Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire van joga egy szülőnek...

Mennyire van joga egy szülőnek úgy nevelni, ahogy akar?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, véleményetek szerint megteheti-e egy szülő, hogy

- Az éhes gyerekének nem ad enni. Akár a csecsemőnek, mert nincs kedve, akár egy kisgyereknek, amikor pl. büntetésből vacsora nélkül küldi ágyba.

- Megfosztja bizonyos ételektől (jellemzően a hústól, tejtermékektől)

- Megveri a gyereket. Ha joga van hozzá, okozhat-e neki sérülést.

- Nem engedi gyerektársaságba, pl. nem járatja oviba, iskolába.

- Hetente többször számára érdektelen, többórás, késő estig tartó programokra viszi, ahol nem tud aludni.

- A nagyobb gyereket a családi vállalkozásban való munkára kényszeríti (pl. nyári palacsintasütés).

Én magam ne ítélem el mindet, illetve párról nem tudom, mit gondoljak, de kíváncsi vagyok, ti hogy gondoljátok. :)


2011. júl. 20. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szülő a nevelésben eléggé szabad kezet kap.

Mindenki azt csinál a gyerekével, amit akar (persze ami nem sérti a törvényeket, bár sokszor senki sem veszi észre azt sem, ha komolyabb baj van).

Ami neked furcsa, másnak lehet természetes.

Én az éhes gyereket megetetem, nem verem, fog járni oviba és isibe, nem aggatok a nyakába nem neki való programokat, kap húst és tejterméket, és nem fogom kényszeríteni, hogy dolgozzon a családi vállalkozásba. Nekem ez a normális, de ettől még van, akinek nem, sőt megannyi szélsőség is van, amivel végképp nem értek egyet.

2011. júl. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

1.Éhes gyereknek nem ad enni, mert nincs kedve: nincs joga megtenni, de ha ez a négy fal között marad, akkor nem lesz, aki felelősségre vonja -> orvos felfedezheti alultápláltság tüneteit, ha ez huzamosabb ideig fennál, értesítheti a gyermekvédelmet.


2. Megfosztja bizonyos ételektől: megteheti. Az oviban, ahová a lányom jár, van vegetáriánus gyerek... a szülő kikötötte, hogy nem adhatnak neki húst, hát az óvónénik meg a dadus nem ad neki. (Én ezzel abszolút NEM értek egyet, a hús és a tejtermékek is elengedhetetlenek szerintem.)


3. Megveri a gyereket: az atyai pofont és a popsira verést nem tiltja a törvény (én nem értek ezzel sem egyet). Ha sérülést okoz, az már BÁNTALMAZÁS!!!


4. Nem járatja oviba, iskolába: óvoda/iskola kötelező. Nem teheti meg, hogy nem viszi.


5. Programok: ezt nem tiltja törvény, én is ismerek ilyen szülőt :( Az ilyennek egyszerűen fontosabb a saját érdeke, mint a gyerekéé.


6. Munka a családi vállalkozásban: egy nyár alatt mondjuk 2 hét ilyen jellegű munka szerintem reális egy kis "fizetés" ellenében. Szerintem így megtanulja a gyerek, hogy a pénzért meg kell dolgozni, meg kell azt becsülni.

2011. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A felsoroltakat a szülő törvény szerint nem teheti meg, mert az a gyermek veszélyeztetését jelenti.


Pl. óvodába 5 áves kortól kötelező járni, iskolába szintén.

Ha a megverés olyan szintű, hogy nyoma van, szintén büntetendő.


Esti programra vitel a saját dolga, mindenesetre nem gyerekbaráti dolog, az biztos.


Húsmentes étkezésről az a véleményem, hogy ha minden msá szükségeset megkap, nem baj.


Éheztetés, reméljük, hogy ha elő is fordul, akkor csak elvétve, ha gyakori, akkor meg reméhetőleg észreveszi valaki, aki értesíti a gyermekvédelmi szolgálatot...

2011. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát itt a fogalmakkal van sok baj. Természetesen nem éheztetném soha a gyerekem, de volt már, hogy desszertet például nem kapott ebéd után büntetésből. Aki a hústól fosztja meg az szánalmas, izomnövekedés elképzelhetetlen értékes fehérje nélkül, ennek pedig legjobb forrása a hús. Szerencsétlen gyerek csenevész lesz, ennyit lehet ezzel elérni. A verés nekem a fő bajom. Mi a verés? Mi a bántalmazás? A rendszeres, durva, sérüléseket okozó valódi durvaságot én is elítélem, de egy anyai/atyai pofon a megfelelő időben NÉHA többet ér mint 100 óra könyörgés. A munka meg... nekem normális, hogy a családi vállalkozásban a család dolgozik. A gyerek nem része a családnak? Nálunk a családi háztartást is a család viszi a vállán, beleértve a gyerekeket is 3 éves kortól fölfelé. Pakolni, szemetet kivinni, szennyest összeszedni picike is tud. Ha lenne családi vállalkozásom én elvárnám a kamaszomtól, hogy dolgozzon benne, elvégre ő is élvezi a gyümölcsét.
2011. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Soha nem tennék ilyet, hogy azért nem kap enni, mert nekem nincs kedvem megetetni. Ez nem a nevelés, ez a gondozás/gondoskodás kategória, ami minden szülő kötelessége.

2.Ezzel én sem értek egyet, egy kisgyereknek igenis szüksége van mindenféle táplálékra. Tejtermék, hús, gyümölcs, zöldség, gabonafélék...

3. A veréssel sem értek egyet. Ha egy idegent ver meg, bántalmaz, akkor az bűncselekmény. Egy házassági anyakönyvi kivonat, vagy egy születési anyakönyvi kivonat nem írásos engedély az erőszakra. Egy-egy atyai pofon jó időben hatásos lehet, de a tudatos és rendszeres verést elítélem.

4. Óvodába, iskolába járatni a gyereket kötelező. Ha egyéb gyerektársaságba nem engedi, pedig az szeretne menni, akkor egy lelki sérült embert farag a gyerekéből.

5. Ez megint a gondozás kategória. Ha annyira programot szeretne a szülő későn este, szerezzen bébiszittert. Egy kicsi gyereknek este az ágyikójában van a helye. A többi kínzás. (Persze, kivétel lehet, itt a rendszeres nem időbeni alvást értem.)

6. Ezzel egyetértek addig, amíg a gyerek mellette tud saját programot szervezni, a barátaival is találkozni, pihenni, élvezni a nyári szünetet. A legjobb az, ha a gyerek önként segít be (kis plusz pénzért), és nem kényszerből.

2011. júl. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az étel megvonása nem lehet büntetés, szerintem ez butaság, felelőtlenség.

Megfosztás ételtől: szintén. Ha a család többi tagja nem is fogyaszt ilyesmit, attól még a gyerek oviban, iskolában (de akár otthon is) kaphat húst, tejterméket. Van, aki vallási okokból nem fogyaszt ezt-azt, más meg van győződve róla, hogy a hús méreg a testnek. Én nem fosztanám meg a gyerekemet sermmitől.

Sérülést okozni nincs joga, nem is teheti meg. Ez is csak az intelligencia és az önuralom hiányának a jele. Én sem vagyok tökéletes, üvöltöttem már le a gyerek haját, de meg nem verném soha.

Az ovi kötelező, a suli végezhető magánúton is, de a gyerek otthon nem tud megfelelően szocializálódni. Mi nem élünk egy lakatlan szigeten, hanem Magyarországon, így erre az életre kell felkészíteni a gyerekeinket is, tehát kell a közösség.

A nem gyerekbarát program önzőség. Maradjanak otthon, vagy vigyázzon valaki a gyerekre.

A kényszerített munkának sok hasznát nem látom. Inkább úgy kellene nevelni kicsi korától, hogy maga érezzen késztetést arra, hogy segítsen.

2011. júl. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a véleményem hasonló az előzőékhez. Ha nem ad a csecsemőnek enni, mert nincs kedve, magával tol ki, mert bömbölni fog a baba. Abban nem látok kivetnivalót, ha munkára fogják a nagyobb gyereket, pl. palacsintasütés, de jobb kezdettől munkára nevelni.


Ami például engem kiborít, jobban mint az itt felsoroltak, bár jogilag ugyanúgy bűntethető, ha jól tudom: az államnak mi beleszólása van abba, ha valaki nem akarja a kötelező oltásokat beadatni a gyermekének. Ő a szülő, ha úgy ítéli meg, hogy jobb, ha nem kapja meg, ki a gyámügy, hogy beleszóljon ebbe? Érdekes, pedig - ahogy írtam - jogilag ez is bűntethető.

Én Romániában élek, itt azért a szomszéd nem hívja rád a gyámügyet, sokkal szabadabban nevelheted a gyermeked. Persze ez nem jogosít fel arra, hogy terrorizáld, éheztesd, kínozd a kicsideth.

2011. júl. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!