Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYES-ről vissza lehet menni...

GYES-ről vissza lehet menni táppénzre? (Újabb várandósság esetén)

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor azt hogyan, miből számolják?
2011. máj. 17. 17:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Engem is nagyon érdekelne, miért nem válaszol senki?

Egyébként szerintem vissza lehet menni. Vagy úgy, hogy kiveszed a szabid és a második nap elmész táppénzre.

2011. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2011. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Egy párhónapot érdemes vissza menni dolgozni. Ha nem telik el az egy év a gyes végétől számítva az újabb gyermek születéséig, akkor nem kapsz gyedet. Visszamész 3-4 hónapot dolgozni, összehozod a gyereket, majd irány táppénz és így kiadja az egy évet.


De ez nem biztos, hogy így van, én is csak olvastam valahol, mert engem is érinteni fog a dolog.

2011. máj. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Kicsit okosabb lettem, de sajnos a linkelt fórumokon is ellentmondásosak a válaszok, akkor én is elmegyek majd az OEP-hez...

2011. máj. 19. 14:33
 5/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nálam nem ilyen egyszerű a helyzet, visszamenni nem tudok dolgozni, mert nincs munka, amíg folyamatában vannak a dolgok, addig ok, utána elküldenek. Jóban vagyok velük, tudom hogy nincs más lehetősége a cégnek. Továbbá szeretném, ha 3 év lenne a 2-3. gyerkőcöm között.

Augusztusban betölti a pindur a kettőt, akkor GYES-re mennék, és októbertől akció.

Ezért a kérdés, hogy akkor lehet-e táppénzre menni, mert az nyilván nagyobb összeg lenne, mint a GYES...

2011. máj. 19. 14:37
 6/17 anonim ***** válasza:
A lányom amikor 2 éves lett, újból várandós lettem. Én kivettem a szabadságomat és elmentem táppénzre. A fiam most 9 hónapos és kapok GYED-et
2011. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves 14:43!


TGYÁS-on is voltál?

És a GYED-et miből számolták?

2011. máj. 19. 14:47
 8/17 anonim ***** válasza:

A 3. válasz abszolút rossz.


"Ha nem telik el az egy év a gyes végétől számítva az újabb gyermek születéséig, akkor nem kapsz gyedet."


Gyedet kizárólag akkor nem kapsz, ha már nem él a munkaviszonyod, ha él, akkor akár 6 évig is lehetsz otthon egyhuzamban, akkor is járni fog a gyed.



Ha él a munkaviszonyod (gondolom él, különben nem tudnál táppénzre menni), akkor újra járni fog a tgyás majd a gyed.

Az alapjukat úgy határozzák meg, hogy megnézik az igénylés előtti év jövedelmét. Ha nincs ilyen ( a tgyás, gyed gyes táppénz nem jövedelem), akkor megnézik miért nincs.

Ha azért mert az adott évben nagyobbrészt gyedben, tgyásban, táppénzben részesültél, akkor a szerződés szerinti béred lesz az alap.

Ha azért mert nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) gyest kaptál, akkor meg a minimálbér.


Ha a béred kevesebb volt, mint a minimálbér, akkor mindenképpen az lesz az alap.

2011. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

14: 43-as vagyok

TGYÁS alapja a táppénz volt.

GYED alpját nem tudom, mert a max. GYED-et kapom, a határozatban pedig nem írták le. Egyébként pedig a munkáltatóm intézte.

2011. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 15:21!


Ezek szerint jól értem, ha sikerül a "terv" és október-november környékén megfogan a baba, én elmegyek táppénzre, (augusztus és december az kevesebb mint hat hónap), akkor ugyanúgy, a már meglévő két gyermekem előtti fizetésemből számítják majd a TGYÁS-t és GYED-et?

(A fizetésem több volt a minimálnál.)


Ha ez így van, akkor az nagyon jónak tűnik...


(Szabadságot nem vennék ki, tehát mindenképpen GYES-re megyek majd, mert az a cégnek nagyon rossz lenne, úgy tudom, ha majd lejár az utolsó gyermekem utáni GYES is, akkor felmondhatunk szabadságok kiadása nélkül is.)

2011. máj. 19. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!