Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt már gyerek orvos által...

Volt már gyerek orvos által szerzet rossz tapasztalatok?

Figyelt kérdés
mi mindig így járunk.vagy úgy beszélnek velünk,hogy haj.vagy lesz..arják a fejünk.
2011. jún. 16. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Én még sose jártam igy, sem a körzeti orvosnál sem a kórházban. SOHA!
2011. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A kommunikációjukban még nem tapasztaltam ilyet, de olyan már volt, hogy rászóltam a doktornéninkre, hogy ne rángassa a fiam kukiját. Ő is azok közé tartozik ugyanis, aki azt vallja, hogy ha egy kétévesnek még nem megy hátra a bőr, akkor ezt fel kell tépni... Én nem hagytam, és nekem lett igazam. Két és fél éves korára a fiam addig tornáztatta magának, hogy mára simán hátramegy neki...


Amúgy a dokinénink mindenre köptetőt ír fel. :) Bár ez még mindig jobb, mintha antibiotikumozná a gyerekemet... Úgyhogy mostanában ha náthás, már el sem viszem az orvoshoz, csak nyomom bele a C-vitamint, meg a mézet, és lám, pár nap alatt meggyógyul... :)

2011. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.Egyszer hívtam az ügyeletet, de akkor már több órája kínlódott babám.Ügyeletes kedvesen:

-Anyuka!Keresse már meg a gyerekén a lyukat, aztán dugja fel a kúpot, ne bénázzon!

Még a lélegzetem is elakadt, hogy mennyire segítőkész volt a hölgyemény.Mindez azért, mert városból vidékre akartam hívni.

2011. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos volt. A doktornénink betegszabin volt és más doktornénihez kerültünk rövid időre. Épp ekkor kaptunk el a két gyerekkel egy hasmenéses- hányásos nyavalyát. Egy pár napig próbáltam otthon kúrálni, majd elmentünk hozá. Írt ki hasfogó port és kúpot hányásra. Mondtam, folyamatosan fosnak és hánynak, ki fog jönni. Így is lett. Elértük azt a szintet, h napi szinten írogattam mikor mit és mennyit esznek- isznak. 3-4 ropi, 2 dl víz. 7 fosás 5-6 hányás. Visszamentünk és a kislányom ki sem tudott jönni a vécéből, ment a hasa. Már zöld volt mindkét gyerek széklete. A kisfiamat újra pelenkázni kellett mikor elmentünk otthonról. Mutattam a dokinak a zöld székletes pelót, annyi volt a válasza, nem is olyan sok ez a széklet, nem nevezhető hasmenésnek. Mondtam, 2 hete nem maradt bennük semmi, mégis mekkora mennyiséget vár? Azt mondta, majd rendeződik, itassam őket. Másnap már fel sem bírtak kelni, csak lógtak a kezünkben mint a rongybaba. Elvittük őket az ügyeletre, elküldtek magánrendelésre, mondván a mi falunk nem tartozik ahhoz a városi rendelőhöz. Itt szerencsénk volt. Rögtön kaptak görcsoldót a combjukba, és mentővel kerültünk kórházba. Infúzión voltak 4 napig. Azóta is remeg a gyomrom ha csak rágondolok. ( 4 és 2 évesek voltak akkor a gyerekek.)
2011. jún. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

En csak akkor huztam a szamat, amikor hazakoltoztunk kulfoldrol az egy eves gyermekemmel es 3 gyermekorvost jartunk be, mert nem tudtak dontest hozni az oltasokrol.

Kb ugyanazok az oltasok vannak ott, mint itt, csak mas sorrendben adjak, vagy mas tipusokat oltanak egyszerre. De kulon-kulon a kotelezo oltasszam ugyanaz. Plusz itt meg vannak ugye ajanlottak, ott nehany ajanlott benne van a kotelezoben.

En kb elsore atlattam, a gyermekorvosok is, de nem mertek donteni, egyik sem szurta meg a gyermekem a kovetkezovel es akkor mar 2 honapos csuszasban voltunk. Odaig jutottunk, hogy 300 km kellett utaznunk a Szt Laszlo korhazba, hogy a szerintuk legjobbnak tartott oltasszakerto hozza meg ezt a nagy kaliberu dontest. Kulcsar doktorno meg 5 percig fogta a fejet, amikor elmondtam, hogy miert mentunk es utaztunk annyit. Egyszeruen nem akarta elhinni, hogy egy megyei foorvos kuldott bennunket hozza ilyen aprosaggal.


Szoval igen, ez hatarozottan negativ tapasztalat volt, mert eleg sok penz es ido ment el az emiatti utazgatasra.

2011. jún. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
22.47 nagyon sajnálom.ez nálunk is volt.csak a házio után én egyből vittem az ügyeletre ahol egyből kórház.én csodálom,hogy ilyen nyugodt voltál én azt hiszem komolyan belenyomtam volna egy szaros pelust az ilyen doktor nő pof. ájába.nekünk annyi sok rossz tapasztalatunk volt,hogy jaj szóval megértelek.
2011. jún. 16. 23:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Komolyabb rossz tapasztalat kétszer is.

Nagyobbik gyerekem 4 éves volt, dolgoznom kellett, aznap a mama vigyázott rá tőlem 60 km.-re. Hasmenése lett, hányt, kihívták a gyerekorvost. Többször rá is nézett a gyerekre, de úgy tűnt rendben lesz. Aztán 1 óra alatt annyit romlott az állapota, hogy még mentőt hívni sem volt idő, kocsival rohantak vele a kórházba. (Engem ekkor értesített a család, azonnal vonatra szálltam).A kórházban derült ki, hogy annyira kiszáradt, 1/2 órán múlott, hogy nem omlott össze a keringése, gyakorlatilag eszméletlen volt. A gyerekorvos nem hibázott, mindez nagyon rövid idő alatt történt. A kórháziak azonban szörnyűek voltak. Én ugyanis csak 2 órával csemetém után értem be a kórházba, mert a vonatnál elromlott valamilyen földkábel, és a nyílt pályán vesztegeltünk. Lehordtak mindenféle sz@r szülőnek, és nem engedtek oda a gyerekhez. Másnap már rendőrrel kellett Őket fenyegetnem, hogy láthassam a lányomat.

A másik eset kevéssé durva, inkább hosszú távú következményei vannak. Költözés, új doki. Kisebbikem nagyon lassan fejlődött, soha nem láttam éhesnek. A doki nyugtatgatott, hogy nincs semmi baja, nem egyformák a gyerekek. Sajnos bíztam benne. Egy idő után már nem tudtam legyőzni az aggodalmamat, és mivel az orvostól nem kaptam segítséget, magam jártam utána. Akkor hallottam először a gasztroenterológiáról. Kiderült, hogy a kicsinek felszívódási zavara és szójaallergiája van, és az is, hogy jó lett volna, ha hamarabb kap kezelést. Még szerencse, hogy nem hagytam magam, mert ez akár a szellemi képességeire is hatással lehetett volna, ha továbbra is ennyire kevés tápanyagot tud feldolgozni.

Inkább le sem írom, mit éreztem.

2011. jún. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Volt ám, azért is mentünk át egy év után másikhoz.

Kezdődött ott már, amikor terhesen bementem hozzá, hogy pár hét múlva jön a lányom.

Nagy darab vagyok, erre jól beszólt a szipirtyó(másnak nem tudom nevezni), hogy mégis hanyas ikreket vár?

Mikor hazavittük a kórházból a lányom(szerdai napon), közölte telefonon, hogy ő délelőtt rendelt,délután más dolga van, majd este beugrik megnézni a kislányt.

Ez este 8-9 közt volt, és kb ha 5 percet volt nálunk.

Utána 0-1 évig a lányom elég kis beteges volt, 2x volt megfázva, abból egyik mandulagyulladás lett, így a tanácsadáson kívül is jártunk hozzá. Mindig 60 fajta gyógyszert írt fel, persze mindig a legdrágábbakat, mire mondtam, hogy nem lehetne valami olcsóbbat, mire odaszólt flegmán, hogy magának ennyit nem ér meg a gyermeke egészsége? Elapadt hamar a tejem, bármit tettem, akkor engem ba*ott, hogy mert miért nem figyeltem jobban. De a hab a tortán az volt, amikor vagy 6 fajta vizsgálatra elküldte a lányom, mert gyakran kihányta a tápszereket. Kórházba is feküdtünk, közben kiderült, hogy kutya baja sincs, csak a drága doktor néni nagyobbaknak való tápszert írt fel neki, mondván nem szopik, így ez kell neki! Ezek után betelt a pohár, és átmentünk egy nagyon kedves doktor bácsihoz, akit csak dicsérni tudok, mert nagyon jó orvos. A barátnőm a 2 fiával is másik orvoshoz ment át tőle, mert az ő fiait meg folyton "leszimulánsozta", közben meg az egyiknek komoly tüdőgyulladása is lett. Nem is értem, hogy valaki hogy rendelhet így, hogy egy jó szava sincs az emberhez, és a szakértelme is megkérdőjelezhető!

2011. jún. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen volt egyszer az ügyeleten.1.5éves volt a kislányom.Lázas volt,csak ideig tudtam neki csillapítani,máris visszament neki.Bágyadtabb volt,nem ivott nem evett,hát elvittem az ügyeletre.Bár megvizsgálta a doktornő de a végén közölte velem,hogy egy kis lázzal nem kell ide hordani a gyereket csillapítsam,semmi problémát nem lát.Hazamentünk de nem nyugodtam,csak feküdt és nézett maga elé.Bevittem a klinikára,ahol tüszös mandulla gyulladást,bakteriális fertőzést állapítottak meg és már a kiszáradás kerülgette.1hét infúzió és antibiotikum vénásan.Sokat gondolkodtam azon,hogy a zárójelentésünkkel felkeresem azt a dokit.De végül nem tettem meg.
2011. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!