Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor lenne "praktikusabb" a...

Mikor lenne "praktikusabb" a 3. gyermek erkezese? 28 eves no vagyok 2 gyermekkel.

Figyelt kérdés

Ne ertsetek felre, nem ez a fo szempont, de ha a mi dontesunk, akkor ezt is bekalkulaljuk.

Mindenkeppen szeretnenk 3. gyermeket, vagyunk ra. Johetne egy ev mulva is, de 10 ev mulva is, mert meg nem olthatatlanul eros bennunk a vagy.

Nem is az anyagi szempont miatt kerdezem.


Inkabb azon beszelgetunk most a ferjemmel, hogyha mostanaban vallalnank be a 3. gyermeket, akkor ugyan elmaradna a kicsi pihenes (amire mindketten vagyuk 3 folyamatos babazos ev utan). Viszont egyutt nonenek fel es akar mar 35-40 evesen mi ujra kicsit "kettesben" is lehetnenk, vagy picit kevesbe kotottek.

Ha varunk 8-10 evet, akkor mar par ev mulva is lehetne egy kicsit kotetlenebb idoszakunk, viszont jonne a 3. baba es ujra kezdodne a babazas, lennenk 50 evesek mire eljonne a kotetlenebb idoszak.


Ha ezt is figyelembe veszed, mint szempontot, akkor te melyiket valasztanad?


2011. aug. 4. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem később lett a 3. (így alakult) de megvan egy komoly hátránya: neki már nem lesz kistesója, tulajdonképpen egyedül nő fel! Egyke, ha úgy vesszük...

Nekem ugyan nagyon jó volt újra babázni ennyi év után, de míg a testvérei eljátszottak együtt anno, ő most egyedül van... Míg brümmög a kisautóval, a testvérei már számítógépes játékkal játszanak, stb.. érted.

Szerintem aki tervez, jobb ha egymás után szül.

2011. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Amikor ararjátok, ez ne már valami előre elkészetett terv legygen, ez annyira lehangoló:-((

Az akarás meg nem úgy van, hogy majd x év múlva karni fogom nálam legalábbis nem.


Ha így álltok hozzá, minek a 3. gyerek?

2011. aug. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

előző

Fiamat 28 , lányomat 37 évesen szültem tök jó testvérei egymásnak, és szerntem sokkal jobb 30 felett szülni, babázni.

2011. aug. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Elso valaszolo!

Koszonom a valaszt!

Igen, ez is szamitasba kerult, hogy a harmadik gyerek felig-meddig egyke lenne, ha nagy lenne a korkulonbseg. Ez nalunk is igy volt (marmint en szulettem 4. gyerekkent 10 evnyi szunet utan).


Masodik valaszolo:

minek irsz, ha nem tudsz valaszolni, mert nincs velemenyed arrol, amit kerdezek?

Komolyan mondod, hogyha te mondjuk 22 evesen hazasodsz es mondjuk 46 eves koroik van peteeresed, akkor nem gondolod at, hogy mikor vallalj gyereket, csak szulsz sorban amikor eppen jon es annyit, amennyi eppen jon???

En nem...

Es igen, nalam ez szempont.

Masnal meg az a szempont, hogy gyes elott essen teherbe es mehessen tappenzre ismet, majd tgyas-ra, gyedre.

Akkor oket is eliteled? Mert en nem, pedig ez engem sohasem motivalt.

Ne haragudj, de iszonyatosan, leirhatatlanul serto, hogy ismeretlenul, bunko modon megkritizalod a mi gyermekvallalasunkat. Semmi, de semmi jogod nincs azt irni, hogy ne vallaljunk harmadikat.

Hulye vagy, bocsi.

Masik: nem mindenki var eveket gyerekre. Lehet, hogy lesz ilyen, de nem hinnem, hogy hirtelen kovetkezik be.

Kb 10-12 eve minden egyes honapban erezheto peteeresem van, szabalyos 28 napos ciklussal, hormonalis fogamzasgatloktol mentes vagyok. A ket gyermekunk akkor fogant, amikor akartuk. Nyilvan eszrevennem magamon, ha valtozna valami a szervezetemben es akkor ezt is szamitasba vennem, de jelenleg ettol nem kell tartanom.

Ha neked igen es ezert huztad fel magad, akkor sajnalom, de nem tudok segiteni es neked attol nem lesz jobb, ha massal bunkozol.

2011. aug. 4. 23:24
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen, nekem az is fura, ha valaki megtervezve csinál gyereke(ke)t, hogy otthon lehesssen 5-6 évig.

A gyerek ne már valami precíz terv l része legyen, hanem ezért szülessen, mer t karaják és ne azért mert akkor több pénz, nem kell dolgozni....

2011. aug. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs az offért kedves kérdező,de elolvastam az előzőeket...nagyon tetszik ahogy tudtál reagálni a fölöslegesen okoskodó második válaszolónak! Egyértelműen látszik,hogy nem felelőtlenül szülő,"a gyerek bármikor jöhet" típusú ember vagy. Nem a pontos dátumát adtad meg,amikor szülni szeretnél és eszerint esel teherbe,nem is értem ezt a kötözködősdit...nincs jobb dolga:(

Egyébként a kérdésedre válaszolva,én talán a kis korkülönbséget preferálom,azokkal az érvekkel,amiket te is leírtál. Nekem ikreim vannak,még picik,de jövőre elkezdenénk próbálkozni a 3. babával, aztán jön amikor jönni akar. Én sem azért tervezem így,mert gyes meg minden,elvégre az ikrekkel több,mint 6 éves korukig kapom ezeket a juttatásokat. De amíg fiatalabbak vagyunk,egészségügyileg is jobban "megfelelünk" annak,hogy babánk szülessen,nem mellesleg a gyerekeink együtt nőhetnének fel, társaságai lehetnének egymásnak...(egyébként 29 vagyok)

2011. aug. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia,

29 éves vagyok, novemberben lesz 3 éves a kisfiam, szeptemberben 1 a kislányom. A harmadik babát akkor szeretném ha születne, mikor a kislányom 2,5 év körül lesz. Két kicsivel baromi nehéz itthon (és épp ennyire élvezem is), de nagy korkülönbséget se szeretnék.

Én igenis tervezem, mert van sok szempont ami számít. Pl anyagiak is, meg az hogy hány gyerekkel leszek nap mint nap itthon, és meddig.

Most a két gyerkőccel egy évig vagyok együtt, a nagy szeptemberben kezdi az ovit, akkor lesz a kicsi 1 éves.

A harmadik mondjuk születne másfél év múlva kb. májusban, akkor a 2. gyerkőc után járó gyed után táppénz lenne, majd megint gyed. És akkor a nagy is itthon lenne nyáron, a középső is, és a kicsi is, összeszoknánk, majd szeptembertől a két nagy oviba menne. Így lenne kb. 3-4 húzós hónap, de mindhárom gyerekemmel együtt lennék akkor, talán a testvérféltékenységet is kiküszöbölnénk.

2011. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nem tudtam, hogy elítélendő megtervezni az életedet:S

Egy dolog, ha rámtör a vágy, hogy gyereket akarok, más dolog, hogy mivel család vagyunk, így a férjem és a nagyobb gyerekek érdekeit is bele kell kalkulálni. Nekem így logikus.

A kérdésre válaszolva én az első variánst választanám, inkább egymás után szülök, úgy érzem, több előnye van, mint hátránya. Max nem mehetsz kettesben nyaralni, vagy nem értem pontosan, mire érted a kötetlenebb időszakot. 1, 2 vagy 3 gyermek mellett is ki lehet kapcsolódni. Max annyi hátránya lesz, hogy 3 gyerek után, ha 5 évvel később újra eszedbe jut, hogy milyen jó volt terhessenk, kisgyermekesnek lenni, már sajnálhatod, hogy túl vagy rajta.


1 gyerkőcös, 20 hetes km, aki hamar akarja a 3. babát is.

2011. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!