Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek megéri a legelső...

Szerintetek megéri a legelső perctől a drága cipőket venni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy megéri e a drága ( nike adidas ) cipőket szandikat venni egészségesebb le e a lába stb??
2011. jún. 11. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Hááát nike-ot,adidast tuti nem vennék,mert ezek csak divatosak,de a kiképzésük nem hiszem hogy a legjobb,viszont a siestát,elefantent,superfitet és tárasit megveszem első lépés cipőnek...
2011. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

Nike, Adidas cipőket nem éri megvenni, mert ezektől nem lesz egészséges a gyerek lába. Max kocsicipőnek, amiben nem jár a gyerek.

Egyébként jó minőségű cipőt megéri venni. És nem drága, én most körbejártam sok üzletet szandálért és azt tapasztaltam, néha még a jó minőségű szandik olcsóbbak, mint a kínai gagyik.

2011. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
e-bay-ról megéri rendelni,szállítással együtt kb.1500-ért vettem,de itthon semmi képen nem vennék ennyi pénzért.
2011. jún. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Sport cipő első lépés cipőnek nem egészséges, olyan cipő kell, ami tartja a bokáját.
2011. jún. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem veszek márka miatt cipőt (adidas, nike, siesta!, stb)


Nem veszek gagyi cipőt csak mert olcsó (kínaji bár már az is deichmann árban van)


Nem veszek divat cipőt (baromi drága és semmit sem ér a két pántjával pl a next pántos szandik) Ráér majd nagy korában, ha már akkor nem lesz csámpás mert kicsiként kikúráljuk :)


Nem veszek használt cipőt mert minden gyerek máshogy tiporja ki őket és esetleg egy rossz tartás rögzülhet benne.


Csak olyan cipit-szandit veszek a lányomnak ami jól tartja a lábát, jó a kiképzése, jól tartja a bokáját mivel erős kérge van. Nem harántemelős (ami renyhíti az izmait és később ha másfajta cipőt hord lesz lúdtalpas ez jellemző a szieszta mániásokra és csodálkoznak. az ortopéd orvosunk mondta, hogy a betegei 80%-a ilyen) viszont szupinált sarkú és viszonylag puha talpú.(Szamos, Salus)Sajnos ezek is drágák :(


Most vettem neki egy Szamos szupinált szandit röpke 11.690ért. S nyár végén már ki is fogja nőni. Nekünk orvos írta elő a szupináltat, mert befelé dől a bokája.

2011. jún. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó vagyok.

Megéri-e több pénzt kiadni azért, hogy a gyereked lába jól fejlődjön?


Megéri-e több pénzt kiadni azért, hogy később ne legyenek erős hátfájásai?


Megéri-e több pénzt kiadni azért, hogy nagy korában ne legyen bokasüllyedése, kalapácsujja, bütyke amik minden lépésnél fájnak?


Ha bármelyikre azt mondod inkább megveszed neki a tényleg! jó minőségűt akkor nincs is több kérdés :) Amúgy engem anno nem vittek orvoshoz, a nővérem kitiport cipőit-szandiit örököltem.


Most iszonyúan fáj a hátam, ortopédiára járok. A bal lábam olyan mértékben torzult, hogy törése után kis mértékben sánta lettem, és várólistás vagyok műtétre, ami lehet nem is fog segíteni. Mindezt 34 évesen...

2011. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Legelső cipőnek én a bőr talpat választottam, ultra könnyűt. Jó lakásban is, és nagyon szépek. Pediped.
2011. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
5. válaszoló: mi salus szupináltat vettünk 7800 forintért! Amúgy a cipőjén mi sem spórolunk, pedig nem vagyunk tehetősek, sőt...Mondjuk amíg alig járt - max. néhány lépést, addig vettünk neki használtat is, jóval olcsóbban, hisz' összesen nem tett meg bennük 10 métert...Mióta jár, azóta jó minőségű, lehetőleg bokatartós cipőket veszünk - és nem nike-ról vagy adidas-ról van szó.
2011. jún. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nike, Adidas cipot konkretan jarasra es folyamatos hordasra en nem vettem, mert szerintem nem jo.

Egy-egy par van a fiaimnak, ezek arra jok, hogy peldaul ha elmegyunk fagyizni delutan, akkor rajuk adom, mert jol nez ki, de nem ebben flangalnak egesz heten. Arra nem jo. Nem eleg, hogy draga, de egeszseg szempontjabol nem is jo, csak divatos, vagy jol nez ki.


Viszont mivel nincs a gyermekeimnek semmilyen extra problema a labukkal, igy nem is veszek konkret markaju cipoket, nem ragaszkodom a siestahoz, elephantenhez, vagy superfithez es ahhoz sem, hogy evszakonkent es gyermekenkent 3 par cipoert (tehat evi 20-25 par cipoert) mindenkeppen minimum 8-10 ezer forintot adjak ki.

Nem allunk rosszul anyagilag, bele is ferne, de teljesen feleslegesnek tartom.


Korbe kell nezni, fogdosni a cipoket, gyerekre probalni, megnezni az anyagosszetetelt es a kialakitast. Sok-sok olyan marka letezik, ami peldaul a megtevesztesig hasonlo a fent emlitett draga markakhoz, borbol vannak, a talpresz szuper kialakitasu, konnyu, jol tartja a bokat, mutatos is es megis meg lehet venni 3-4 ezer forintert. Legalabbis en mindig talalok.

A kisebbik gyerek van amit orokol a nagytol, de ez keves cipo, mert altalaban telen no bele a nyari szandalba, nyaron pedig a csizmaba. Masreszt meg a nagyobbik gyerek labarol evszak vegen ugy szedek le egy cipot, hogy az mar nem epp hordasra alkalmas allapotban van a masik gyereknek. Es sokaig szoritottam azert, hogy mondjuk a tavaszi cipo jo legyen meg osszel is, de soha nem jott ossze, mert addigra mindig annyit nott a labuk, hogy kicsi lett.

Szoval reszemrol pazarlas egeszseges gyereklabra csak a marka miatt 10ezer forintos cipot adni, ha van pont ugyanolyan jo 4 ezerert is.

2011. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi is salust néztünk neki első körben. De sajna pont két méret között van :( Azok ugye máshogy vannak méretezve.

A 22-es már lelóg a lábujja, a 23-as meg akkora nagy, hogy semmit nem tart a bokájánál, másfélszer körbeér a tépőzárja, és kb 3-szor esett hasra a próbakor olyan hosszú volt. :( Elég vékonyka a bokája.


Így kénytelenek voltunk megvenni a szamos szupináltját 23-asban, az mintha rá öntötték volna, nyárra pont jó lesz. Jól tartja, és a hossza is megfelelő. Ősszel majd veszünk neki megint salust, a bölcsibe, mert akkorra nő bele a következő méretbe. Nagy kár, hogy két méret között óriási az ugrás...a 23 máshol 24-nek felel meg. (Váltva hordjuk a szamost és a salust ezért tudom)


Amúgy a szamos kölyök nem szupináltak is 4000-8000 között mozognak és eszméletlen jók! Hajlékony a talpa, jól tartja a lábát, erős kérge van és csinosabb jóval mint a salus :)

2011. jún. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!