Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazán akartok/akartátok a...

Igazán akartok/akartátok a gyerek (ek) et, vagy "csak" a különböző elvárásoknak próbáltatok megfelelni?

Figyelt kérdés

Én és a párom 30 évesek vagyunk, mostanában egyre gyakrabban jön elő a gyerektéma. És én bizony egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy szeretnék gyereket. Sok ismerősömtől hallom, hogy "egy nő a te korodban még nem akar gyereket"? Kapom a savazást rendesen... de ha belegondolok, nem vagyunk gazdagok, még csak jól sem élünk, örülünk, hogy van munkánk, amiből ki tudjuk fizetni a jelzáloghitelt a pici lakásunkra. Baj, ha felelősségteljesen gondolkozom? Baj, ha arra is gondolok, hogy miből fogom felnevelni, egyáltalán jól fogom-e majd nevelni, öltöztetni, iskoláztatni? Baj, ha nem vagyok biztos abban, hogy jó anya lennék, és a párom jó apa? Szeretjük egymást, de vajon ez elég ahhoz, hogy egy gyereket is szeretettel, normálisan fel tudjunk vállalni? Nem látok a jövőbe, nem tudom, hogy fog alakulni, minden bizonytalan. Rengeteg kérdés van, amire nem találok választ, pedig koromból adódóan ideje lenne eldönteni, hogy mit is akarunk... kérlek segítsetek a véleményetekkel, gondolataitokkal.


Köszönöm!


2011. júl. 13. 11:06
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem tervezett gyerek volt a fiam.De nem bánom,hogy így alakult.Mi sem állunk jól anyagilag,de ha arra várnék,hogy meglegyen a kacsalábon forgó palota,akkor nem lenne gyerekem.Persze azért az sem,jó ha kettőtöknek sincs mit ennie.Azt senki sem tudja előre,hogy milyen szülő lesz.Formálódsz a gyerek mellett,és rengeteget tanulsz.Nem baj,ha aggódsz az anyagiak miatt,mert te leszel a felelős a babáért.Mi albérletben lakunk,és a gyerek nem szenved hiányt semmiben.Sokszor nehéz,de mindíg sikerült megoldanunk mindent.
2011. júl. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a társadalomnak akartam megfelelni, mert mindig is tudtam, hogy nem akarom gyerek nélkül leélni az életemet. De számba vettünk mindent: az anyagi körülményeinket, a lehetőségeinket, a lakáskörülményeket mielőtt babát vállaltunk volna. Soha nem vártam volna arra, hogy kacsalábon forgó palotám legyen, de normális életet, normális körülményeket akartunk a babának.


Ne azért vállalj babát, mert a többiek elvárják, viszont ha mindenki arra várna, hogy még jobb legyen, akkor sokan nem is vállalnának gyereket.

2011. júl. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyereket akkor kell vállalni, amikor vágysz/vágytok rá, nem akkor, amikor mások elvárják.
2011. júl. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is akkor kell gyereket vállalni, amikor vágysz rá. Én az első férjemtől gyerektéma miatt váltam el. Én már ott voltam, hogy csak babázáson járt az agyam, ő fényévekre tőle. Ez nem kompatibilitás...elváltunk. A következő szerelem gyorsan jött, és a férfi százszor érettebb volt, ő is gyereket akart, most van 2, és jó nekünk.

Kell, hogy mindkét felnőtt fél akarja!

2011. júl. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem baj ha még nem akarsz gyereket, azt csak te tudhatod, hogy készen állsz-e már rá.

De 30 éves vagy és azt is remélem tudod,hogy elég nagy kockázatot vállalsz ha majd 5 vagy 10 év múlva fogod szülni az első babát.


És az sem biztos, hogy pár év múlva jobb lesz az anyagi helyzetetek, ha arra vársz, hogy több pénzed legyen akkor soha nem lesz gyereked.

Én23 éves vagyok most fogok szülni, van munkánk, van házunk van autónk van mindenünk nem élünk nagy lábon de ami kell azt megtudjuk venni. Így én fölöslegesnek tartottam tovább várni. Meg amúgy sem akartam "öreg" szülő lenni.



Jah és ha arra vártam volna, hogy a házról a hitel lemenjen az még egy 15 év lett volna.

2011. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia


Ha nem vagy benne biztos inkabb ne valaljatok meg babat.

Az senkinek nem lenne jo.Te nem lennel turelmes a babahoz a parodat hibazatnad, hogy tonkre ment az alakod, hogy ejjel nem alszol, hogy nincs semmire idod.

Csak veszekedes lenne belole es a vegen egyedul maradnal egy olyan gyerekkel akit nem is akartal.

30 eves vagy nem 50 tehat ez meg valtozhat.

Lehet 5 ev mulva mindennel jobban vagynal egy babara!

Ha megsem igy lenne legalabb nem tennetek tonkre szegeny baba eletet.

En tuti nem valanek babat igy!

En kisgyermek koromtol tudtam, hogy lesz gyermekem, de a noverem pl nem akar es az a legtiusztabb ha nem is lesz neki.

A lanyom a keresztlanya es igy kerek az elete.Nem kell lemondania a munkalyarol a sajat almairol, de megis van valaki valaki aki fontos Neki.

Ez igy tokeletes!!

2011. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akartuk! Ha különböző elvárásoknak tettünk volna eleget, akkor esküvő után egyből szültem volna. Már akkor is volt ház, kocsi. De volt még ami hiányzott. Mind anyagi, mind érzelmi téren. Két éve vagyunk házasok, és most vagyok terhes.

Olyan érdekes amikor látok 20-25 éves anyákat, én egyáltalán nem érzem úgy, hogy le lennék maradva,mert 28 évesen szülök. De ha 30 évesen szülnék akkor sem!

Azt akartam,hogy én vágyjak a babára, ne azért vállaljam, mert másnak is van, mert az olyan cuki, meg mert már nem akarok melózni stb!

2011. júl. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A másik ami kiveri a biztosítékot, ez a "szeretném a gyerekem barátjának néznének"! Na én ezt pont letojom. Nem akarom,hogy annak nézzenek,mert nem az vagyok. Az anyja vagyok, nem a barátnője. Buliba sem együtt fogunk járni!:)
2011. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon vágytam rá, mindennél jobban, jobban mint nagy házra, kocsira, luxuscikkekre. Ezért is lett 3 gyerek. Közben lett vidéki öreg családi ház amit újítgatunk, lett 10 éves suzuki, de nekünk épp megfelel, ami nagyon kellett az meglett.

Szerintem ezt az dönti el, hogy kinek mi a fontos. Akinek a munkája, meg a körülményei, a fényűzés, a 2 luxuskocsi, az nem vállal gyereket, ne is vállaljon. Akinek a család a fontos, az úgysem fogja lemondásnak érezni a szerényebb körülményeket. Így lesz boldog.


Szóval mindenki csinálja úgy, ahogy boldog lesz az élete. Akinek gyerekkel az úgy, akinek luxusban az meg úgy. :)

2011. júl. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem gondolom,hogy a kettő együtt nem mehet! Mármint a luxus és a gyerek! Mi szerencsére elég jól élünk, de nem is vállaltunk 20 évesen babát. Most már meg van a gyerek és a jólét is!
2011. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!