Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi bevétellel vállaltátok...

Mennyi bevétellel vállaltátok az első babát?

Figyelt kérdés
Illetve mennyi pénzből éltek hárman? Ebből mennyi ami marad, ha minden ki van fizetve?
2011. máj. 19. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent levonok max. 100ezer forint marad hármunkra.
2011. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi elég jól álltunk/állunk(igaz,azóta már született még egy gyerekünk,és készülünk a 3. babára is).A havi bevétel 350-400 ezer ft,hitelünk nincs,saját házban élünk.A rezsi után(2 kocsi,biztosítás,telefonszámlák)kb.200-250 ezer ft marad.Még mielőtt valaki lepontoz,38 évesek vagyunk,mindkettőnknek van saját vállalkozása,szóval nem a szülők(és a legyek) hordták össze.
2011. máj. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben laktunk, és mindketten nagyon keveset kerestünk. Nem ez számított, Akartuk a babát :) Megoldottuk mindig valahogy :) Pontos összeget nem tudok mondani, de Nagyon kevésből éltünk. Haznált kiságy, ajándék használt ruhák, rokonok befőttjei, stb... nem voltak nagy igényeink, a jólét helyett a gyereekt választottuk. Sosem bántam meg :)
2011. máj. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hálistennek mindketten nagyon jól kerestünk, havi 1 milliós összbevétellel, persze mióta itthon vagyok a gyerekekkel, ennek egy része kiesik, de egyes munkáimat itthon is tudom végezni, ezekből átlagosan 1-200 ezer folyik be havonta, de ez nagyon átlag, van, hogy sokkal kevesebb, van, hogy sokkal több (fordítok másodállásban, megbízástól függ a keresetem, na meg hogy kifizet-e időben a kiadó).
2011. máj. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hat mi ugy vagtunk bele hogy egy 500e ft bisztos megvolt egy honapban alberletben lakunk csaladi valalkozas volt es mar terhes lettem akkor sajnos tonkre ment ez a dolog es ugy maradtunk mind 2en a ferjemmel:) volt egy kis megtakaritott penzunk eddik kihuztuk most talalt munkat es az kb100eft hogy hogy tovabb nem tudom a szulok is segitenek most mert muszaj es sajnos egy eve jotunk magyarorszagra :(de ahol eltunk is ode se tudunk vissza menni mert eleg nagy gondok vannak az orszagban:( par dolog meg hiajnyzik a picinek de remelem az is meglesz !es jora fordul a helyzetunk! nagyon varjuk a picit es nem bantuk meg hogy be valaltuk :)
2011. máj. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az össz bevételünk 180 ezer volt havonta,mióta gyeden vagyok ez 160 ezer,ebbél kell mindent kifizetni,kocsihitel,rezsi.......hááááát mit ne mondjak,majd megdöglünk!!!!A gyereknek próbálunk mindent megvenni,ami szükséges,kajára nem sok marad!
2011. máj. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kettőnk nettó fizetése kb 350 ezer volt, mellé a 90 ezres hitel és a felújítás alatt álló ház, ami nyeli a pénzt.


Most hogy itthon vagyok a gyerkőccel, egy jó 70-80-nal kevesebb a havi bevétel, úgyhogy egyre sűrűbben esik meg, hogy nem tudom megtankolni a kocsit és egy hétig ki sem mozdulok a tanyáról.

Ugyanakkor rengeteg dolgot kapunk használtan innen-onnan, sok mindent megtermelek a kertben, vannak haszonállataink (meg még több haszontalan :)), szóval a gyerek nem szenved hiányt semmiből, egy éves amúgy. Most állunk majd neki a kistesónak.

2011. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én akkor diplomáztam, amikor terhes lettem, szóval nem dolgoztam, de terveztük a babát. Csak a férjem keresete volt (van), ami 150e nettó, ebből 100e a hitel (svájci frank, 50e-ről indultunk), a rezsit kifizetve nem marad semmink, tankolni és kajára költeni kb a csp és a gyes összege marad. Most munkahelyet vált a férjem, nettó 100e-rel keres majd többet, reméljük, úgy könnyebb lesz...
2011. máj. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is leírom, de ez nem mérvadó, mert nem havi fixből élünk. Gyes+bedolgozásom, ha minden igaz kb. 90 e ft. Férjem vállalkozó, havi tiszta haszna nagyon változó, de a 200-300 e ft. általában megvan, ebből azonban még megy a céges költség, üzemanyag, adó, stb. A kaját kitojja a tyúk és ismerettsége is van, szóval nem csak akkor veszünk valamit, ha pénzünk van. PL. most új sarokülőt vettünk, de csak 1 hónap múlva lesz kifizetve. Kocsihitel nincs, lakáshitel van. Ha nem építkeznénk, simán meg lehetne élni belőle, így viszont jól átgondoljuk, mit csinálunk.

Babát is kb. ugyanilyen körülmények között vállaltunk.

2011. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem volt havi x fx, összeg, de volt miből költeni, juott mindenre.

Eemellet ház(nem hieles, de nem is új) és kocsi is.

Ennek mondjuk már 12 éve.

ha most lennék fiatal IDE nem szülnék gyreket.

2011. máj. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!