Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy élted meg azt, hogy...

Hogy élted meg azt, hogy kisfiad után kislány érkezett a családba?

Figyelt kérdés

Olyan tanácstalannak érzem magam. Nem tudom, milyen lesz egy kislánnyal. A fiam kisautókkal játszik.A lányom is fog, vagy kizárólag csak babákkal? A fiamnak kisfiús arca, vékonyszálú szöszi haja van. A kislányom hajával mit fogok csinálni, ha ugyanilyen lesz? Fiúsra vágatom? Egyáltalán máshogy viselkedik egy pici lány, mint egy kisfiú? A fiam elég vehemens jellem, pakol, dobál, tesz-vesz egész nap. Egy kislány mit csinál? És törekedtetek arra, hogy a kislány kislányosan legyen öltözve otthon is, vagy otthon mindegy volt? És a fiú hogy tűrte, hogy huga lett? Bármilyen észrevételért, tapasztalatért hálás lennék, az én környezetemben pici lány sosem volt, csak fiú, a fiammal tudtam, mit kezdeni, de a lányom most tabula rasa lesz...

Egyébként tegnap derült ki, hogy kislány lesz, azóta eszem magam ezekkel a gondolatokkal. 2 év lesz köztük.

16 hetes km


2011. júl. 14. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ebben a helyzetben, mert csak egy 2 éves lányom van. De ő nem babázik, ellenben autózik, motorozik. Egész nap pakol, dobál, tesz-vesz. Úgyhogy ez nem mérvadó, hogy egy kislánynak csak kislányos dolgokat kell csinálnia, azzal fog játszani, ami éppen érdekes neki, és lehet hogy pár év múlva babázni is fog.

Az öltözködésről, én igyekszem csajosan öltöztetni, sokszor visel szoknyát, és észrevettem tetszik is neki amikor csinos, mindig rohan a tükörhöz megnézni magát.


Egyébként nagyon írigyellek, hogy fiú után lesz egy kislányod. Én másodiknak fiút szeretnék, ezért én fordítva érzem ugyanezt, mert a környezetemben csak lány babák születnek, így én meg nem tudom hogy kell nevelni egy kisfiút.

2011. júl. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igan, akkor egy csónakban evezünk:)

Gondolom, nálad is van oyan, hogy ránézel a lányodra, mikor éppen csinál valamit, és elkezdesz azon merengeni, hogy ezt a mozdulatsort egy kisfiú vajon hogy csinálná? Az én fiam nagyon fiús, arcra, viselkedésre, mindenre. Még nem tudom elképzelni, egyáltalán hogyan nézne kis egy kislány, ennyi idősen hogyan viselné a haját (egyáltalán lehet-e neki copfot kötni belőle), hogyan malackodna (dögönyözés, megforgatás, csikizés) vele az apja. Úgy egyszerűen: hogy milyen lenne...

2011. júl. 14. 13:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2,5 éves, kislányom 4,5 hónapos. Én nagyon örülök, hogy a 2. baba kislány lett.

Az én kisfiam is, hogy finoman fogalmazzak "vehemens" természet.

Kislányom már újszülött korától egészen más.

Kisfiam átordította a csecsemőkort, a mai napig nagyon nehéz vele.

Kislányom csak akkor sír, ha fáj valamije, nagyon jó természetű, kacag egyfolytában, gagyarászik, sokáig egyedül eljátszik.

Gyönyörű és nagyon cuki.

Igen, kislány ruhában van még itthon is, bár most csak egy csajos bodyban. Kisfiam egyetlenegy ruháját sem adtam rá, a babakocsi az közös, de az szép kék és közel 100 e ft volt.

Kisfiam pedig nagyon kisfiúsan van öltöztetve.

Én is gondolkodtam, hogy biztos nehéz lesz, de tévedtem, sokkal könnyebb a kislányommal egyenlőre minden.

Nekem pont a fiammal nehéz játszanom, mert durva, nem ismeri a határokat és az autózás is fura nekem még mindig.

Örülök, hogy már most copfba tudom tenni a kislányom haját, mindenképp kislányosan fogom öltöztetni, nevelni.

Egyenlőre a kisfiam szereti a testvérét, puszilgatja, melléfekszik, csörgőznek együtt. Kislányom felé fordul, átöleli, kacag neki. Egyenlőre ennyi. Fogok neki venni majd lányos játékokat is, de a kisfiam játékai is maradnak, mert szerintem nem gond, ha autózni fog a lányom.

Kisfiam kért egy babát magának, amióta a húga megszületett, azóta mindenhova visszük magunkkal azt a babát. Szerintem ezzel sincs gond.

Hirtelen ennyi. Mire lennél még kíváncsi?

2011. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

:)

Jót mosolyogtam ezen. Nekem az első kislány lett és másodikra is azt szerettem volna. Gyönyörű ruhák, mindenkit levesz a lábáról, és egyáltalán nem babázik. Aztán kiderült, hogy a második fiú lesz. Kissé kétségbe estem. Gondoltam is: "Mit kell kezdeni egy kis himbilimbivel? Huzogatni, vagy nem, begyullad, szűkület...Te jó ég. Meg aztán, én nő vagyok van gondolatom egy kislány gondolatairól, vágyairól, node miként gondolkodik egy pasi. Jesszus, mi lesz velem." És most a lányom 4 éves a fiam 1 éves. Ugyanazt játszanak. Hinta, csúszda, rohangálás, ökörködés felsőfokon. Építenek, rombolnak...És röhögnek. Rengeteget. Ebben a korban még nincs nagy különbség a játékban. Mondjuk az én lányom sose szeretett babázni, viszont imádja a csini rucikat, ha fényképezik és balettozni is jár. De imádja a testvérét és sokat szórakoznak együtt. Direkt csak olyat játszik, amikor ketten vannak, amit a fiam is élvez.

Szóval egy ennyi idős kislány ugyanazzal szeret játszani, mint egy vele egyidős kisfiú. Ne aggódj. Imádni fogod őt is. Nekünk hosszú a hajunk, és én mindig fonom, de a rövid haj is aranyos. Szép ruhában csak akkor van, ha megyünk valahova, amúgy nem.

2011. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem két fiú után jött kislány. :)


Én egyrészt nagyon örültem, hogy változik a nemek aránya, másrészt én is izgultam, hogy milyen lesz, két fiú mellett már el sem tudtam képzelni, hogy valaha lányos anyuka is leszek. :) De ez az érzés elmúlt és imádjuk a lányunkat, ezzel te is így leszel. :)


Játékok terén én még jobban élvezem, mint a fiúkkal, mert a babák öltöztetése, fésülése közelebb áll hozzám, mint a kisautók.


Minden jönni fog magától, hidd el!

2011. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

14:23 vagyok:

Dögönyözés?????????? Imádja a kislányom. Egy kacagó gerle. NEM is tűri, hogy csak a Barni legyen csikizve és ő ki legyen hagyva. Direkt kacérkodik, hogy valaki dögönyözze már meg. :)

2011. júl. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen, köszönöm a hozzászólásokat, én sem parázok azon, hogy nem fog menni, csak jelen pillanatban nem tudom elképzelni, hogy milyen lesz. Ha leírjátok, hogy nálatok hogyan is van ez, fogalmat alkotok róla és legalább lesz elképzelésem róla.

Igazából én sem tudom, hogy mi is érdekelne, ha konkrétan rámkérdeztek, azt sem tudom, mit is akarok kérdezni, hiszen evidens minden. Én például nagyon szeretnék neki rongybabát varrni, meg babaruhákat együtt készíteni, csak egy olyan lakásban, ahol kisautó kisautó hátán áll, még elég nehéz ilyesmibe beleéljem magam.

2011. júl. 14. 14:33
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem a lányom után lett fiam és még egy lány


de hát a nagy lányom túltesz 3 fiún is :-))) ügyességben erőben stb..

a fiam meg olyan lányos anyás szeret segíteni a konyhában és a kis tesónál is többet segít stb...


mindegyik mindennel játszott jól össze nőttek imádnak mozogni futni szaladni örűltködni játszanak babával vonattal mind a ketten sokat nevetnek és veszekszenek nincs különbség köztük ezen a téren, mind a kettő okos értelmes hamar tanul


persze a lányom után teljes ruha csere mert lányt vártam lelkileg is megviselt h nem lány de olyan nyugis mosolygós baba volt h mindennel kárpótolt de a többi nem okozott gondot

2011. júl. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!