Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? (első szülinapos, anyósos, sógornős kérdés)

Figyelt kérdés

Hétfőn lesz kisfiam egy éves (hurrá!! :D). Mondhatni, hónapok óta arra készülök, hogy milyen tortát fogok csinálni neki és a vendégeknek. IMÁDOK sütni, sok új dolgot kipróbálni, finom édességet rakni a család elé. Úgyhogy már alig vártam a lehetőséget.

A férjem miatt itthon sütit kb. havonta egyszer csinálok, mert arra panaszkodik, hogy elhízunk, ha sok édességet eszünk. Tehát nekem mindig "ünnep", ha süthetek valakinek. A férjem családja külföldi, náluk már ünnepeltünk egy hónapja. Kitaláltam már jó ideje, hogy milyen torta lesz, plusz mit csinálok a kisfiamnak, amit megehet.

Múlt héten a sógornőm küldött nekem egy doboz INSTANT TORTÁT! Azt sem tudtam, nevessek vagy sírjak! Komolyan, van benne por a piskótához, a krémhez, a bevonathoz + díszítés is! Csak vizet kell hozzá adni, felverni, kisütni, összeállítani és kész! Mivel a hétvégén eljön az anyósom is, azt mondja a férjem, hogy mindenképpen meg kell csinálni az instant tortát, mert hát mit mond majd a nővére. Én meg tiszta szánalmasnak érzem, hogy ilyet csináljak az első kisfiam első szülinapján! Ráadásul odalesz az az öröm, hogy VÉGRE tortát süthetek a családnak! Mert más szülinapján nem jön össze a család, messze lakunk egymástól, csak hát az első unoka első szülinapja mégiscsak különleges.

Mondtam, hogy jó, megcsinálom az instant tortát is de a másikat is, mire a férjemnek az a baja, hogy akkor itt lesz két köbméter torta, ki fogja megenni? Igaza van, de akkor is igazságtalannak érzem, hogy amit hónapok óta izgalommal várok, arról le kell mondanom, mert a sógornőm úgy gondolta, kisegít egy doboz tortával. Jó, lehet, hogy önzőnek hangzik, hogy ennyire fontos a saját kívánságom. Nyilván nem a torta a legfontosabb, hanem a kisfiam, és hogy együtt ünnepeljünk, de torta akkor is kell, és akkor már miért ne lehetne valami igazán jó, amiben örömöm van? (Az instant összetevői ráadásul nyilván túlnyomó részt E valahanyasok...)

Sógornőm nagyon jóindulatú és biztos csak segíteni akart, dehát amikor itt van nálunk, mindig el van ájulva, hogy mi mindent tudok sütni (semmi extra amúgy, csak náluk édesség mindig csak a boltból van, ők nem találkoznak sütit sütő háziasszonnyal egyáltalán!), akkor nem értem, miért gondolta, hogy szükségem van a portortára.

Arra jutottam, megcsinálom mindkettőt, aztán ami megmarad, azt elküldözgetem a távolmaradottaknak.

Nektek mi a véleményetek?

Amin még gondolkodom, hogy amit a kisfiam is megehet (joghurttorta), abból csinálok egy teljes nagyot, plusz az instant. De joghurttortát máskor is szoktam csinálni, abban semmi különös nincs. Hát, lehet, hogy így lenne a legjobb...

Vélemények?


2011. márc. 17. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiad után ez a te nagy napod is. Szerintem nagyon is érthető hogy sütni akarsz neki, én is így voltam. Anyu is sütött, de akkor is sütöttem neki én is egy tortát. Ne hagyd magad. Majd elfogy. Ráadásul ha el tudod küldeni a többieknek, miért ne. Vagy van amit mélyhűtőbe is be lehet tenni.

Úgy csináld, ahogy elképzelted!!!

2011. márc. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiadnak már bármilyen torát megsüthetsz! Akár csokis,akár tejszínes is lehet.

Süsd meg az instantot is,és a fiacskádnak esetleg egy kisebb tortát,csak neki.

2011. márc. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csinalj ket tortat,a maradekot osztogasd szet.
2011. márc. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megsütném mind a kettő (plusz amit még csak szeretnék). Aki nem akar elhízni, az ne egyen belőle vagy csak mértékkel. A maradékot szétosztanám a vendégek között.

Egyébként pedig igen, ez a fiad és a te nagy napod. S ezt mindenkinek illik tiszteletben tartania.

2011. márc. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én simán megsütném a kisfiamnak a tortát, végül is te vagy az anyja, te döntöd el.
2011. márc. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
én is megsütném azt a tortát,amit elképzeltem Neki.Már a torta sütés napja egy külön ünnep a számomra,hiszen az én boldogságomnak készítem élete első tortáját,utána a 2.at stb.ne hagyd,hogy megfosszanak ettől az érzéstől,mert ez egy életben egyszer adatik meg(mármint,hogy 1 éves a kisfiunk).szerintem csináld meg a másikat is,majd elfogy.
2011. márc. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Süsd meg az eredeti tervedet is, meg az instantot is. Majd meglátják anyósék, hogy melyikből esznek többen..
2011. márc. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Instant torta,hogy mik vannak? Sztem is süsd meg amilyet szeretnél, díszítsd fel szépen,hogy mindenki essen hasra milyen tuti tortát tudsz csinálni.De igaza van az előttem szólónak,1 évesen már bármilyen tortát megehet,nem muszáj joghurt tortát csinálni.
2011. márc. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Süss kedved szerint!!!!Ez nagyon fontos!!!Aztán készíts a vendégeknek kóstoló csomagot-mindenki boldog és elégedett-és nem maradnak sütihegyek.
2011. márc. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Süss a fiadnak, és magatoknak egy irtó szép, és finom tortát, a sógornődék meg egyék az instantot:)
2011. márc. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!