Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted ideális hely élni a...

Szerinted ideális hely élni a Balaton környéke egy kisgyerek számára?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kisgyereknek tök mindegy, hol él, ha szerető szülei vannak, normális körülményei és foglalkoznak is vele. Később lesz érdekesebb számára esetleg a Balaton. De persze nem rossz nektek szülőknek sem, ha a Balatonnál élhettek. :-) Mi is gondolkodtunk már rajta. :-)
2011. máj. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Egyetértek az előzővel, plusz gondolni kell arra is, hogy a gyerekek a legrosszabb időpontban tudnak hirtelen megbetegedni és később szüksége lesz ovira-iskolára, tehát a következő kérdéseket érdemes feltenni:

- hol van legközelebb gyerekügyelet, hétvégén és éjszaka is nyitva lévő gyógyszertár

- van-e ovi, iskola a környéken, van-e benne férőhely vagy viheted magán oviba a gyereket

2011. máj. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem Magyarországon a legideálisabb hely, nem csak a gyereknek, de szüleinek is. Én is szívesen laknék ott.
2011. máj. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek pár balatoni kisgyerekes szülőt, ők szeretik, de azért szokták mondani, hogy télen elég kihalt minden. Mondjuk ők ilyen nyüzsgős, jövős-menős típusú emberek, és azt nem nagyon kedvelik, hogy a nyáron megszokott szórakozási lehetőségek legnagyobb része szezonon kívül nem érhető el. De nyáron imádják, hogy ott élnek, és ezt meg is értem :) De aki nem szereti a nyüzsit, annak meg pont a nyár lehet kellemetlen, hiszen olyankor elárasztják a népek a sétálóhelyeket.

Viszont arra is gondolni kell, hogy munkalehetőségek terén a Balatonpart nincs nagyon eleresztve, csak nyáron. Legalább is nekem az ott élők ezt mondták.

2011. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha megtehetnénk mi is a Balaton felvidékre költöznénk a 2 éves kisfiunkkal!
2011. máj. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Télen meghalsz az unalomtól.

Én Bp-en élek, de néha még ez város is tú lassú.


(Legszívesebb Rómában élnék.)

2011. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem közvetlenül a Balaton partról, de a környékről származom. Szóval sokat voltam arrafele akkor is, amikor nem nyár van. Bevallom, legkevésbé nyáron szeretem a "magyar tengert". Télen, tavasszal, ősszel sokkal-sokkal gyönyörűbb, mint nyáron. Persze, aki "nyüzsgésre" vágyik, annak nem ideális.


Az elsőnek pedig tökéletesen igaza van, ahol szeretik és ellátják a gyereket, ott ideális neki.

2011. máj. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Balatoni vagyok. Gyerekkoromban még jó volt itt, de utána, mikor megismertem a férjem, itthagytam mindent. Hétvégente jó volt hazajárni.

Aztán úgy adódott az élet, hogy hazaköltöztünk, akkormár volt egy babánk. Eleinte minden jó volt, született kistesó is.

Aztán kezdődött az, amiért menekültem innen.

Semmi nincs! Nincs egy bolt, ahol normálisan lehet vásárolni, nincs gyógyszertár helyben, csak napi 3 órán át, nincs orvosi ügyelet, nincs játszótér, nincsenek fiatalok, nincs semmi program, se munkahely, se semmi!

Ha vásárolni szeretnék, 20-20 kmt kell autózni, a dokink a szomszéd városban, mert az itteni egy nagy rakás semmi, ügyelet szintén máshol, ovi van, suli a település másik végén, közlekedés nulla, a strand nyáron egy nagy semmi, nem sokan járnak, érthető is, amikor nem gondozzák, nem tartják rendesen karba, tiszta szemetes az egész település, a járdák, utak rémesek, a CBAba nem lehet babakocsival bejutni, mert akkora bazi nagy lépcső van a bejárat előtt. Nem sorolom...


Ha nem ezen a településen, VÁROSban laknék, akkor tuti jó lenne. A szomszéd helyeken van normális, bolt, játszótér, orvos, minden. De itt???


Szóval, nagyban függ attól, hogy a Balaton melyik részéről van szó.

2011. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én balatoni vagyok, a déli partról.


Szerintem egy gyereknek nagyon ideális. Vannak kisebb városok (Siófok, Balatonfüred, Fonyód), de nincs meg az a betondzsungel érzés. Az összes település zöld. Vidék, tehát esélye van a gyereknek a szabadban játszani (erdőkben, parton stb..).


Nyáron tényleg nyüzsi van (főleg Siófok és Füred környékén), de ki lehet bírni azt a 4-5 hónapos szezont.


Télen tényleg "kihalt" látszata van. Vagyis a nyári nyüzsihez képest télen alig vannak az utcákon.

2021. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kistál_és_a_torz ***** válasza:
Nyüzsi-nyüzsi-nyüzsike...
2023. jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!