Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor illik először meglátogat...

Mikor illik először meglátogatni a barátnőmet babaszülés után?

Figyelt kérdés
Megszületett a barátnőm kisbabája és alig várom, hogy láthassam, de nem szeretnék odapofátlankodni, amikor nagyon nem alkalmas a dolog. Ő szerintem nem fog hívni, mert biztos elég sok dolga lesz a kicsi körül, ezért gondoltam majd írok egy smst, hogy megnézhetném-e a picit. Ha 1 hetes korában mennék az még túl korai? Először gondolom úgyis a család fog hozzá járni, de nem akarom még én is terhelni, mikor annyian járnak hozzájuk. Nehéz kérdés (legalábbis nekem)!:)
2011. aug. 20. 16:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%
Megkérdezed,mikor ér rá.
2011. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ a barátnődtől, hogy milyen típusú. Vannak anyukák, akik pár hétig nem szívesen veszik a látogatókat, de vannak, akiket ez már az első héten sem izgat, sőt, örömmel veszik. Vele kellene megbeszélned, hogy ő szeretné-e, ha máris mennél hozzá, biztos megmondja, ha még nem.
2011. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem inkább 2 hetesen. Az első hétben hozzám is a család jött, meg akkor még nagyon korai volt a bővebb látogató kör számomra. A barátaim mind 2-3 hetesen jöttek a kicsit meglátogatni.
2011. aug. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hm. Köszönöm a válaszokat. Az a baj, hogy szerintem udvariasságból azt mondaná, hogy menjek, ha megkérdezném. Meg a másik probléma, hogy én Pestre költöztem Debrecenből és ritkán járok haza, de nagyon kíváncsi lennék a picire. Első babája, úgyhogy nem tudom, hogy ő milyen típusú anya, de szerintem még ő sem.:)
2011. aug. 20. 17:06
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

ez attól is függ milyen viszonyban vagytok, milyen közeli barátnő, egyetlen legjobb, vagy szimplán volt csoporttárs, oszitárs stb., nekem a barátnőm 7 hete szült, de a férjemmel kivártuk a 6 hetet, közben telón minden héten beszéltünk, szerintem ha te is felhívod és beszélgetsz vele, akkor lehet ő fogja mondani hogy igazán mehetnél őket meglátogatni, de ha roppant leterhelt fáradt, akkor te is érezni fogod hogy inkább vársz még vele, tudom milyen nehéz várni, én is annyira kiváncsi voltam már rájuk, ráadásul én is kismama vagyok....:)

türelem, és hivd fel :)

2011. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm!:) Azt hiszem ezt a tanácsot meg is fogadom. Csak hát tényleg nagyon nehéz a várakozás!:D Amúgy 16 éve ismerjük egymást, de hol beszéltünk, hol nem, ezért nem vagyok biztos a dolgomban.:) De még egyszer köszönöm a tanácsot!
2011. aug. 20. 17:49
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én kerek-perec megmondtam, h csak a szüleink, a férjem testvérei (nekem nincs), és a dédim jöhetnek 6hetes kora előtt. Nagynéném zokon is vette, de nekem nem volt hozzá idegem, h látogatókat fogadjak. Az volt a problémám, h egy picinek kb. 2hós korára áll be a napirend. Addig annyira össze-vissza minden, h örültem ha ettem és fürödtem. A köztes időben szoptattam, fejtem, pelenkáztam, vagy ha szerencsém volt, akkor aludtam. Éjszaka is 2-3x kelni hozzá. Iszonyat fárasztó az elején. Hiába aludtam meg a napi 8 órát, de egyhuzamban nem tudtam kipihenni magam, hisz 2-4 óránként ébresztett a gyerek. Volt, h sírtam, mert pont akkor kelt fel, amikor én már nem bírtam volna nyitva tartani a szemem. Pedig nem vagyok hisztis típus. És ha pont akkor állít be valaki mikor ez van, hát nem tudom mi lett volna. Mert hiába beszéljük le, h hány órára jöjjön, a gyerek ilyenkor még nem óramű pontossággal működik.

Szóval nálunk csak a nagyon szűk család jött 2hós kora előtt, ők is csak 1-2x. Viszont egyetlen barátunkat fogatuk idő előtt, mert ő Hollandiában él, és csak úgy tudott hazajönni. De senki mást!

Kérdezz rá bátran, h h bírja a barátnőd a napokat. H mennyit tud pihenni, sokan látogatják-e, stb. Kérdezd meg, h melyiket szeretné jobban, h mostanában menj, vagy majd később. Mondd el neki, h nem szeretnél lábatlankodni, rosszkor menni, mert tudod, h nehéz az első hetekben.

És kitartás! Tudom, h ilyenkor tényleg irtó nehéz kibírni a várakozási időt. 2héten belül nekem is szülni fog egy barátnőm, és már most látni szeretném. Hmmm... én a kórházban örültem volna a látogatóknak, mert egyedül maradtam a szobában, és az rossz volt. Bezzeg oda nem tolongtak. :)

2011. aug. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én meg pont azt gondoltam, hogy a kórházba pofátlanság bemenni, mert az aztán tényleg a családra tartozik.:D Jajj de nehéz ügy ez!:)

Akkor majd beszélgetek vele, ha tudok és meglátja, hogy hogy bírja. Inkább én legyek türelmetlen, mint ő kikészülve.:)

Egyébként én hívni sem merem, mert akkor is ki tudja, hogy mikor zavarom, inkább írok smst, arra meg válaszol, ha van ideje.:)

2011. aug. 20. 19:20
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rosszul esett, hogy a barátnőm nem jött be a kórházba sem, és utána is kivárta a 6 hetet :(

Pedig Őt/Őket szívesen láttam volna!

2011. aug. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerintem egy hetesen nagyon korai!!!!!! Én egyáltalán nem örültem a korai vendégeknek, legszívesebben kiírtam volna az ajtóra, hogy 6 hétig senki ne zavarjon!

Régen 6 hétig nem illett zavarni a kismamát, csak a szűk család látogatta, akik kaját vittek, házimunkában segítettek.

A távolabbi ismerősök, rokonok csak 6 hét után mentek, ami szerintem teljesen helyes! Az első gyerekem szülése után egy héttel én még a WC-re is csak 1 centi/óra sebességgel tudtam kivánszorogni, fájt minden mozdulat, nagyon nem hiányzott a nézőközönség. Szerintem a barátnőd is most minden porcikájával a babára koncentrál, és próbál összeszokni vele, kialakítgatni a napirendet...stb. Biztos nem mondja, hogy zavarod, de szerintem egy héttel szülés után még igen, zavarod!


A baba is picurka még, nem hiányzik neki sem a társaság, sem a neked ártalmatlan, de neki veszélyes bacik.



Hadd szokják még egymást, várj pár hetet!

2011. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!