Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség bejelentése a...

Terhesség bejelentése a munkahelyen, jó így? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Miután megtudtam hogy terhes vagyok szóban jeleztem a közvetlen főnökömnek, egyben kértem hogy még maradjon titokban (később kiderült hogy elmondta a vezetőségnek). Rá egy hétre gondok miatt táppénzre vettek, neki ezt telefonon jeleztem. Később írt egy e-mailt a vezetőségnek, amiben leírta hogy mi a helyzet. Ez így elég a felmondási védelemhez? Az e-mail elég írásos bizonyíték hogy jeleztem? (plusz azóta már vittem táppénzes papírt is, amin a 9-es, veszélyeztetett terhes kód szerepel)
2011. jún. 27. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

persze, elégnek kell lennie

ha a bejelentésed előtt nem rúgott ki, akkor már nem is teheti, mert védett vagy a terhesség miatt akár otthon maradsz táppénzen, akár bejársz dolgozni

2011. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2011. jún. 27. 18:31
 3/7 A kérdező kommentje:
És azt nem teheti meg ugye hogy a bejelentés előtti dátummal küld egy felmondó levelet? A postára adás dátuma számít?
2011. jún. 27. 18:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Már változott a törvény.

Már el sem kell hogy legyen mondva (de szép magyarosan fogalmazok) a terhesség ténye önmagában elegendő a védelemhez.

2011. jún. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A felmondásod onnantól érvényes,ha te aláírásoddal igazolva átvetted.

Tehát nem tud átverni és kirúgni sehogy.


Olyan a helyzet,hogy gondolod,még erre is képes lenne?


(második válaszoló voltam)

2011. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hát elég rossz a helyzet, talán ennyire nem, de azért jobb mindenre felkészülni.

2011. jún. 27. 20:16
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat csak még egy kérdés:


Az mit jelent hogy aláírásommal igazolva átvettem? Nem magát a postai küldeményt ugye? Mert azt nyilván átveszem bármit küldenek, mivel akkor még nem tudom mi van benne.

2011. jún. 27. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!