Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj az, ha valaki kulfoldon...

Baj az, ha valaki kulfoldon ugy neveli a gyereket, hogy annak a masik orszagnak az allampolgara legyen es nem igazan van benne "magyarsag tudat"?

Figyelt kérdés

Direkt ide irtam ki a kerdest, mert szulok velemenyere vagyok kivancsi, hogy ti hogyan tanitanatok a gyereketeket ebben a helyzetben. Vegyes par, tehat csak egyik szulo magyar. Fontos szerintetek, hogy a gyerek tudja a magyar Himnuszt, tokeletesen beszeljen magyarul vagy inkabb arra hasznaljak az energiajukat, hogy hasznalhatobb nyelveket tanuljon? Fontos, hogy legyen magyarsag tudata a gyerekne akkor is, ha ritkan jarnak Magyarorszagon? (2 evente 1-szer)


Szerintetek elitelendo, aki nem igazan tanit magyar dolgokat a gyerekenek, mert onmagat sem igazan erdekli, viszont mas orszagnak nagyon boldog allampolgara?


2011. júl. 31. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a szülőt sem foglalkoztatja a Magyarság akkor a picire miért erőltetné? Nővérem Fia születése után 1 évvel Belgiumba költöztek (belga apuka) évente egyszer járnak haza nyáron családlátogatásra! A kisfiú sok mindent megért magyarul, meg is tudja magát értetni ami azért szerintem fontos, így nem kell állandóan

"tolmácsosdit" játszania nővéremnek!

2011. júl. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha utálja magyarországot és csak azért megy haza mert kell és otthon nem nadzol hogy ö mekkora ember mert külföldi akkor nem.


Egyébként én a régi idökböl ismerek sok kovács laszlót akik egy szót sem beszélnek magyarul. (kolégáim voltak 2-en)

ezek azért most kb 40 év körüli emberek akik szülei egy száll semmivel jöttek ki és kisebb gonbdjuk is nagyobb volt mint hogy magyarra tanítsák a gyerekeket.


Most az a jellemzö hogy rájöttek hogy pl 2 anyanyelv nagyon fontos a gyereknek és késöbb munkát találni vagy hogy kiforrjon mi is lesz a gyerekböl fontos hogy 2 anyanyelve legyen.


szerintem a legtöbb szülö aki külföldön nem tanítja magyarra a gyerekét egyszerüen lusta. mondom én hogy nekem is a párom német és van egy kislányunk.

a másik ok és sokszor óriás ok, hogy a másik partner nem díjjazza azt. nehezen viseli hogy nem érti a gyerekét és partnerét és így a szülö inkább nem elröltetni a saját nyelvének tanítását. (pl egyik férfi kollégám akinek felesége volt német eljöttek hozzánk ebédre, és a feleség minden magyarul elhangzott mondatunk után megkérdezte hogy MI? a gyerekek nem beszéltek magyarul, nem is tanította az apuka és ö mondta hogy azért mert a felesége minden szórol tudni akar és ez idegesítette.


mi ezt úgy hidaltuk át hogy a párom magyar tanfolyamra jár, így rengeteg mindent megért már.

2011. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nalunk nem lustasag, csak nekem valahogy a magyarra nem all ra a szam. Nem tudom az okat. Szerintem is nagyon hasznos 2 anyanyelv, de olyan nyelvnel, amit tud is hasznalni.
2011. júl. 31. 16:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ítélem el, ahogy nem ítélem el azt se, aki a TV előtt vagy chipsen tartja a gyerekét...nem ítélkezek senki felett, de a saját gyerekeimet máshogy nevelem.


Én is vegyesházasságban élek, és meg sem fordult a fejemben, hogy a gyerekeim ne ismerjék a magyar himnuszt, ne olvasson magyar regényeket vagy éppen meséket. A használható nyelvtudás az egy dolog, a gyökereink, kultúránk tisztelete egy másik. Szeretném, ha az ivódna beléjük, hogy ez egy fontos dolog, hogy igényük legyen arra, hogy a kultúrájukat ismerjék és majd annak idején továbbadják.


Én csak magyarul beszélek hozzájuk, ha helytelenül beszélnek, kijavítom, a szüleimmel és a magyar rokonsággal szintén így kommunikálnak.


A nagyok 6 évesek, most kezdik majd a sulit, terveim szerint jövő nyártól (amikor már ismerni fogják a betűket, írást, olvasást) tanítgatom majd őket a magyar írásra és olvasásra is.


Minden gyerekem imádja Magyarországot (évente egyszer megyünk haza, inkább a nagyszülők jönnek hozzánk, ők viszont 6 hetente), a Balatont, a Hortobágyot, és nagyon érdekli őket a kultúránk. Nevelés kérdése, én erre mindig nagy hangsúlyt fektettem és fektetek.

2011. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azzal a világ legnehezebb és legszebb nyelvétől, s kultúrájától fosztod meg. A határontúli magyarok nem adnák oda semmiért a magyarságukat. Kár, hogy sok anyaországi magyar nem becsüli meg a származását.
2011. júl. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mi is kulfoldon elunk es magyarul beszelunk itthon, de mindehol mashol angolul.

kislanyunk elso szava magyarul voltak, de mara mar nagyon keveri.biztosan le fog tisztulni 1-2 ev mulva nala.vannak szavak amiket egyaltalan nem mond magyarul, igy a nagyszuloknek forditanunk kell.

2011. júl. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj? Ez a te dolgod.

De miért épp tőlünk kérdezed? Számít valamit, hogy mi, Magyarok, mit mondunk?

2011. júl. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Magyar vagy es nem all ra a magyarra a nyelved? Na gyonyoru... gratulalok. Ez tobb mint lustasag, ne is haragudj. Angliaban elek, a parom angol, es eszunkbe se jutott, egyikunknek se, hogy a magyar nyelvet, kulturat ne ismertessuk meg a kislanyunkkal.

Meg tudnad fogalmazni, hogy miert felesleges magyarul megtanitani? Rengeteg dologtol fosztanad meg. Igen, szerintem elitelendo.

Nem ertem, sok magyar miert utalja a hazajat. Taplo emberek mindenhol vannak, nem azt kell nezni. A nyelvunk, kulturank egyedi a vilagon es gyonyoru! Arra buszkek lehetunk!

2011. aug. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De en nem utalom Magyarorszagot es nem arrol van szo, hogy nem akarom megtanitani, de valahogy nem nagyon megy ugy gyakorlatban, mint elmeletben elkepzeltem ezt a ketnyelvuseget.
2011. aug. 1. 03:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Probalgasd :) Nekem is fura a parom elott magyarul beszelni hozza, de muszaj. Arra gondolok, hogy angolhoz angolul beszelek, magyarhoz meg magyarul, a gyerekem meg magyar is, igy az anyanyelvemen (amit azert egyertlemu, hogy konnyebben megy) szolok hozza.
2011. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!