Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Le szeretném mondani a Gyest,...

Le szeretném mondani a Gyest, pont 30 nappal előbb kell? most már csak 29 nappal előtte tudom lemondani, az baj vajon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem nem katasztrófa.
2011. ápr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem 1 nappal korábban is lemondhatod, senki nem kényszerít a gYEs igénybevételére. Viszont arra igen, ha jogosulatlanul felveszed a GYES-t, vissza kell fizetned. Tehát ha lemondás ellenére kapod továbbra is, azt vissza kell fizetni.
2011. ápr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell pont 30 nappal előtte.

Mivel a gyest utólag utalják, így akár két nappal előtte is lemondhatod, lényeg, hogy érjen oda addig az ideig, amikortól le szeretnéd mondani.

Ha pl. 10-vel szeretnéd lemondani, nem árt úgy postázni (vagy személyesen bevinni), hogy 10-re odaérjen.

Ezután még egy hónapjuk van mindent elrendezni. Csak nyugi:D

2011. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. ápr. 27. 09:36
 5/5 anonim ***** válasza:

December 28-án adtam fel a levelet, amiben lemondtam a gyest január elsejétől.

Nem kell aggódni, ha lemondásról van szó, akkor gyorsan őrölnek a hivatal malmai, csak akkor van gond és lassúság, ha igényelsz valamit. :( Nekünk legalábbis 3,5 hónapba telt, mire utalták a gyest, de akkor is csak úgy, hogy már valami felső vezető elérhetőségét kértem az ügyintézőtől, akinél panaszt tehetek. 2 napon belül, soron kívüli utalással a számlán volt a pénz.

2011. ápr. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!