Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váltott már valaki gyerekorvost?

DanaS kérdése:

Váltott már valaki gyerekorvost?

Figyelt kérdés
Szerintetek normális, hogy el kell mennem a gyerekorvoshoz és meg KELL indokolnom, hogy miért kérem a váltást? Persze elégedetlen vagyok a mostanival, mondhatni egy pokróc, ráadásul felületes és lekezelő. Vagy csak én vagyok túlérzékeny. Mindenesetre másik dokit szeretnék, de ehhez nekem színe elé kell járulnom és elmondani, hogy ugyan már legyen kedves átadni a papírjaimat az újnak. Van ehhez joguk egyáltalán?
2011. júl. 25. 22:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs! Nem kell elmenned a régi orvoshoz, megindokolni meg végképp nem kell, miért akarsz másik orvost! Én váltottam, igaz az én orvosomat, de csak az újnál kellett bejelentkeznem. Utána ő kérte ki a kartonomat, papírjaimat a régi háziorvostól. Nem kellett egyáltalán megindokolni, még az új doki sem kérdezte...
2011. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell bemenned. Ezt ki mondta neked?

Egyszerűen elmész a kiválasztott új dokihoz, és elmondod neki, hogy szeretnéd, ha ezentúl ő lenne az orvosotok. Ő hivatalból kikéri a papírokat, semmi dolgod nincs a mostani orvosoddal.

Mi költözés miatt váltottunk, egyszerűen besétáltunk a gyerek taj kártyájával (és a gyerekkel), elmondtuk, hogy ide meg ide költöztünk innen, és szeretnénk, ha ő lenne az orvosunk. Ő beírta a rendszerébe a gyerek nevét, taj számát és azóta hozzá járunk.

Felnőtt orvossal szintén így jártunk el, ott az aszisztens mondta, hogy nem ad semmiféle kikérőt, mint régen, mert az OEP hivatalból kikéri a kartonokat, ha látja, hogy egy új orvosnál szerepel a taj szám.

2011. júl. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta hogy indokolnom kell. Nem tudom mi ez a maffia szerű megoldás, de mit tehetnék? Az új dokival beszéltem már, mondta hogy vigyem a papírokat és majd mindeképp jelezzem a régi dokinak hogy miért kérem át a papírokat. Én se értem!
2011. júl. 25. 22:22
 4/15 A kérdező kommentje:
Illetve egyértelműsítenem kell a réginél, hogy én kérem a váltást...! Miért? Ki más kérhetné? Az új letámadott a rendelőben, hogy menjek hozzá vagy mi? Tényleg nem értem!
2011. júl. 25. 22:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell indokolnod.Ha ragaszkodnak ahhoz,h te kérd ki a papírokat-bár nem értem én sem,mert nálunk is az új orvos küldette át magának a régitől-,akkor vegyél nagy levegőt,telefonálj be,h legyenek szívesek összekészíteni,bemész,elkéred és kész.Szabad orvosválasztás van,nem kell mentegetőznöd,ha te másikat választasz.Indokolnod pláne nem kell.
2011. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

2. vagyok. Ha az új doki is így letámadott, akkor nem biztos, hogy ő is túl jó választás lesz. Egyébként én azt nem értem, hogy milyen papírok kellenek, mert ugye a mai modern világban már nem rendes, a szó szoros értelmében vett kartonok vannak, hanem a gépben vannak az adatok. Ha meg a sima karton lenne is, akkor sem adhatná oda a doki.


Mikor mi gyerekek voltunk, a szüleim elváltak, és mi elköltöztünk, anyám ment a dokihoz, hogy kikérje a kartonunkat. Na, közölték vele, hogy nem adhatják neki a kezébe, az új orvostól kell kikérő, hogy fogad és ők postázzák neki, de kézbe azt nem adják.


Ha ennyire ragaszkodnak a régi dokitól való "magyarázkodáshoz", akkor én azt csinálnám, hogy kérnék az újtól egy kikérőt, azt bevinném a régihez, és megkérném, hogy legyen szíves átküldeni a kartont a papíron lévő orvosnak. Ha megkérdezi, hogy miért, akkor annyit mondanék, hogy mert szabad orvos választás van, és te nem vagy megelégedve a mostani munkájával, a gyerekednek pedig szeretnéd megadni a legjobb ellátást. Normális hangnemben, szépen, nyugodtan. Ne lássák rajtad, hogy ideges vagy.


Ez azért is rossz helyzet, mert ha netán ügyeletre kell vinni éjjel a kicsit és netán a régi orvos van ügyeletben, akkor kicsit kínos a helyzet. Ezért nem is értem, hogy miért kell magyarázkodni.

2011. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, megint 2. vagyok, kicsit félre értettem az új dokis letámadós dolgot, úgyhogy nem mondok rá semmit. Most értelmeztem a kommentedet. Bocsi, kicsit késő van már. :D
2011. júl. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell indokolnod, ha 1 éven belül másodszor váltasz, de akkor sem a dokinak, hanem azt hiszem az oep-nek, vagy annak a hatóságnak, akik engedélyezik az 1 éven belüli váltást.
2011. júl. 26. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Többször is, költözés miatt.

Nem KELL elmenni az orvoshoz megindokolni, csak az újhoz kell elmenni, és ő átkéri a kartont.

Mondjuk az első gyerekorvosunkat én sem szerettem (még én is hozzá jártam gyerekkoromban, talán ezért, talán nem, de úgy viselkedett velem, mint valami csökkent értelművel). Hozzá még anyukám átment egyszer, miután mi már nem hozzá jártunk, mert öcsém még akkor pont oda tartozott, és akkor váltott a felnőtt orvosra, anyukám ez miatt ment át. Na és akkor neki kezdett el pampogni a gyerekorvos, hogy milyen bunkó vagyok, hogy át sem mentem megmondani, hogy más orvoshoz megyünk át, és hogy megköszönhettem volna a munkáját. Hát akarta a fene megköszönni az állandó kioktatását, pláne, hogy azért olyan sokat nem jártunk mi oda.

2011. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és most legutóbb direkt rákérdeztem az előző gyerekorvosnál, hogy ha máshova költözünk (városon belül amúgy), akkor nála még kell-e valamit intéznem. Mondta, hogy semmit, csak az újhoz kell bejelentkezni, majd ő intéz mindent (mármint az új doki). Indokolni végképp semmit nem kell, bár részemről az sem lenne gond, hiszen költöztünk, nem fogom busszal hordani a beteg gyereket a város másik végébe. De ha nem ezért váltanék, akkor sem kéne senkinek magyarázkodni, hiszen ez teljesen magánügy.
2011. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!