Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jelenleg GYED-en vagyok. Nem...

Jelenleg GYED-en vagyok. Nem vagyok magánnyugdíj-pénztártag, (amikor kezdtem, épp nem volt kötelező) az idén leszek 30. Érdemes belépnem?

Figyelt kérdés

Így elvileg örökölhet a lányom, ha nem érném meg majd az akkor már igen magas nyugdíjkorhatárt...

De a mostani helyzetben nem tudom, mi lenne a jó döntés.

Sokáig már nem gondolkodhatok.


2009. ápr. 2. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lépj be. Jelen helyzetben úgy tűnik, hogy a mi korosztályunk nem fog nyugdíjba menni, vagy ha mégis, akkor az állam úgy sem tud egy fillért sem fizetni. Így legalább adsz magadnak esélyt a nyugdíjra, és ahogy írtad az öröklésre.
2009. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp lépj be, azt legalább biztos megkapod, amit magad után befizetsz oda. Amit az állam levon, hát abból a mostani nyugdíjasok kapják a nyugdíjukat, és nagyon úgy néz ki, hogy mire pl. te nyugdíjas leszel, az állam már semmit nem tud majd adni, mert az állami nyugdíj rendszer az összeomlás szélén van. Én 22 éves vagyok, amikor dolgozni kezdtem (3 éve) már kötelező volt, szóval én sose kaptam úgy se fizetést, se GYED-et, hogy ne vonták volna le. Erre az egyre nem sajnálom, hogy vonnak (pedig igen keveset kapok), mert azért öreg napjaimon is élnem kell valamiből, bár még messze van, de gondolni kell erre is.
2009. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
lépj be, a magán nyugdíj mégiscsak "magán" kicsivel biztosabb, talán nem mászik bele annyira a fenti szemét nép..
2010. márc. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!