Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem ma van anyák napja!...

Nem ma van anyák napja! Tudtátok anyukák?

Figyelt kérdés
2011. máj. 1. 07:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
NEM tudtam.
2011. máj. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Május első vasárnapja az anyák napja. ma az van.....
2011. máj. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Szia!

Engem is jól összezavart az egyik munkatársam,mert ő is az mondta,hogy anyák napja a május 1-et követő első vasárnap,tehát most 8.-a.

Persze ilyen nem nagyon volt még,hogy május 1. vasárnap legyen,így most én sem tudom,hogy ma van-e vagy jövő héten.

2011. máj. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De ma van.
2011. máj. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

JA a linket elfelejtettem:)

[link]

2011. máj. 1. 07:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyák napja, május első vasárnapján van! tehát ma!
2011. máj. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagy hülyeség!


Ma van anyák napja!

2011. máj. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ma van, de a csillaggal jelölt rész is el kellene olvasni: * * Több országban, így Magyarországon sem csinálnak gondot abból, ha az év e két nagy ünnepe, Május elseje és Anyák napja egybeesik, mint például 2011-ben. Pedig ennek elkerüléséhez nem sokat kellene változtatni az amúgy is változó dátumú Anyák napja szabályán.
2011. máj. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját linkeld cikked végigolvasod, ott láthatod, hogy csak felvetésről van szó, mi lenne, ha nem ma ünnepelnénk...

Idézem a linkelt cikket: A társadalmi konvenciók mégis igényelnek egy egyezményes közös ünnepnapot. Az anyák napját Magyarországon általánosan és hagyományosan május első vasárnapján ünneplik.

Ez nem törvényi rendelkezés, és a nemzetközi gyakorlat sem kényszeríti ránk ezt a gyakorlatot. Bizonyára nem lenne könnyű megváltoztatni, mégis érdemes tekintettel lenni arra, hogy ez a megoldás hét évente egy napra hozza az anyák és a munka ünnepét, két kiemelkedő, túlzás nélkül mondhatjuk: az év két legfontosabb ünnepét. Ezt józan ésszel nem tekinthetjük szerencsésnek.


A véleményem: teljesen elfér egymás mellett a munka ünnepe és az anyák napja, egyértelmű, melyik a fontosabb...

2011. máj. 1. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
mégis mindenki ma tartja
2011. máj. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!