Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfehérje allergiás gyermekek...

Tejfehérje allergiás gyermekek anyukái. Segítsük egymást. Írjunk egymásnak recepteket amik finomak, gyermekünk szereti és a nem allergiás tesónak is ízlik. Rendben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 12. 10:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Huh, nagy hirtelen csak a mai ebéd jut eszembe.


Olívaolajon kicsit megpárolni/megpirítani pár gerezd szétnyomott fokhagymát. Utána hozzákeverni kockákra vágott paradicsomot. Kicsit párolni (amíg a paradicsom puha lesz, de nem esik szét. Rozmaringgal és kakukkfűvel szoktam fűszerezni, de igazából bármilyen zöldfűszer jó rá. A végén sózom, hogy ne essen szét a paradicsom. Tésztával esszük.

2011. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
én szoktam borsópörköltet csinálni zabtejszínnel.nincs semmilyen mellékíze,apa észre sem vette,hogy nem tejföllel van.vagy nudli,szilvásgombóc,mákos tészta,mindenféle főzelék rántással.
2011. máj. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Nálunk az egyik legegyszerűbb a nagy kedvenc. Túrógombócot csináltam a családnak, de jött a kérdés mi legyen a kisebbnek.

Jó sűrűre készítettem rizstejből tejbegrízt, megvártam, hogy kihűljön és vizes kézzel gombócokat formáltam belőle. Megforgattam morzsába, mint a túrógombócot és kész is.

A vége az lett, hogy a tesó is ezt ette.

2011. máj. 12. 13:49
 4/36 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint rizstejjel és rizstejszínnel szinte bármi elkészíthető.

A héten karalábéfőzeléket csináltam rizstejszínnel, nagyon fincsi lett!


A múltkor meg pl. cukkinis csirkeragut kotyvasztottam :)

Fél fej hagymát dinszteltem (lehet alá bacont is tenni a férfiak kedvéért), 1 csirkemellfilét felcsíkoztam és a hagymán megpirítottam, megsóztam és egy picit borsoztam, 2 cukkinit feldarabolva rádobtam, majd kb. 5-10 perc múlva megszórtam felaprított kaporral, majd ráöntöttem egy kis doboz rizstejszínt, egyet rottyant és kész. Mellé kifőztem egy zacskó barna rizst. Kb. fél óra alatt megvolt.

Mindenkinek nagyon ízlett, de legjobban a másfél éves tejérzékeny kisfiamnak :)

2011. máj. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

De jó ez a hamis túrógombóc, ezt ki is próbálom, köszi! :)

Bemásolom ide a kókuszos sütit, mert szerintem ennél finomabb gyors és egyszerű süti nincs!


BÖGRÉS KÓKUSZOS SÜTI

Hozzávalók:

4 tojás

6 evőkanál olaj

1 1/2 bögre liszt (kb. 2,5 dl-es)

1 1/4 bögre rizstej

1/2 bögre cukor

1 kiskanál vaníliaaroma

1 mk. szódabikarbóna

1 bögre kókuszreszelék

Elkészítés:

A hozzávalókat tálba rakjuk, majd habverővel néhány perc alatt összedolgozzuk. (Ajánlom: a tojást az olajjal, majd bele a cukor, a liszt, a szódabikarbóna, a tej, amibe belekevertem a vaníliaaromát és a kókuszreszelék sorrendet!)

A masszát sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük (lehet rátenni ananászt is, nagyon jól illik a kókuszhoz), majd 175 fokos sütőben kb. 20-30 perc alatt megsütjük.

Ez egy kisebb tepsinyi mennyiség, a nagyhoz dupla kell.


Nálunk minden héten kell ilyet sütnöm, mert mindenki imádja :)

2011. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Épp most írtam le a receptet, ki próbálom a sütidet.:D. Jó, hogy írod a cukkiniset. Kaptam cukkinit, de gőzm nincs mi legyen belőle. Nyáron lecsóba szoktam tenni, vagy kinnt megsütjük hússal, de több ötletem nem volt.
2011. máj. 12. 14:01
 7/36 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod mit csinálj a cukkinivel, akkor én leírom mit szoktam: ugyanúgy kezdem, mint egy bolognait, hogy a hagymát megdinsztelem. Majd apróra vágok zöldségeket: cukkinit, padlizsánt, répát és megpárolom a hagymával. Aztán jöhet a darált hús, ami csirke/pulyka (mert marha ugye nem lehet) Ízesítem fokhagymával, bazsalikommal, oregánóval, kakukkfűvel, felöntöm kicsi vízzel. Végül teszek bele sűrített paradicsomot és összefőzöm. Spagettivel esszük, nagyon jó, mert sok benne a zöldség. Én le szoktam az egész szószt botmixerrel pürésíteni, mert a kislányom csak úgy eszi meg ha nem lát benne zöldséget. Amúgy imádja, és ő is tejallergiás.
2011. máj. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Jól hangzik a cukkinis kaja..ki fogom próbálni.


A sütit kivettem, valamit elronthattam nagyon nyers állaga van. Majd 50 percet sült, kivülről szép aranybarna, de ahogy kettévágtam nyers tészta jellege van. még forró, ízre nem tudom milyen.

Neked is ilyen folyós massza a tészta amit beleöntesz a tepsibe?

2011. máj. 12. 15:26
 9/36 anonim ***** válasza:

Igen, olyan ragadós a belseje, de mi ezt szeretjük benne a legjobban :)

Ha már kihűlt, akkor bizalomgerjesztőbb lesz :)

2011. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Akkor jó, én azt hittem nyers maradt :-D
2011. máj. 12. 15:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!