Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliaban elo kisgyermekesek!...

Angliaban elo kisgyermekesek! Mennyi ido alatt biraltak el a csaladi potlek kerelmet nektek?

Figyelt kérdés

Foleg az erdekelne, akiknek az elmult fel evben, max egy evben szuletett a gyermeke.


Az elso gyermekunk is kint szuletett, kb 2 het volt az igenyleg beadasa es a folyositas kozott.

A masodik gyermekunkre mar oktoberben kezdtuk igenyelni, olyan hianypotlasokat kertek, amiket az elso gyermeknel egyaltalan nem, majd decemberben uj igenylesre raktak az egeszet. Szoval megint kezdodott minden elolrol, megint minden bekertek. Folyamatosan telefonalgatunk. Marciusban arra hivatkoztak, hogy az adoev veget meg kell varni.

Aprilis elso feleben elerhetetlenek voltak, mert sok a munka. Most pedig azt mondogatjak, hogy fel even belul kell elbiralniuk, a 26 hetet ok kivarhatjak, ha akarjak. Eddig errol szo sem volt. Es termeszetesen decembertol szamitjak a fel evet, nem oktobertol, az elso igenylestol.

A tax creditnel a helyzet ugyanez, oktober ota halogatva van az elbiralas, telefonon sok konkret infot nem adnak, de levelben sem. Csak annyit, hogy varjunk.


Nektek is ilyen lassu, korulmenyes?

Van informaciotok arrol, hogy visszamenoleg fizetnek-e?

Mert a benefintel az ugyintezo nem volt benne biztos, azt mondta, hogy szerinte az igenyles pillanataig egyben fizetnek, hiszen ok biraljak ennyi ideig, de lehet, hogy nem igy van, o igy gondolja. A tax credites ugyintezo azt mondta, hogy szerinte (tehat o sem biztos benne) csak harom honapra, mindegy, hogy miattuk kesik az elbiralas.

Ti mit tudtok?


2011. ápr. 28. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:

A választ sajnos nem tudom, nálunk 2 éve ilyen gond nem volt. Menj el a citizens advice bureau-ba, illetve van egy hívható számuk, szerintem erre a kérdésre ott is tudnak választ adni illetve tanácsot, ha jogtalan az eljárás. Interneten fent van a szám.

Egyszer kaptam egysszegben 2500 fontot. Visszamenőleg sok időre volt ez. Ja, ez Tax credit volt. het 110-et kapunk, tehát kb 23 hét.

Szerintem a Child benefit is mivel az ő hibájuk, megkapjátok az igényléstől kezdve, illetve onnan visszamenőleg mégh 3 hónapig amennyiben a baba korábban született.


De CAB irodákban ingyen adnak tanácsot és felvilágosítást.

2011. ápr. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!