Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiakadtam! Megkérdezik, mi...

Kiakadtam! Megkérdezik, mi lesz a gyermekünk neve, válaszolok, a kérdező, meg kérdés nélkül véleményez! Normálisak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a legfrappánsabb megoldás, hogy nem mondom meg.akkor is felháborító, hogy véleményezik az ízlésünket anélkül, hogy bárki kérdezné.

Igaz, jól odamondtam, mert azt válaszoltam, hogy még szerencse, hogy mi döntünk.

Erre elhallgatott.:)

(De dühös lettem.)


2011. márc. 6. 11:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
80%
Én is pipa lennék ha kérdezés nélkül véleményezne, de gondolom ha jókat mondott volna az tetszene nem? Jogos a felháborodásod elhiszem hogy rosszul esett, lehetett volna tapintatosabb is! És mi lesz a neve?:)
2011. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%

Mikor én az utolsó hónapba voltam,felhívott egy ismerősöm aki szintén terhes volt,már a 2 babát várták. Akkor még nem tudta h fiú lesz vagy lány. Szóval csak azért hívott h megkérdezze mi lesz a neve a babámnak,mondtam neki h mi,erre elkezdett velem veszekedni h nem adhatom azt a nevet a gyerekemnek,mert ők már az első gyereknek azt a nevet akarták adni,csak hirtelen nem azt mondták mikor kérdezték h mi legyen a neve,és a 2. ha lány akkor azt a nevet fogja kapni.

Nagyon bepipultam,de az idegességtől alig tudtam megszólalni. Hogy jön ahoz h beleszóljon h milyen nevet adom az én gyerekemnek. Nem is tartom azzal a nővel a kapcsolatot,bűr néha ő még irogat h fussunk össze,meg hozzuk össze játszania piciket

2011. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
És mi lesz a neve, hogy ennyire begerjesztett? Biztos rosszat mondott, mert ha jót mondott volna nem lennél így felháborodva.
2011. márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%
Vannak vélemények amikre még annyi energiát sem érdemes fordítani, hogy felidegesítsük magunkat vele. A dolognak azzal lehet kihúzni a méreg fogát, hogy abban a stílusban kell visszaválaszolni, ahogy a másik véleményt mond. Erre senki nincs igazán felkészülve és így abba is hagyja a dolgot. A fiamnak olyan keresztneve van ami manapság egyáltalán nem gyakori. Volt aki megkérdezte, hogy komolyan gondoltam-e ezt a régies nevet, mert ez manapság nem divatos. Arra a kérdésemre, hogy mitől tekintünk egy nevet divatosnak érdemi választ nem tudott adni.
2011. márc. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
90%

Jaj ez nagyon durva és nagyon ismerős, 3.gyereket várjuk, így már 2 név mizérián túl vagyunk:)most jön majd a harmadik. Nem akartunk túl gyakorit se adni és rengeteget szempontnak kellett megfeleljen a név, mindkettőnknek tetszen, illjen a vezetéknévhez (ami sajnos elég béna) ne legyen nagyon extra se de ne legyen az első 10 épp felkapott névben,és még becézni is lehessen.

Hát ha 10 név maradt akkor sokat mondok...

na és persze az első gyereknél elmondtuk már olyan 23 hetesen hogy mi lesz a neve, onnantól kaptuk az oltást hogy dehát az milyen gyakori-béna-idegen-hülyén hangzik stb. miért nem adunk inkább és akkor itt jöttek az elcsépelt öltetek, és utáltam magyarázni hogy tegye már össze a kedves kérdező az általa csúcsnak tartott nevet a vezetéknévvel, meg hogy árulja már el miért jó ha a gyerek ovis csoportjában még 3 gyereket hívnak majd úgy (iskolában szintén)...

Na ezt meguntuk és a másodiknál már nem árultuk el, csak megszületett azt adtuk neki és kész.

A harmadiknál is hasonlóan fogok eljárni:))

2011. márc. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Nevetni fogtok semmi különös, csak szerinte divatjamúlt.

Antal lesz a neve-nagypapa után egyébként.

Tónika-a nővére már így szólítja. :)

Nem rosszat mondott az illető, hanem így fogalmazott:-Na ne már!Az annyira ronda név!Nem gondoljátok komolyan!

Igazából az sért, hogy nem kérdeztem a véleményét.

Volt már, aki kérdezte, megmondtam, erre azt reagálta:-Nem baj az! Csak egészséges legyen!

Ezen mondjuk meg nevettem.Lehet csak én vagyok érzékeny?

2011. márc. 6. 12:11
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én azt mondom, ha úgy szokják meg, az lesz a természetes.Engem se akart soha senki mondjuk Etelkának hívni.Köteles mindenki elfogadni "szegény" gyerek is.:))
2011. márc. 6. 12:14
 8/27 anonim ***** válasza:
28%
Bizony hogy szegény gyerek!!!Atyaég!!!Remélem én is hogy ezt nem gondoljátok komolyan!
2011. márc. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Az én nagypapám is Antal volt és nagyon nagyon szerettem őt és nagyon hiányzik nekem :(

Ne foglalkozz mások véleményével.

Antal névvel nincs semmi baj, inkább legyen 100 Antal, mint 1 Kevin.

2011. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Én is így gondolom.A Ramszesz és társai biztosan divatosabb, kár, hogy nekem meg az ronda.

Ha amúgy az édesapja nevét kapná-János-azt elfogadná mindenki, mert az hagyomány.A párom is annó a nagypapája nevét kapta.

Mindenkinek ment a zöld-még a nemtetszésnyílvánítónak is :)

2011. márc. 6. 12:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!