Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Zselyke névről?

Mit gondoltok a Zselyke névről?

Figyelt kérdés
Ez egy ősi székely-magyar név. Tegnap olvastam itt ezen az oldalon, és úgy megtetszett :)
2011. márc. 18. 18:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nekem végülis tetszik, bár nem adnám a lányomnak. (Főleg, hogy borzalmasan hangzik a vezetéknevünkkel:DD)


Egyébként ami nem tetszik a névvel kapcsolatban, az a "Zselyki" becézés... Na, az nagyon furi.

2011. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem rossz,tetszik.
2011. márc. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem van egy kis Zselyke nevű ismerősöm, alsó tagozatos kislány. Általa hallottam életemben először ezt a nevet és nagyon ritkának, már-már túlzottan különlegesnek tartottam. Mostanra meg tucatnév lett majdnem.

Annyira nem tetszik, de nem is utasítom el. Tulajdonképpen semleges számomra.

2011. márc. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem aranyos név. :)
2011. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tetszik, nem értem miért lett mostanába olyan felkapott.

Amúgy a petrezselymre asszociálok.

2011. márc. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%

Nekem olyan, mintha valaki pöszén mondana ki valamit.

Nálam nem nyerő.

2011. márc. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
Nem tetszik, nem értem, mi lett benne divatos :S :(
2011. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszik, de a mi vezetéknevünkhöz sem illik, pedig volt róla szó.
2011. márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem szemely szerint nem tetszik, a -ke becezesre utal es lehet, hogy idos korban nagyon furcsan fogja magat erezni. Zsely neninek meg nem hivhatjak vagy eleg erdekes lenne. Es azzal is egyet ertek, hogy ez tipikusan olyan nev, amihez nagyon fontos megnezni a vezeteknevet, mert csak magyarosakhoz megy. En most kimondtam az en vezeteknevemmel, ami nem magyar. Hat botranyos lenne, de egy Kovacs Zselyket el tudnek kepzelni. Egy nagyon hetkoznapi vezeteknevet talan jol fel lehet dobni vele.
2011. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Meg egy dolog: en kulfoldon elek es nekem is van Zs a nevemben. Kinszenvedes. Ha esetleg kulfoldre megy tanulni vagy dolgozni, nagyon nehez dolga lesz, mert nem fogjak tudni leirni es kimondani a nevet.
2011. márc. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!