Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyed után táppénzre ment,...

Aki gyed után táppénzre ment, nem gyesre a második baba érkezéséig, neki ki volt a táppénz kifizető? Részletek lenn!

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy mivel tartós táppénzről van szó a terhesség miatt,az államkincstár fizeti a táppénzt is?Vagy hogy van ez?Előre is köszi a válaszokat!
2011. júl. 20. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
MÁK nem fizet táppénzt. Nekem a munkahelyem utalta mint munkabért, de a bérpapíron rajta volt, hogy az OEP terhére.
2011. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Már annyi mindent mondtak és olvastam hogy már nem tudom mi lenne a jó!

Egyből táppénzre nem érdemes menni, ez igaz? (de hát mégis több mint a gyes)

Sokan azt javasolják hogy vegyem ki a szabadságaimat és utána menjen táppénzre!Te hogy csináltad?

Szabadság alatt el lehet bocsájtani?

2011. júl. 20. 10:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Én elmentem szabira és utána táppénzre. Szeptember végétől voltam szabin december közepéig, majd onnantól május elejéig táppénzen. Közben anyós nevére megigényeltük a gyest.

Nekem így tanácsolták a munkahelyemen.

Elküldeni nem küldhetnek el a szabi alatt sem, mert a terhesség miatt védett vagy.

2011. júl. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az OEP a kifizető, vagy a munkahelyed. A MÁK egyetlen esetben folyósít táppénzt, ha állami szervnél dolgozol, és a MÁK csinálja a bérszámfejtésedet.


Megteheted, hogy kiveszed a szabit, utána táppénz, de bent is hagyhatod a szabadságokat (én így csinálom). Mivel a táppénzem jó volt, így nem éri meg szabira mennem, mert ugyanannyit kapnék egy hónapban, és így meg a következő baba után megmarad a szabi, jól fog jönni majd akkor.

2011. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!