nem kötelező részt venni az életünkben, nekem a lányom volt mindig a legfontosabb. Még az anyámék nem is érdekelnek nagyon, de a gyermekem igen. Vele szeretném rendbe hozni a dolgokat, mert mindig is érte éltem.
2011. febr. 24. 18:23
 10/26 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem fogalmaztam egyértelműen. :)

A "nem kötelező rész venni az életetekben" a szüleidre értettem, a lányoddal tényleg meg kell próbálni rendbe hozni a kapcsolatot.

2011. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!