Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen létezik? Szervkereskedelem?

Ilyen létezik? Szervkereskedelem?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy két kiscsaj bement vásárolni egy boltba, és amíg az egyik próbált a próbafülkében és mire kijött a barátnője eltűnt. Mire előkerült már a haja is le volt borotválva és a szíve helye megjelölve. Sőt pici babákat sem lehet otthagyni, mégcsak elfordulni sem a babakocsitól pár másodpercre, mert lehet, hogy mire visszanézünk, már csak az üres babakocsit találjuk.
2011. ápr. 18. 09:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Igen, sajnos van ilyen.

A szervek feketepiacán egy egy szerv rengeteg pénzt ér:(


A keresztfiamék iskolájában volt is felvilágosító óra, mert két gyereket fényes nappal a BAH csomópontnál akartak elvinni, egy férfi meg egy nő. Szerencséjük volt, mert az egyik nem volt hajlandó beszállni a kocsiba, és a másikat se engedte, erőszakkal meg nem merték (gondolom), mert rengetegen voltak arra.

2011. ápr. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Úristen a hideg ráz.
2011. ápr. 18. 09:18
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
ebben nem iszek,ezt a most nyilt kinai áruházunkrol is terjesztették az unatkozók...
2011. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Istenem.A hülyeség határtalan.Én hülyére röögtem magam a facebookon amikor ez ott elkezdett körözni a sok hülye meg sajnálkozott.A teljes történet ugy szól hogy az ázsia centerben történt,a csaj a próbafülkéből tűnt el,és mire kiértek a rendőrök,meg mire meg találták,meg stb,még mindig ott ült a próbafülke másik ajtaján egy ajtó mögött,leborotvált hajjal.Először is,ha én szervkereskedő vagyok,mi a fenéért hagynám az áldozatot a tetthelytől 1 méterre egy ajtó mögött ülni minimum egy órát?Kettő biztos azzal fogják kezdeni a szervkereskedők hogy leborotválják a hajat....(még a tetthelyen!!!!!!!!!!!) Elárulom, a szervkereskedelem nem igy működik,nem bizzák a véletlenre az áldozat elrablását,és kiválasztását sem!!Ekkora ökörséget még nem hallottam,de ami biztso ne menjetek az ázsia centerbe ruhát próbálni mert ellopnak a kinaiak és leborotválnak:-))))))))))) mega lol
2011. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Első vagyok. AKkor bizonyára nagyon hülye az a rakás rendőr, meg szakember is, akik kijöttek az iskolába, és elmondták a gyerekeknek, mire kell figyeljenek. Ők mondták a szülőknek, hogy ez kb. 90%, hogy szervkereskedelem, nem én szoptam ki az ujjamból. ÉS nem írtam kínai áruházat sem, értő olvasás, hmm?

BAH csomópont, fényes nappal. Ez egy útkereszteződés, nem egy áruház...

Röhöghettek, de én pl. inkább hiszek egy rendőrnek, mint a sok okoskodónak, mint ti, bocsi.


És csak tájékoztatásul: a rendőrök elmondták, hogy sajnos Magyarországon nem szervezetten történik a gyerekek kiválasztása, hanem találomra, külföldre viszik őket, a szükséges vizsgálatokat már kint csinálják meg.

Akkor most ki a hülye?

2011. ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
De ki a fene beszél rólad?Én az ázsia centeres ügyről beszélek.
2011. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
én azt gondolom, hogy alaovetően figyelni kell a gyerekekre, nem szabad egyedül hagyni őket, és biztos van szervkereskedelem, de az általad hírt már évekkel ezelőtt hallottam, csak akkor még Cora volt az Ázsia Center :( Én nem nevetek rajta, de nemis aggódok túlzottan. Tény, hogy el kell mondani a gyrekekenek, hogy ne álljanak szóba idegennel és ne szálljanak be senki mellé, és ne menjenek haza senkivel, akár mennyire is rám hivatkozik. De ezt "csak" annyira tartom fontosnak, mint azt, hogy ne lépjenek aknafedőre, mert nem lehet tudni, hogy milyen állapotban vannak.
2011. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de a kérdés az volt, hogy létezik-e szervkereskedelem. Erre írtam, amit írtam, attól, hogy pár hülye terjeszti a kínai boltos baromságot, még maga a tény létezik:(


Az a baj, hogy ilyen hülyeségekkel szórják tele az összes oldalt, így mindenki azt hiszi, hogy csak a mesében létezik ilyen. Pedig sajnos nagyon is valós. A rendőr, akivel beszéltem azt is mondta, hogy ne aggódjunk nagyon, mert itthon még nem annyira felkapott az ilyen jellegű bűncselekmény, de azért figyeljünk oda a gyerekekre, mert bármikor történhet baj. És nagyon fontos a megfelelő felvilágosítás.

2011. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Én is hallottam ezt a sztorit, állítólag a Bp-i Ázsia centrumban volt. Azt nem tudom mennyire igaz.

De!

Régen az Auchanban dolgoztam, ahol megtörtént az az eset, hogy egy család vásárolt, és a kislányuk eltűnt. Az anyuka szólt a biztonsági szolgálatnak, hogy sehol sincs a kislánya. Az őrök rögtön lezárták az összes kijáratot, és keresni kezdték a kicsit, és meg is találták a próbafülkében átöltöztetve, lenyírta hajjal. Neki szerencséje volt.

Szóval hát vigyázni kell.

2011. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
az Ázsia center tatabányai,vagyis minden városban felröppen ez a hír,még csak át sem írják...tatabányai vagyok,de nem volt iéyen hír ami igaz lett volna...
2011. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!