Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7hónapos terhes vagyok,...

7hónapos terhes vagyok, "apja" nem vállalja el őt. Mikor megszületik és anyakönyveztetni akarom, és apja vezeték nevét akarom neki adni, ahhoz neki is ott kell lenni és bele egyeznie? Vagy ez hogy műkődik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen!Apasági nyilatkozatot kell tenni ha nem vagytok házasok!
2011. júl. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Ez sokat segített :)
2011. júl. 20. 17:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez nélküle sehogy nem megy.
2011. júl. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha szülés előtt nem csináltatjátok meg az apasági nyilatkozatot, akkor a baba a te vezeték nevedet kapja. Majd ha szülés után megcsináltatjátok, akkor kaphatja meg az apa vezetéknevét, de érdemes inkább szülés előtt elintézni, mert utánna sokkal macerásabb.

Igen, neki is itt kell lennie a személyi igazolványával és lakcímkártyájával együtt, és aláírásával beleegyezik,hogy az ő vezeték nevét kapja a baba. Az apasági nyilatkozat nem vonható vissza!!!

2011. júl. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
En viszont ugy olvastam, hogy van mas modja is. Peldaul ha az apuka megtagadja az apasagi nyilatkozat alairasat, akkor a gyerek megszuletese utan kezd el a gyamugy vizsgalodni az apuka kilete utan. Ilyenkor az edesanya megadja, hogy ki az apa. A gyamugy felkeresi hivatalosan, ha tovabbra is megtagadja, akkor apasagi vizsgalatot csinalnak. Ha kiderul, hogy valoban a ferfi az apa, akkor ugyanugy a nevere kerul a gyerek, ugyanugy fizetnie kell gyerektartat, viszont a vizsgalat koltsege is ot terheli.
2011. júl. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az lenne a legjobb, ha az apa aláírná szülés előtt az apasági nyilatkozatot, ha tényleg az övé a baba. Így sok macerától szabadít meg téged. Lesz így is elég bajod szülés után, nem még ilyenekkel foglalkozni.

Biztos nem írja alá? Úgy gondolja hogy mástól lehet a baba?

2011. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tudja hogy ő az apja, de ő nem akarja. Azóta ilyen se veled se nélküled lett a kapcsolatunk. Azzal magyarázta, hogy ő erre nincs és nem is volt felkészülve, és ő parázik a gyerek témától. Édesanyja már olyat is felvetett neki, hogy csak adja a nevét rá (Amit én is szeretnék), és utána semmi dolga nem lenne, hagyna békén minket. Lehet ez lenne a legjobb megoldás mert igazából neki mindig is a kocsija, számítógép, és a buli volt az első.. lehet ez itt a baj.
2011. júl. 21. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Én most 25 hetes terhes vagyok. Van 2 gyerekem az előző házasságomból és teljesen váratlanul estem teherbe a mostani páromtól. Amikor megtudta, hogy terhes vagyok nagyon durván viselkedett velem, pedig azt mondta szeret. Küldött volna abortuszra, azt mondta ez még nem gyerek, meg hogy ő erre nincs felkészülve meg meg se volt tervezve stb. Még 15 hetesen is azt mondta, amikor én már éreztem, hogy mocorog a kis drága hogy keressünk egy orvost aki kiszedi belőlem. Tudtam hogy nem jókor jött, de én nagyon szeretem ezt a babát és biztos, hogy nem tudtam volna megölni főleg amióta 4dvel vizsgálnak és mindig rámosolyog a kis drága. A lényeg, hogy akkor elhagyott a párom és azt mondta soha nem fogja szeretni ezt a gyereket. 3 hét múlva visszajött, mert azt mondta nem tud nélkülem élni és most már imádja a kis bébit is. Na de, én akkor megbocsájtottam neki, de felejteni soha nem fogok. Nem tudom soha megbocsájtani azt, amit csinált velem, velünk és azt mondtam, hogy nem szeretném ha az ő nevén lenne a gyerek, mert ha egyszer újra eszébe jutna elhagyni azt akarom, hogy semmi köze ne legyen az én kislányomhoz, meg amúgy is ha rajta múlt volna akkor ez a kicsi baba nem is lenne. Ezt a gyereket csak én akartam és én is vállalom érte a felelősséget. Lehet hülye felfogás, de én úgy érzem sokkal jobb ez így a babának is meg nekem is. Inkább egyáltalán ne legyen apja a gyereknek mint, hogy legyen is meg ne is.
2011. júl. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Valahogy probáld meg elcipelni az apát az önkormányzathoz vagy a gyámhivatalba és probáld meg aláíratni vele az apaságit. Ha nem, akkor ahogy az egyik válaszoló is leírta, majd a baba születése után te utánnajársz, DNS vizsgálat és társai, aztán majd lesehet ha kiküldik a számlát! Mond ezt el neki szépen....
2011. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ha ő nem akarta ezt a babát akkor nem lehet rá eröltetni, mert ez valahol nagyon igazságtalan. Ha egy nő nem akar megtartani egy gyereket elmegy abortuszra a férfi akarata ellenére és már nincs is gondja vele, de fordított esetbe a férfi meg van fenyegetve, hogy akármennyire is nem akarja neki akkor is vállalnia kell. Egy nőnek ilyenkor fel kell mérnie a helyzetet és csak akkor tartsa meg a gyereket ha egyedül is tudja vállalni, mert nagyon igazságtalan ez a férfiakkal szembe szerintem!
2011. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!