Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, Apukák! Gyerekkorotok...

Anyukák, Apukák! Gyerekkorotokban (70'-es, '80-as évek) mivel foglaltátok le magatokat a Vakáció alatt? Régen nem volt ennyi unatkozó gyerek, nem igaz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 22. 13:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Minimum 2 tábor a nyári szünetben. Ez akkor ('80-as évek vége, '90 évek első pár éve) nem volt "luxus" simán belefért mindenkinek. Rengeteget bicikliztünk, volt, hogy reggel elmentünk, napközben haza ugrottunk ebédelni, aztán sötétedésre értünk haza, nem volt gáz (falun - ugye mobil még sehol, de a "térfigyelők" - unatkozó nénik, bácsik nagyon jó szolgálatot tettek). Az össze kötelezőt kiolvastam, imádtam, mindegyiket hangosan :) Bújócskáztunk, volt hogy 10-15 gyerek összegyűlt :) Voltak csínytevések is: tojást "loptunk" a fészerből és falhoz dobáltuk, megdézsmáltuk a "titkos" cukorka készletet, ilyenek. Sokat voltunk Mamáéknál, mert Anyuék dolgoztak, így neki segítettünk tyúkot vágni (!!!!!!!) tojást gyűjteni, baromfiudvart takarítani. De jó is volt.... :)

(most "panelos" vagyok" és sajnálom, hogy az én gyermekeim EGYELŐRE nem tudnak ilyen körülmények között lenni, de mire nagyobbak lesznek, remélem nem a városi lepukkant játszótereken fogunk tengődni)

2011. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Sokat voltam a nagyszüleinknél, ott szerettem akár hetekig is lenni. Minden évben voltam táborban.

Sokat játszottunk a futballpályán, sokszor voltunk a Balatonon.

Sokat kirándultunk a szüleinkkel. Akkor még voltak ilyen vállalati szálláshelyek, így postás üdülőben volt a szállásunk, elég olcsóm. Tulajdonképpen sok szép magyar városba ezekben az időkben jutottam el először és nagyon szép élményeim vannak.


(82-es vagyok)

2011. júl. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

88-as vagyok.

Mi a vakáció alatt amíg kicsik voltunk, kb 8 éves koromig a dédihez jártunk le falura. Imádtam ott lenni, tyúkokat etettünk, kertészkedtünk, a gyerekekkel átjártunk egymáshoz, bújócskáztunk, fogócskáztunk, v csak együtt megnéztünk egy mesét, ami nem volt tele gyilkolással és egyéb hülyeségekkel(bocsi aki szereti a mai meséket, de nekem feláll a hátamon a szőr tőlük)

Ha esetleg a vakáció elején még nem mentünk le a dédihez a korombeli lakósokkal jártunk a játszóra, labdázni, tollasozni, ping-pongozni, mászókázni, hintázni stb.

Majd mikor kiköltöztünk kertes házba akkor változott az érdeklődési köröm. Itt nem volt egy ideig barát-barátnő, tehát maradt az olvasás, tv-zés. Majd a köv nyáron már itt is összejártunk, "bunkert" építettünk, csavarogtunk, de mindig időre hazamentünk, vagy csak átjártunk egymáshoz "hülyülni".

Szinte sosem unatkoztunk, a mai fiatalok meg csak ülnek bent a szobában, arra panaszkodva, h már a net előtt is unatkoznak. Vagy ha kint vannak akkor hogy ne unatkozzanak rongálnak(ezt látom az itteni fiataloktól lent a lakón, sajnos elég vandálok laknak erre). Ja azóta visszatértem a panelba, amit jobban szeretek a kertesnél, pont az miatt, h sokkal könnyebben barátkoznak, nem uncsiznak annyit.

2011. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

74-es vagyok. Ovis koromban nagyon jó volt, olyan házban laktunk, ahol kb. egy idősek voltak a gyerekek, a mai napig szívesen gondolok vissza rá és sok emlékkép megmaradt. 83-88-ig laktunk kertesházban, útáltam, alig volt barátom. A nyár azzal telt, hogy a környéken bicikliztünk. Alig volt pár barátom. Vagy otthon az udvaron voltam, volt cicánk, kutyánk. Amíg kicsi voltam, 1-2 hetet napközben a nagyszülőknél töltöttem, amikor a szüleim szabadsága elfogyott, hát nem volt túl esemény dús náluk. 88-ban elköltöztünk társasházba, ott már voltak korombeliek, akkor már jobb volt, sok új barátnőm lett és állandóan csavarogtunk, egymásnál voltunk.

Ha vannak barátok, haverok, akkor jobban lehet programot szervezni.

2011. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Jó visszaemlékezni ilyesmire!Nagyon szerettem a nagyapámmal a kertben lenni mikor kertészkedett mindíg körülötte ugráltam.Ha ásott gyűjtögettem a gilisztát és szaladtam vele a csirkéknek:) Nemmessze volt egy kis fás rész a víztoronynál és a szomszéd lánnyal odajártunk füvet,virágot szedni és sokat játszottunk vele boltosat.
2011. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!