Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen anyagiak mellett vállaln...

Ilyen anyagiak mellett vállalnál babát?

Figyelt kérdés

Bevételünk kb.180ezer ft. Kiadás (rezsi,kaja...)kb. 90ezer ft. Lakáshitel még 10 évig havi 50 ezer ft.

Nagyon szeretnénk már hiszen én 30, a férjem 38 éves!


2011. ápr. 8. 21:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb pénzt is be lehet osztani. Szerintem vágjatok bele! Sok sikert!
2011. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bevállalnám.Nagyon sok dolgon lehet spórolni.Ha jó orvosa lesz a babának, nem kell a magánorvos neki.Ha nem lesz jó, akkor simán lehet váltani.Rokonok mindig ajánlanak fel valamit, ha megtudják, hogy jön a baba.Kölcsönbe kiságy, ruhák stb.Pelusokból is vannak olcsók, és igen jók.És még sorolhatnám.Jah, és ott vannak nagyszülők.Ők is sok mindent megvesznek az unokának.

Mi havi 94 ezerből simán kijövünk.Csak jól kell beosztani.

Inkább most szülj, mint 40 évesen!Lehet, hogy még tesót is szeretnétek később.És az is lehet, hogy idő kell, mire sikerül.Bár azt kívánom elsőre összejöjjön!

2011. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Simán. Kényelmesen meglesztek.
2011. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hm.. érdekes :) Most, hogy olvasom a kérdésed, el sem kellett gondolkoznom, egyből arra gondoltam, hogy igen, vállaljátok be. :) Viszont közben eszembe jutott, hogy mi havi 220-280ezer forintnyi bevétellel rendelkezünk, hitelünk nincs, viszont albérletben élünk és gondolkozunk, hogy bevállaljuk-e vagy várjuk-e még. Szóval azt tudom mondani, hogy ezt te érzed,te éled meg a hónapjaitokat, hogy hogyan jöttök ki és ez mennyire kiegyensúlyozott a számotokra. Ha úgy érzed mehet, akkor vágjatok bele! :)
2011. ápr. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
simán!! mi albérletben lakunk, nekem nem is volt munkám, magándokim sem volt.Most itt alszik mellettem a 6 hónapos kisfiam, és nem csinálnám vissza!!Igaz "csak" 27 vagyok, nem akartunk már várni, így is 1,5 év volt mire összejött.Vágjatok bele!Én már a 2.-on gondolkozom, de ahhoz innen tényleg jó lenne elköltözni(36 nm) :)
2011. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy gyerek nem fog nagy anyagi terhet rátok róni..mi is azt hittük..de valahogy mégsem jelentett eddig túl nagy kiadást pluszban.Pedig a Gyed kevesebb a fietésnél..most meg pláne..hisz Gyesen vagyok a kisfiammal.De az első években nem lesz nagymértékű kiadásotok.Amikor óvodás,iskolás lesz,akkor már megnő a kiadás,de akkor már újra dolgozol,és ott lesz még a családi pótlék,adókedvezmény...egyszóval vállaljatok be egy gyerkőcöt!Sok sikert!:)
2011. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon aranyosak vagytok!:)

Igazából kiságy, babakocsi, hordozó, mózeskosár, etetőszék, játszószőnyeg és az első évre való ruhák megvannak mert azokat a tesómtól megkaptuk. (nekik már 2 babájuk van)

Anyukám itt lakik az utcánkban, azt mondja hogy vágjunk bele ő szívesen segít mindenben. :)

Azt hiszem hétvégén átbeszéljük a dolgokat még egyszer és belevágunk:) Köszi lányok!

2011. ápr. 9. 10:25
 8/12 anonim ***** válasza:
És mennyi lesz a bevételetek, ha te otthon leszel a babával?
2011. ápr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

De az a kisbaba fel fog nőni. Tudom, addig sok víz lefolyik még a Dunán, de iskolába megy, gimnáziumba....tankönyvek, táborok, 1-2 márkás cucc, mert a KisPistinek is olyan van.

Szóval vegyetek figyelembe mindent.

Én beleőrülnék, ha szegénységbe kéne felnevelnem a gyerekem. Szegény családból származom, nem akarom, hogy ő is úgy nőjön fel, ahogy én.

De ha úgy döntötök, hogy vállaljátok, kívánok nektek egészséges, csodaszép kisbabát.

2011. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindig azon filóznánk,hogy mi lesz ekkor..meg ekkor..vagyis ha majd iskolába megy..ha táborba megy..ha ezt kíván..ha azt kíván..akkor sosem lenne gyerekünk..egy gyerekekt be lehet vállalni..mégha kevés pénzből élünk is!!A mosolya..az ölelése..a puszik,amiket ad..az megfizethetetlen..és nehogy kimaradjatok ebből a csodából!!:)))
2011. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!