Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztás: elmondjátok a...

Névválasztás: elmondjátok a rokonoknak a baba leendő nevét? (nálunk az elsőnél nagy volt a lehurrogás, így most nem nagyon szeretnénk, hogy ők diktáljanak névválasztásban. )

Figyelt kérdés
Nálatok ez hogy van/ volt?
2011. ápr. 7. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb elmondani nekik előre, hogy legyen idejük megszokni.
2011. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én mai napig halgatom anyukámtól,hogy lehetet ilyen csúnya hosszú nevet adni a lányomnak!!pár hónapig meg sem tudta mondani,hogy hívják az unokáját,ha kérdezték.Amúgy Alexandra a neve.

Egy kis segítség: [link]

2011. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

persze. de nem a véleményüket kérdezem, hanem bejelentem.

egyébként bár nagyon nagy család, nem is szokták a véleményüket az orromra kötni. mindenki tiszteletben tartja, hogy az nem az ő dolguk.

2011. ápr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

nálunk is nagy a család, de tesóm már akkor a nevekkel jött, amikor még azt sem tudtuk, hogy fiú-e vagy lány. Most már tudjuk, már most félek, hogy milyen neveket találnak ki. Egyébként nagyon szép nevünk volt az elsőnél (nem ilyen Mercédesz meg ilyesmik, se ilyen ősi magyar nevek), csak hirtelen minden sógornak eszébe jutott egy lány a névről és húúú, az ne legyen mert ... bla bla bla... és most ezt szeretném elkerülni, hogy akaratlanul is befolyásoljanak.


Abban viszont van valami igazság, hogy szokják a nevet, de hát majd megszokják utána :) Ha nem, hát nem :)

2011. ápr. 7. 19:41
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi nem mondtuk el a 9. hónapig. Persze jöttek mindenfélével, a két nagymama szinte már egymást tépték mi legyen a neve. Az összes unokahúg a saját nevét akarta neki másodiknak stb stb.


Viszont később közöltük! hogy már megvan a név és abból nem engedünk tetszik vagy nem az lesz és kész. :) Emma lett.


Szerintem szép, egyszerű és könnyen meg is jegyezhető (nem mellesleg már 18 hónaposan meg tudta mondani a nevét ha kérdezték)

2011. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
nekünk el „kellett” mondani, éppen azért, hogy megszokják, mert nagyon agitáltak.
2011. ápr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
az elsőt sajnos elmondtuk, és a beszólások, megjegyzések befolyásolták a választást. most nem fogjuk elmondani.
2011. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mi elmondtuk a nevet is, mikor megtudtuk a nemét. Úgy jelentettük be, hogy kislány és Alíz lesz a neve.

Senki nem kifogásolta, hogy mit gondoltak, azt nem tudhatom. De nem ütközött "ellenállásba".

2011. ápr. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia

Mikor tőlünk megkérdezték, mondtuk, hogy Etelka lesz. Mikor megszületett, és Etelkának kereszteltük, akkor jöttek a hőbörgések, mert azt hitték, hogy csak viccelünk ezzel a névvel.

2011. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az Etelka nagyon szép...igaz mostanában nem nagyon hallottam kislánynak adni, de legalább nem a huszonharmadik Dzsenifer lesz :)


Emma anyusa

2011. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!