Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha gyed alatt szűnik meg a...

Ha gyed alatt szűnik meg a munkahelyem (egyéni vállalkozás), mi lesz az összegyűlt szabikkal?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:

elveszik, mert nincs honnan kivenned

Esetleg szakítsd meg a GYEDet, vedd ki a szabidat, aztán menj vissza GYEDre. Esetleg itt okosabbak meg tudják mondani, hogy szabályos-e.

De az biztos, hogy új munkahelyeden már nem fogják figyelembe venni.

Amúgy ha jogutóddal szűnik meg a munkahelyed, akkor a jogutódnak is kötelessége téged foglalkoztatnia.


Kérdezd az INDEXen : [link] itt tudnak neked segíteni :-D

2011. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Jogutód nélkül fog megszűnni:( .
2011. jún. 3. 11:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit az előző ír, azt nem tudom, honnan szedte. A munkaviszony megszűnésekor, ebben az esetben megszüntetésekor a szabadsággal el kell számolni. Ami azt jelenti, hogy vagy

-kiveszed, vagy

-kifizetik neked, vagy

-ha többet vettél ki időarányosan, akkor neked kell visszafizetned.

Ebben az a kilépő papírjaiddal egyidejűleg a szabijaidat is kell fizetnie a munkáltatónak (függetlenül a formától: kft, bt, e.v.)

Ezeket ellenőrzöm!

2011. jún. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én nekem is gyed alatt szűnt meg a munkaviszonyom és nekem, ami összegyűlt a szabadság az egészet ki fizették
2011. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!