Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan értessük meg anyósommal...

Hogyan értessük meg anyósommal, hogy NEM fogjuk otthagyni nála az egy éves gyereket?

Figyelt kérdés

Mi Észak-Magyarországon lakunk, anyósom az ország másik felében, ezért igen ritkán találkozunk (én nem bánom :) ) Az elmúlt két hétben az lett a mániája, hogy vigyük el hozzá egy hétre az egy éves lányunkat, mert olyan ritkán látja, és olyan jó lenne vele kettesben tölteni egy hetet.

Férjem majdnem infarktust kapott, amikor ezt meghallotta! Ennek több oka is van: 1. Anyós elég gyakran legurít egy-egy pohárkával. 2. egy EGYÉVESRŐL beszélünk!!! Mégis, hogy gondolja, hogy ilyen kis gyereket otthagynék vele??? Nem tudom, honnan jött ez az ötlete, de azóta minden másnap felhív vagy engem vagy a férjemet ez ügyben. És egyszerűen nem érti, hogy NEM.

Mégis, hogyan értessük meg vele???


2011. júl. 29. 16:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Így: "Nem, és emiatt felesleges holnap is felhívni minket."
2011. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sehogy:)

Egyszer megmondtátok, hogy nem, akkor az maradjon nem, és kész. Úgysem hagyjátok ott,nem? a többi meg egyik fületeken be,másikon ki. Ilyesmin kár idegeskedni.

2011. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem érti? Hogyhogy? Én sem adnám oda. Nem is adtam. Főleg, hogy néha legurít egy-egy pohárkával. Meg amúgy is egy 1 évesről van szó, akinek az anyja mellett a helye. Még ha egy darabig el is lenne nélküled, nem egy hétig. Nem tudom egyébként, milyen a viszonyotok, de én biztos megpedzegetném azt is, hogy olyanra egyébként sem hagynád, aki piál. Még ha nem sokat iszik, akkor sem. Én pont emiatt nem hagynám pl. anyámra. Szerintem kerek-perec mondd meg neki, hogy nem és kész.
2011. júl. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, már mindketten megmondtuk neki, hogy NEM, de nem érti... mindig jönnek a miértek. Elhangzott már az összes észérv, úgyhogy ha jön a "miért?" akkor már tesszük is le a telefont. A mobilt már fel sem vesszük ha hív, de a vezetékes nem jelzi ki, hogy ki a hívó fél.
2011. júl. 29. 16:39
 5/26 A kérdező kommentje:

"én biztos megpedzegetném azt is, hogy olyanra egyébként sem hagynád, aki piál"


Megvolt, férjem mondta neki, erre a válasz az volt, hogy őt is meg az öccsét is felnevelte napi egy-két pohárka ital mellett, akkor az unokára is tud vigyázni XD


Kínomban már röhögök :S

2011. júl. 29. 16:41
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Én felajánlanám, hogy eljöhet ő mihozzánk egy pár napot, hogyha unokázni akar, vagy minket is elhívhat akár hozzá; de egy éve gyereket egyedül SEHOVA nem engednék én sem! Ha nem érti, akkor sorry....
2011. júl. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
A legközelebbi miértre monjátok meg, hogy MERT TI VAGYTOK A SZÜLÖK, ÉS TI MONDJÁTOK MEG, HOGY MEHET-E A GYEREK HOZZÁ:
2011. júl. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Minden évben egyszer jön, egy hétre. Ezt már múlt hónapban letudta.

De ő "kettesben akar tölteni egy hetet az unokájával"...

Ja, mi meg nem megyünk hozzá, mert a férjem össz-vissz két hét szabit kap minden nyáron, olyankor pedig családi nyaralás van, nem anyósozás :D

2011. júl. 29. 16:47
 9/26 A kérdező kommentje:
Köszi 16:45-ös, azt hiszem ezt így szó szerint megkapja!
2011. júl. 29. 16:47
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném el hozzá három okból sem

1. Iszik

2. Még csak egy éves

3. Messze lakik és sok idő egy hét


Azt én nagyobbik fiam 2.5 éves és 11 órakor kellett hazahozni mamától mert anyát és apát akarta (mama itt lakik a szomszédban).

2011. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!