Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincsenek manapság túl komplik...

Nincsenek manapság túl komplikálva a gyerekkel kapcsolatos dolgok?

Figyelt kérdés

Annyi szakkönyv van, mind tele van nevelési tanácsokkal.Mikor mit kell csinálni a babával, hogy kell fejlődnie, hozzá táplálás,hiszti kezelés..Nem fölöslegesek ezek?Régen is olyan jól el voltak az emberek!

Mikor, hogy adjon az ember nekik enni?Itt gondolok a 3 órás etetésekre...de mi van ha a gyerek előbb vagy később eszik?Össze dől a világ?Nincs 2 egyforma gyerek, akkor, hogy lehet általánosítani?

Én érzésre megyek mióta megszületett a lányom és jól boldogulok!Nem értem miért is akarná bárki, be határolni a gyerekemet, meg engem is?!

5 hónapos bébi anyukája...


2011. máj. 28. 06:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetértek veled. Nekem két gyerekem van, a lányom a nyáron lesz hároméves, a fiam a jövő héten lesz 10 hónapos. Soha semmilyen szakkönyvet nem olvastam, nincs légzésfigyelőnk, mérlegünk, nem nézegettem soha az órát, a védőnőt meg be se engedem, nem hogy én járjak tanácsadásra. Még simán szoptatom mindkét gyereket - a nagy már csak este elalváshoz kéri - nincsenek nevelési gondjaim, mosolygós, kiegyensúlyozott gyerekeim vannak, akikkel bármit meg lehet csinálni, bárhová el lehet menni, okosak, kedvesek, nem az én véleményem, hanem szakemberek (ovónő ismerős és hasonlók) szerint magasan a korosztálya fölött van a lányom mind szellemi, mind fizikális képességekben, mindkettő eljátszik akár órákat egyedül is, hiszti csak elvétve, akkor is könnyen leszerelhető, nincsenek olyan problémáim, amit itt is sokszor olvasok, hogy nem lehet bevásárolni a gyerekekkel, mert hisztiznek vagy hasonló, én mindent velük csinálok, olyannyira, hogy gyakran napokig, hetekig vagyunk egyedül, mert a férjem rengeteget utazik a munkája miatt. Szakkönyv nélkül, csupán anyai ösztönből, teljesen jól boldogulunk. :-)
2011. máj. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyet értek veletek! Mielőtt terhes lettem teljesen magabiztos voltam a csecsemőgondozás terén(ezt tanultam), aztán amikor terhes lettem, akkor elkezdték annyi butasággal tömni a fejem, hogy komolyan azon gondolkodtam, hogy mi a fenének tanultam ezt évekig, ha már mindenki teljesen másképp vélekedik a nevelésről. Amikor haza vittem a kórházból a kislányom, akkor leültem a kanapéra, és ott ültem vagy egy negyed órát és azon töprengtem, hogy akkor most hogy is csináljam a dolgokat, mert teljesen elbizonytalanodtam! Mást mondott a gyermekorvos, mást mondott a védőnő, és mást az én tapasztalataim. A sok "modern szokásnak" köszönhetően teljesen összezavarodtam. Majd megkértem a párom és a családom is idővel, hogy semmilyen új keletű pletykát, babonát, új szokást ne osszanak meg velem a gyermek neveléssel kapcsolatban, mert tele van a fejem ezzel. Csináltam mindent úgy, ahogy tanultam, tapasztaltam, és ahogy az ösztöneim diktáltak. A lányom most 2,5 éves és gyönyörű, okos kislány lett anélkül, hogy bármilyen új könyvet, nevelési módszert, stb-t megfogadtam volna. Persze néha röhögve, néha szinte sírva olvasom az oldalon az anyukák érdekes nevelési módszereit, de azt vettem észre, hogy zömét annyira túl kombinálják, hogy saját maguknak okoznak ezzel problémát. Nem az anyai ösztönökre, hanem másokra hallgatnak, és ez a legnagyobb hiba, amit egy anya szerintem elkövethet, mert minden gyermek más, és csak egy anya ismerheti a legjobban a saját gyermekét.
2011. máj. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezt hívják anyai ösztönnek,amit engedni kell/kellene működni!Én is ebben hiszek a legjobban,de hozzáteszem ebben nagyban segít hogy gyerekeim "könnyű" esetek,sosem voltak hasfájósak,betegesek,átlagon felüliek vagy aluliak :) volt/van anyatejem,és sosem voltam hasonlitgatós típus.Szerencsés vagyok,de biztos hogy alakulhatott volna úgy is hogy szükség lehetett volna szak könyvre,szaktanácsra,tehát az sem felesleges,mert van akinek elkel/megnyugtat/hasznos a segítség.Sokan nem merik elhinni hogy jók az ösztöneik! :) egy mindjárt 3 éves és egy 7 hónapos kisfiúk anyukája
2011. máj. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Olyannyira egyetértek, hogy én pld. egyetlen db könyvet sem vettem, ami a gyereknevelésről szól. Először is itt az internet... de ott is csak tájékozódás végett olvasgattam néha, mégis sikerült eddig jól nevelnem a 3 éves lányomat :)
2011. máj. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én be vallom, mielőtt megszültem gondolkodtam rajta, hogy veszek egy könyvet, meg a gyerekorvos is ajánlotta.Végül is nem vettem és nem is bántam meg.Amint meg szültem, ösztönből tudtam mit csináljak, pedig csak 22 éves vagyok!A kórházban mondták is a szoba társaim, hogy, olyan mint ha már a 4. gyereket szültem volna! :)

Ismerősöm, meg totál a könyv szerint nyomul...hát inkább hagyjuk!!(gyerekeink között 1 hét van)

2011. máj. 28. 09:00
 6/13 anonim ***** válasza:

hát már annyira sok "szakértő" van h az ember lánya már nem tudja mit és kinek higgyen

ha a szakkönyvek szerint neveltem volna a gyerekeimet valszeg ők a kórházban én meg a dilidokinál lennék :-)


nem is csodálom h ennyi túl aggódó és bizonytalan anya van és nem csak itt hanem mindenhol

jól teszed h magadra és a babára hallgatsz


sajna ez üzlet lett és nem is rossz csak az a baj h a gyerekek isszák meg a levét -.-

2011. máj. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek. Én sem vettem semmi könyvet. Amire kíváncsi voltam azt megnéztem a neten, meghát az anyukám is csak fölnevelt valahogy:-)
2011. máj. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is az ösztönök nyertek! Nem vettem semmilyen könyvet, és nem is voltam/vagyok kíváncsi senki okoskodására, hogy nálunk így volt, meg úgy volt... A VOLT-on van a hangsúly. Nyilván, mivel 1. baba, nem tudok mindent, de arra pedig itt a net. Itt legalább nem győzködnek, hanem elolvasod, amit szeretnél, és ha valamit hasznosnak találsz, kipróbálod. A babákra sem lehet egységesen mindent "ráhúzni", úgy, ahogy a felnőttek, ők sem egyformák, mások az igényeik. Ezt pedig egy anyának kell meglátnia.
2011. máj. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én vettem többféle könyvet is. Nem aszerint nevelem a gyereket, de párszor volt, hogy mikor már semmi nem segített, onnan loptam ötleteket, és volt ami bejött.

Vannak benne jó dolgok is.

2011. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl van spirázva az egész gyerek téma. Annyi h.lyeséget írnak össze-vissza, hogy ha mindenki azt tartaná be, csupa mini robot venne körül minket. 9 hetes a kislányom, és 3 óránként óramű pontosan eszik, és végig alussza az éjszakát, este 10-től reggel 6-ig.

Védőnőm álláspontja, hogy szoktassam a gyereket a 4 óránkénti evésre és éjjel is legalább egyszer ébresszem enni. Hát ja, persze. H.lye lennék felkelteni, mikor olyan jóízüen alszik. Ha meg nem kap enni 3 óránkét, akkor sír. Hát nem fogom egy órán keresztül kínozni, én is eszek, ha éhes vagyok. A másik, amitől falnak megyek a steril környezet. Nem azt mondom, hogy nem kell kifőzni a cumisüveget meg ilyenek, de minden etetés után? Na meg a cumiját is naponta? Hát én szépen lemosom a csap alatt aztán jól van.

A hozzátáplálásra meg már most annyi könyvet kaptam rokonoktól, hogy nyithatnék egy könyvtárat. :)

Tesómnak van három gyereke, ha elakadok, tőle kérek tanácsot, és ő sem könyvből tanul/t gyereket nevelni.

2011. máj. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!