Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig fertőtlenítettétek a...

Meddig fertőtlenítettétek a babátok játékait, evőeszközeit, és mikortól lehet sima csapvizet adni forralt helyett?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Játékot egyáltalán nem fertőtlenítettem, ha szükséges volt csapvízzel megmostam. evőeszközöket szintén nem fertőtlenítettem, sima mosogatószer csak nagyon alaposan leöblítettem. Sima csapvizet én 1,5 éves kora óta nem forralom.

Amikor jött a kistesó akkor tettem bele minden játékot neomagnolos vízbe, ennyi. Azóta se fertőtlenítgetek, nem látom értelmét és szükségességét, hisz nem vitrinbe akarom tartani a gyerekeimet. De nem is betegesek. kopp kopp kopp. Ezzel azt akarom mondani hogy ez nem okoz problémát, hogy nem fertőtlenítek agyon mindent :)

2011. márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
fertőtleníteni az első hónapban kell, egy hónapos koráig nem volt sem játéka, sem evőeszköze, így én sem soha.
2011. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

szerintem is hülyeség fertőtleníteni


azért gondolj bele,hogy ezek a dolgok a mai kor kitalálásai...

persze nem azt mondom,hogy felesleges, na de az emberiség mégis csak létezik több ezer éve és nem hiszem,hogy nekik is mindig fertőtlenítettek mindent

2011. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én sem voltam a fertőtlenítős anyuka.

ha megfázott, akkor utána kifőztem a cumiját, hogy ne fertőzze vissza magát. (1 éves korában, amikor az egész család vírusos torokgyulladásos volt)


én szűrt csapvizet szoktam neki forralatlanul adni, olyan kb 10-11 hónapos kora óta.


az én lányom sem beteges, hála istennek, de én is lekopogom :)

2011. márc. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csupán a fejős dolgokat fertőtlenítettem, de mivel csak szopott a lányom, így nem volt mit fertőtleníteni.. Az új játékokat megmostam, mielőtt odaadtam neki, de sosem sterilizáltam.. kb. 10 hónapos kora óta nem forralom neki a csapvizet, de nálunk nagyon jó minőségű,úgyhogy igazán nincs is miért... Igazán a pici babákra lehet veszélyes a forralatlan csapvíz, mert az esetleg benne lévő bacikkal az ő szervezetük még nem tud megbírkózni... nagyobbacskákra ezk már átralmatlanok. A lányom 2,5 éves és még nem volt beteg... talán ez mond valamit,főleg, hogy van 3 nagy tesója is, akik bizony haza hordják a bacikat...
2011. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én soha nem fertőtlenítettem, pedig tisztaságmániás vagyok,kizárólag az első hónapokban töröltem át fertőtlenítővel az új játékait.
2011. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Babám 7 hónapos, és amióta sok játéka van (kb 2 hónapja), azóta én sem fertőtlenítek, de ezzel megnyugtattatok, hogy jól teszem. :) Csapvízzel még nem tudom mit csináljak, bár nálunk is elég jó minőségű a víz.
2011. márc. 11. 21:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Cumit kifőztem, de ha lett volna cumisüveg, azt is kifőztem volna. Egy éves korig kell forralni a vizet. A játékokat elég lemosni szappannal időnként, nagyobb gyereknél.
2011. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!