Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy 11 éves fiút még az apja fürdet és töröl meg és úgy kezel mint egy kisóvodást?

Figyelt kérdés
Barátnőm mesélte, hogy a párja kisebbik gyereke, mikor náluk van láthatáson, mindig az apja fürdeti, törölközteti, az ölében hozza-viszi (nem egy sovány gyerek pedig) és úgy gagyog neki mint egy 2 évesnek, a gyerek is nagyon nyávogós. Ezt én is tapasztaltam mikor náluk voltam, hogy nagyon kényes a kiskölyök. Meg a barátnőméknek folyton ki kell szolgálniuk a gyereket, mondtam neki hogy szerintem 6 éves szinten van mentálisan, de barátnőm mondta hogy rendesen fejlett gyerek, nem fogyatékos. Mikor ezt a fürdés dolgot mondta kiakadtam, meg hogy az apja vele alszik, babusgatja, meg éjjelente fel is sír. Mondom biztos megviselte a válása a szüleinek 2 éve,de ez nekem akkor is fura mert az én páromnak is egy hozott kislánya van, 9 éves és ő nem ilyen kényes pedig lány és egyedül fürdik, törölközik, alszik, sőt kikéri magának ha nem lehet önálló. Szeretem is nagyon, mikor baratnőm mesélte hogy az a 11 éves majdnem kamasz fiú meg milyen kicsit ledöbbentem. Mit tanácsoljak neki, mert tudom zavarja hogy a párja meg a gyerek ilyen fura, közben meg látja hogy mi meg "normálisak" vagyunk. pedig nekik nem volt viharos válásuk, az anyja is tökre normális, ellenben az én páromék még mindig balhéznak egymással, szóval erre sem lehet fogni hogy ilyen muja a gyerek. Vagy az apja rontja el? ráadásul a barátnőm már hónapok óta szeretne közös gyereket, a pasi meg nem akar, mert félti mi lesz a pici fiával, féltékeny lenne ilyesmi..Nekem ezek furcsa dolgok.
2011. aug. 20. 18:55
 1/4 A kérdező kommentje:
JA a pasinak van egy nagyobb gyereke is 19 éves, azzal nem ilyen, sőt szinte laszarja, ezért a kisebbikért meg meg van őrülve.
2011. aug. 20. 18:58
 2/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Lehet hogy megviselte a szüleinek a válása, de ennyire?!?! Az apa teszi tönkre.A gyereket hagynunk kell élni, létre hozni a maguk kis világukat,meg az hogy még az apja fürdeti..... majdnem kiestem a székből mikor ezt olvastam.Nem lehet ennyire elkényeztetni egy gyereket, mert sosem tanulja meg a dolgokat. Jó, ha ilyen korban már felkészülnek az életre, mert ha így folytatják 25 éves korára életképtelen lesz a fiú.

2011. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes jelenség! Az én lányom 2 évesen maga törülközött! A saját lábán közlekedett!

Ott egyértelmű,hogy nem az apuka,hanem az apuka és az anyuka együtt rontották el!

Hogy éjszaka felsír a gyerek,az lehet a válás következménye,de ahogy az apuka hozza-viszi-fürdeti... na az már részemről természet ellenes dolog,tekintve,hogy egy egészséges fiúról van szó!

Én magunkból indulok ki! Az első gondolatom az volt,mikor írtad,hogy van még egy 19 éves fia,hogy a kisebbikkel azért bánik úgy mint egy hímes tojással,mert jobban ragaszkodik hozzá,ő a kisebb. De aztán eszembe jutott,hogy az én párom is mennyire imádja a lányait,de nem kényezteti agyon őket! Hagyja,hogy fejlődjenek,ha valamit tudnak,akkor csinálják!

A pasival nagy gondok lehetnek! Ha az én barátnőm lenne vele,akkor sem tudnék mást mondani,mint hogy beteg a csávó,hagyja ott! Bocs,de barátnőd sem komplett,ha ilyen palitól szeretne gyereket!


Üdv:2 és 4 éves csajok anyukája!

2011. aug. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi. Ennél rosszabbról is hallottam már.

Előzőnek: nem biztos, hogy annyira nem normálisnak kell azt a csávót beállítani. Lehet, őt is így kezelték a szülei és azért azt hiszi, hogy ez a normális. Ha megmondanák neki, hogy nem így kell, lehet, meg is értené.

2011. aug. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!