Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülői engedélyt honnan lehet...

Szülői engedélyt honnan lehet letölteni? Azért kéne mert agyremek csak egyik szülővel utazik külföldre.

Figyelt kérdés
2011. máj. 19. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem a közjegyző csinál ilyet?
2011. máj. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell engedély. Amikor útlevelet csináltattok mindkét szülőnek jelen kell lennie, és ezzel beleegyezel hogy utazhasson külföldre a gyerek. Én is vittem már így a 6hónapos babámat, apuka nélkül. Senki nem kérdezett semmit.
2011. máj. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom..én is utaztam már..de én most kérdeztem meg külügyminisztériumtól és kell.ja és nem kell közjegyzö..
2011. máj. 19. 12:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocs,hogy kérdezek,kedves kérdező,de hová mentek?Én hetente utazom a kisfiammal(Ausztria,Németország,Szlovénia,Szlovákia szokott az uticél lenni,persze nem egyszerre,hanem mikor ez,mikor az),apuka nélkül,mert Ő itthon dolgozik,de még soha senki nem kérdezte,hogy van-e engedélyem.Mondjuk,ha kitelepülés,vagy hosszabb kint tartózkodásról van szó,akkor kell.Amikor a nagyobbik fiam kicsi volt,1 évre kiköltöztünk Németországba,a férjem itthon maradt.Elmentünk az ügyvédhez,és Ő írta meg a "hozzájárulási nyilatkozatot",amiben az állt,hogy XY hozzájárulok ahhoz,hogy XZ életvitelszerűen itt és itt tartózkodhasson XYZ nevű gyermekemmel.Mindketten aláírtuk-persze az ügyvéd is-mindhárman eltettünk 1 példányt,és kész.
2011. máj. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Romániába utaznánk.és állítólag kell..külügyminisztérium szerint.
2011. máj. 19. 17:57
 6/9 anonim ***** válasza:

A 3. vagyok.Találtam Neked egy kis segítséget.Ebben benne van,hogy NEM kötelező,csak ajánlott,és nincs rá forma nyomtatvány.

Amennyiben a 18 éven aluli magyar állampolgár szülői kíséret nélkül utazik külföldre, úgy a Külügyminisztérium tájékoztatása szerint a problémák elkerülése érdekében javasolt, hogy a kiskorú vagy a vele utazó személy vigye magával a szülők (ha csak az egyik szülővel utazik, akkor a másik szülő) magyarul és a meglátogatni szándékozott - illetve a tranzit - ország nyelvén készült, vagy fordítással ellátott hozzájáruló nyilatkozatát a gyermek külföldre utazásához, ottani tartózkodásához.



Amennyiben a hozzájárulási nyilatkozat lefordítása a meglátogatni szándékozott ország nyelvén nehézségekbe ütközik, úgy az angol vagy német fordítás is elegendő lehet. Hivatalos fordítás nem szükséges.



A szülői hozzájárulási nyilatkozat kiállításához nincs egységes uniós formanyomtatvány.



A nyilatkozatban az alábbi adatokat érdemes feltüntetni:


a kiskorú, a kísérő és a szülő(k) adatai (születési adatok)

a kiskorú úti okmányának száma

a külföldi tartózkodás célja, helye (cím, telefon)

a meglátogatni kívánt személy vagy intézmény (iskola, tanfolyamszervező) adatai, elérhetősége.


Amennyiben például egy óvodás vagy iskolás csoport utazik szülői kíséret nélkül egy másik országba, és a kirándulást szervező szervezet / intézmény rendelkezik egységes nyilatkozattal arról, hogy a szülők hozzájárultak a kiskorú gyermek külföldi utazásához, nincs szükség külön szülői hozzájárulási nyilatkozatra.

2011. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megint én.Itt az oldal,akár végig is olvashatod.

[link]

2011. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi írtunk egyet, tanukkal angol nyelven- USA-ba nem kellett. Törökországba menet viszont a határon kérték. 3 sor: szülő (adatok) hozzájárul, hogy kiskorú gyermeke (adatok) xy személlyel (adatok) x időpontban külföldre menjen XXX (családlátogatás, nyaralás..st céljából. 2 tanu
2011. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat..igazából én is eddig többször voltam mivel nagyszülőkhöz látogatunk ki..eddig sosem volt papírom ,de a neten olvastam h kérhetik és ezért tettem ki a kérdést..Az meg amúgy elég érdekesnek tartanám h a családomhoz megyek ki minden egyes alkalommal

írassak közjegyzővel papírt.

2011. máj. 20. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!