Visszamehetek gyedre?

Figyelt kérdés

Gyermekem 14 hónapos korában visszamegyek dolgozni 4 órában, így állapodtunk meg a fönökömmel. Már lemondtam a gyedet, megigényeltem a gyest, a szabik letöltése folyamatban. Sajnos azt hallom a cégnél dolgozóktól, hogy a fönököm 8 órában akar foglalkoztatni, csak egy hónapot engedélyez 4 órában, holott világosan elmondtam, hogy max. 4 órában megyek vissza, minimum 1 évig, és utána is max 6 órában! CSAK és kizárólag azért adom bölcsibe a gyerekemet, mert lakáshitelt akarunk felvenni, és azt 50ezer gyedre nem adnak (minimálbérre voltam bejelentve).

Ha tényleg előáll ezzel a fönököm, akkkor visszamehetek gyedre? Végülis csak papírmunka, nem? Nagyon kiakadtam, és már inkább visszakoznék...Ennyit nem ér az egész, inkább nevelem fel kis lakásban, szűkösen, de akkor sem megyek vissza teljes munkaidőben!

Kérdésem az, hogy megoldható hivatalosan ez az egész, ha úgy alakul?

Köszönöm előre is a normális válaszokat!


2011. aug. 3. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen. A gyerek három éves koráig jár neked a fizetés nélküli szabi, így azt akár havonta is módosíthatod: kéred - nem kéred. Csak azt ne felejtsd el belekalkulálni, hogy nem biztos, hogy visszavesz majd ha 3 éves elmúlt a gyerkőc... Inkább próbálj meg vele beszélni, lehet, hogy az egész egy kacsa.
2011. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!