Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a munkahelyem kifizetőhely...

Ha a munkahelyem kifizetőhely lett, akkor a tgyást és a gyedet is ott kell igényelni? A gyest nem, jól tudom?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 21:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ők intézték.
2011. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A gyest is? Mindent?
2011. márc. 21. 21:43
 3/10 anonim ***** válasza:
A gyes a MÁK-hoz tartozik.
2011. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem lesz gyes, csak gyed, így azt nem tudom
2011. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tgyás és gyed amit a munkáltató intéz, gyest Neked kell intézned a MÁK-nál.
2011. márc. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Be kellett mennem,papírokat kellett kitölteni,kellett a gyerek anyakönyvi kivonata is,mikor megigényeltem a tgyást.A tgyás lejáratakor autómatikusan küldtek papírt és ujra bekellett menni.
2011. márc. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a munkahely kifizetőhely, akkor ők fogják utalni a tgyást és a gyedet, de intézni akkor is nekik kell (ha személyesen nem akarod), ha nem kifizetőhely).


A gyes a MÁK-től kapott ellátás, ott is kell igényelni, de van munkahely, ami ezt is intézi, beadod a papírokat és továbbítja.

Mondjuk szerintem jóval egyszerűbb, ha te intézed.


Off: aki írta, hogy nem kap gyest, miért nem kap? (csak 8 órában tudsz visszamenni dolgozni?, vagy mi az ok?)

2011. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

IGEN:


Tgyást, Gyed-et és GYES-t is !!! ott igényeltem.

Sőt csalásit is rajtuk keresztül kapon.

A pénz a 2. munkanapon aszámlámon van, mint a fizum volt.

2011. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

előző

tudom, hogy amikor még én is dolgoztam (pont pü-ön), akkor sok mindenkinek ment gyes, szóval nem a MÁKtól kapták!

2011. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vagy gyed, ha megvolt a szükséges munkaviszonyod előtte, vagy gyes, a kettő együtt nem lehetséges.

[link] Ami tuti, ezt a kettőt az Oep-től, gyes-t és családi pótlékot az államkincstártól kapja a kifizetőhely is.

2011. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!