Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 vagy több gyerekes anyukák,...

3 vagy több gyerekes anyukák, hány szobás házban laktok? Mindenkinek van külön szobája?

Figyelt kérdés
2 szoba + nappali a házunk, hiteles, kizárt, hogy a közeljövőben lecseréljük. De szeretnék 3dik babát..viszont ha nagyobbak lesznek mindenki igényelné a saját szobát, nem?
2011. júl. 1. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem anyaként, hanem gyerekként éltem meg ezt a kérdést... hárman vagyunk testvérek, 7 év korkülönbséggel. Én vagyok a legidősebb.

Egy másfél szobás házban laktunk sokáig. 12 éves koromban jött rám először, hogy külön szobát akarok, akkor fogtam néhány takarót és beköltöztem a gardróbba. A két kistestvérem meg nem akart nélkülem aludni, ezért utánam jöttek :) cukik voltak, bár akkor nem örültem nekik :D

14 voltam, amikor egy nagyobb, 3 szoba plusz nappalis házba költöztünk. Itt már én lecsaptam egy külön szobára, a két tesóm simán elvolt egy szobában. Aztán úgy alakult, hogy mindhárman kollégistaként végeztük a gimit (azaz a legkisebb testvérünk még most végzi), akkor már egyáltalán nem számított, hogy vannak a szobák, hiszen csak hétvégén meg nyáron voltunk a szüleinknél, de persze sosem egyszerre, hiszen hol az egyikünk, hol a másikunk nyaralt épp a barátainál.

A tanulság számomra ebből az, hogy ne a lakásod határozza meg, milyen családod, hány gyereked lesz. Nálunk olyan egyszerűen adta magát minden, semmi gond nem volt.

Ellenben például a párom családja tipikus előre tervező, és a szülei és a nagynénje is megjárta azzal, hogy kitalálta, mi lesz jó a gyereknek, a nagynéni például komplett lakrészt épített a fiának, az meg fogta magát és kiköltözött Angliába. Nem érdemes azzal próbálkoznod, hogy kitaláld, mit fognak akarni a gyerekeid öt-tíz év múlva. Soha nem tudhatod, mi lesz addig. Három szobában bőven elfértek három gyerekkel, legfeljebb az egyiket kettéosztjátok. De ha szeretnétek harmadik babát, akkor hajrá, nehogy már ez tartson vissza!

2011. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mi panelba lakunk 3szobás.Most várjuk a 3.gyermekünket.(12év,2,5év)nekik külön szobájuk van,a kistesó a 2,5éves kislányommal lesz,fiú lesz a baba:)

A nagy is fiú de ő már nagy :) Elég nagy a korkülönbség,mire külön szobát akarnak,ki tudja a nagy fiam már kirepül,de ha nem az sem baj :) elférünk :)

2011. júl. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyermekem van, 2 szoba+nappali van. Amikor a legkisebb megszületett, akkor 7 hónapig volt a mi szobánkban, a 2 nagy pedig együtt. Aztán a kicsit is átköltöztettük a "nagyokhoz". Eddig senkit nem zavar, hogy együtt vannak, és szerintem majd csak kiskamasz korban lesz ez probléma, de addigra mi meg tudjuk oldani. De ismerek egy olyan családot, ahol pl. 5 gyerek van - 3 fiú, 2 lány. Már a legfiatalabb is 17 éves, és úgy alszanak, hogy külön a lányok, külön a fiúk. És szerintem azért nem vágynak annyira külön szobára, mert nekik ez volt a normális, hogy mindig így aludtak. Ez olyan, mint pl. ha valaki siketen születik, akkor nem vágyik arra, hogy zenét hallgasson, mert nem tudja milyen az, nem hiányzik neki.

Úgyhogy ez ne tartson vissza - szerintem! :)

2011. júl. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 gyerek. A 2 nagy együtt, a baba egyedül. Külön hálószoba nekünk -így osztottuk be a 3 szobát. Panel.
2011. júl. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet tényleg ne a szobaszám tartson vissza. Végülis én is 20 éves koromig hugommal egy szobában laktunk. Bár vágytam különre, de nem lett lelki bajom emiatt. Meggondolandó.
2011. júl. 3. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!