Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudnánk külföldön új...

Hogyan tudnánk külföldön új életet kezdeni? Akik tapasztaltak, kérem segítsenek merre induljunk el?

Figyelt kérdés
3 és 5 évesek a gyerekek. Itthon kilátástalan lett az élet mennénk külföldre, de hogy kell nekiindulni? Én régebben kaptam volna állást, de visszamondtam és hülye. Beszélem az angolt, vagyis remélem hogy még mindig..5 éve nem használtam. Férjem sajnos nem beszéli a nyelvet, ő egyébként kamionos. Hogy tudnánk együtt kimenni és milyen munkát hol kinél érdemes keresni? Csak irodán keresztül érdeme,s vagy hogy???
2011. júl. 19. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Ne hidd azt, hogy külföldön kolbászból van a kerítés.
2011. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem..de nem mindegy, hogy napi 14 órát dolgozol havi 80-90 ezerért, és a lakáshiteled 85 ezer, szóval marad a nagy semmi, vagy külföldön dolgozol ugyanennyit, bár magasabbak a költségek de mégis marad a zsebben.

Én teszek a diplomámra sima takarítást is elvállalnék mert még az is jobban meg van ott becsülve anyagilag.

2011. júl. 19. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig nem voltam külföldre költözés mellett, dez a elmlt 1-1,5 évbn gyökeresen megváltoztt évéleméynek, aki tud menjen.

Ez az ország egy üres kripta

2011. júl. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem elment egy ismerősöm külföldre dolgozni szállodába. Az első néhány évet több emberrel egy lakásba zárva töltötte (ilyen munkásszálló féleség). Csak ilyen körülmények között tudott spórolni.

Nézz szét neten, hogy merre keresik a szakmádat, és hogy fizetik meg. Csak úgy menjetek, ha párodnak és neked is biztos munka lesz, mert nem biztos, hogy jobban fogtok élni, mint itt.

2011. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A ti helyzetetekben mindenképp úgy kéne nekiindulni, ha lenne valaki ismerősötök külföldön, aki tudna segíteni. Azért írom hogy a ti helyzetetekben, mert egy egyedülálló könnyebben nekiindul a nagyvilágba szerencsét próbálni, de nálatok ott van a 2 kisgyerek, akikkel ezt nem lehet. Vagy pedig úgy, hogy a férjed kimegy előre, megnézi mik a lehetőségek, és aztán utánuk mentek. De ha a férjed nem tud idegen nyelvet akkor így nehezebb. A férjed külföldön kamionozik? Mert esetleg utána kérdezhetne itt-ott, hogy nincs-e megüresedett hely külföldi fuvarozó cégeknél.
2011. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Belföldön kamionozik. Sajnos ismerős nincs kinnt. Igen az lenne a legjobb ha valaki mehetne előre, de ugye egyértelmű, hogy én nem fogok , a férjem meg a nyelvtudása miatt nem. Így olyan nehéz, olyan jó lenne valami megoldást találni.
2011. júl. 19. 19:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Kiküldöd apjukat, pár hónap munka után már tisztábban fog látni, esetleg neked is talál munkát. Ismerősöm így csinálta, nekik bejött.
2011. aug. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!